Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Totul despre cazare - Insula Thassos

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#217
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022

 cristiany, on 05 iulie 2022 - 17:22, said:

Felicitari pentru vacanta.
Era bine daca spuneai si unde te-ai cazat, daca topicul se numeste Totul despre cazare.
Banal, prin Booking, Iloni Studio si Thanasis Studio.

#218
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Cateva lucruri despre experienta mea la cazare din Thasos, iunie 2022.

Prima cazare, 6 nopti la Skala Kallriachi. Cazarea la sosea, intr-un studio. Pretul extrem de mic, 20 euro/noapte.
Studioul arata foarte bine, spatios, cu o baie foarte mare. Bucatarioara era intr-un colt, intr-o mica nisa, si era suficient de bine echipata. Camera era mare si pana la usa de la intrare avea si un hol destul de lung. Ca dezavantaj lipsa luminii naturale, era o singura ferestruica la bucatarie, iar fereastra mare a camerei era de fapt din caramizi decorative de sticla si acoperita de o jaluzea galbena. Lipsa luminii naturale nu era o problema, pensiunea ave, a o terasa considerabil de mare cu vreo doua masute plus o masa mare cu doua banci si acoperis. Excelent pentru baut cafeaua si luat masa. Un lucru usor neplacut a fost un miros vag de mucegai, insa cu geamul de la bucatarie si cel de la baie deschise a disparut, poate se mai simtea un pic dimineata. Am avut si un loc mititel de parcare, la umbra. Vecini foarte ok, un cuplu de greci in varsta si un cuplu de gay sarbi, liniste, ne mai intalneam pe terasa si ne salutam.

A doua cazare, 7 nopti, 40 euro/noapte. De data asta aproape de Limenaria, la 200 m de plaja Tripiti, cu o vedere absolut superba la mare. Bucatarie mica insa foarte curata si bine echipata, baie mica dar curata. Camera era mare, balcon mare, iar cand plecam puteam inchide doar doua jaluzele de lemn care tineau racoare si improspatau aerul.
Ca vecini, lipit de pensiune era o cazare de super fite, Studio 360, cu jacuzzi pe terasa si masa servita chiar acolo. Vecini de pensiune, familie de sarbi cu doua fete cam la 8-9 ani si un baietel de 2-3 ani, linistiti, discreti. La fitze, un cuplu de romani un tip cu zana aferenta imbracata in plasa si machiajul pe fata la ora 8 dimineata. Cred ca lucrau in domeniul muzical pentru ca au cam dat muzica ceva mai tare, insa absolut nici un deranj, muzica era in general foarte buna, doar uneori ceva miorlaieli la moda insa nederanjante. Si totul a fost bine pana intr-o seara, cand la 12 noaptea au inceput zgomote si vorbit tare la studioul de langa noi. Noi vecini au ajuns, din fericire intr-o ora s-au culcat.
Ora 6:30, incep iar zgomote, batut in mobila si tarsait de scaune, apoi: "Ianos... kekeles bekeles mekeles!" (asta intelegeam eu, pe jumatate adormit). O pereche de romani cu doi copii, vorbeau mai mult maghiara, oamenii pareau foarte linistiti si in regula, in nici un caz cocalari, aveau o fetita de vreo 5-6 ani foarte linistita si pe Ianos, 1-2 ani, bun pentru o reclama la prezervative. Parintii pareau tot timpul foarte obositi, nu mi-a facut plecere galagia insa mai aveam doar 3-4 zile de Ianos, in schimb ei mai aveau ani intregi asa ca i-am compatimit si suportat fara sa protestez. Ma rog, am plecat cu o zi mai devreme, dar un pret mic penru liniste.

Edited by tomcatsk8, 10 July 2022 - 09:32.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate