Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cydia Tweaks

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 10.04.2007
Jailbreak-ul fiind o procedura legala : sursa - m-am gandit la urmatorul lucru :
Sa propun acest topic in care sa postam anumite tweak-uri deosebite care fac lucruri deosebite pentru iDevice-ul nostru(un topic asemanator cu : asta ) , dar poate sa postam si diferite probleme cat si cand cautam un tweak anume.

Voi incepe cu :

1.Virtual Home
Tweak care activeaza permanent Touch-IDul din iPhone 5S pe care il putem folosi pe post de buton HOME , practic doar atingem butonul si are aceeasi functionalitate.

2.CCSettings
Completeaza control center-ul cu o lista mai mare de toogle-uri , printr-un swipe dreapta se trece la urmatoarea pagina.
Lista de toogle-uri : Attached File  2014-01-02 10.03.43.png   237.23K   62 downloadsAttached File  2014-01-02 10.03.53.png   249.09K   60 downloads

3.NoSlowAnimations
Dezactiveaza practic animatia si da senzatia ca telefonul raspunde mai repede la comenzi , pe un iPhone 5S senzatia este ca telefonul "zboara".

4.Simplock
Sterge textul "slide to unlock" de pe ecranul de blocare pentru o vizualizare completa a wallpaper-ului, pana la urma stim toti ce trebuie sa facem acolo.(se poate folosi cu tweak-uri care sterg comanda rapida catre camera)

5.TransparentDock
Elimina efectul blurat de pe bara rapida de jos (dock-ul springboard-ului).Arata mult mai bine fara.

6.Video Zoom Mod
Adauga posibilitatea de a face zoom pe clipuri video (si nu numai) in timp ce le filmam sau inainte de inceperea filmarii.Zoom-ul se poate mari la peste x3.(minimul impus de Apple)

Edited by dr_junior1980, 02 January 2014 - 10:29.


#2
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 10.04.2007
knowy0urCallActive
A fost updatat si ruleaza si pe iPhone 5S.
Un tweak care are scopul sa te atentioneze cand cel pe care il suni raspunde la telefon printr-o simpla vibratie.
Acest feature se gaseste pe anumite versiuni de Android.

PS : toate tweak-urile sunt testate personal pe un 5S deci sunt functionale.

Edited by dr_junior1980, 02 January 2014 - 13:24.


#3
Unghiutza

Unghiutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 18.04.2009
Am atasat 5 screenshoturi cu toate tweakurile mele. Mentionez ca folosesc un iPhone 5s, toate tweakurile sunt testate si nu am avut nici macar o eroare pana acum.

Attached Files



#4
alinushi

alinushi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.05.2005
konect - iti transforma iPhone-ul intr-un dualsim. Te poti conecta la un alt telefon prin BT si ii poti controla apelurile primite/date de pe iPhone
Call Bar - poti raspunde la apeluri fara sa iti inchida app in care esti
iCleaner - faci curat, stergand fisiere temp etc
activator - comenzi prin gesturi
Tether me - rezolva problema cu hotspotul inexistent pe unele versiuni de de iOS 6

#5
pioneer_radu

pioneer_radu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 21.06.2011
Buna! M un iphone 5 cu jailbreak ios 7.0.2, gevey rsim
Totul perfect pana azi cand am instalat Forecast din xsellize, mi a instalat pe langa si Lockpages, nu mi a placut si am incercat sa-l dezinstalez dar nu mai pot, imi da eroare de fiecare data, ce sa fac?

Attached Files


Edited by pioneer_radu, 02 April 2014 - 08:33.


#6
pioneer_radu

pioneer_radu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 21.06.2011
Inca o chestie, tocmai incercam sa dau add la sinful repo si nu merge, nu pot adauga nici o sursa...ma ajuta cineva?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate