Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Cum vi se par englezii?

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#55
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
englezii sunt unul din cele mai rasiste popoare din lume. eu am crezut ca americanii sunt in top , insa am locuit acolo si e f departe de adevar. americanii sunt departe de rasismul altor natii. in schimb englezii URASC pe toata lumea. de la romani (pe care ii dispretuie) pana la americani , rusi , chinezi , japonezi , etc. sunt extrem de rasisti.

si nu numai ca popor , insa si guvernul lor e extrem de rasist. partidele politice ultranationaliste au putere f mare si foarte multa lume e xenofoba. in prim plan sunt romanii , bulgarii si polonezii.

eu am fost in foarte multe tari , insa popor mai rasist si xenofob nu am intalnit.

 Materium, on 30 decembrie 2013 - 22:20, said:

Laudarosi si plini de ei, care s-au trezit mult prea tarziu ca au avut un imperiu. Probabil ca stramosii lor se cam rasucec in mormant din cauza asta! Marea calitate care practic i-a dus prin istorie si poate ca i-a ajutat sa mai fie inca o natiune, darzenia!Au rezistat de-a lungul istorii si au izbutit in situatii in care altii ar fi considerat ca nu mai e nimic de facut.Sunt oameni pe care te poti baza antagonici indienilor. In alta ordine de idei sunt englezii, britanicii si restul lumii.

in mintea lor ingusta ei cred ca mai au imperiu... insa doar in mintea lor. se cred superiori datorita stramosilor lor care au fost cuceritori. acum britanicul pur e rasist , xenofob , GRAS , mananca la fast food si traieste pe benificiile statului. si sa nu uit... tipa in gura mare ca au imigranti la ei in tara.

#56
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Daca ar iesi din UE, cred ca s-ar prabusi in 30 de ani.

#57
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

 n3utr1n0, on 31 decembrie 2013 - 02:41, said:

si nu numai ca popor , insa si guvernul lor e extrem de rasist. partidele politice ultranationaliste au putere f mare si foarte multa lume e xenofoba. in prim plan sunt romanii , bulgarii si polonezii.

eu am fost in foarte multe tari , insa popor mai rasist si xenofob nu am intalnit.
Ciudat cum un popor şi guvern xenofob au o capitală în care emigrantii sunt majoritari. Pentru ca,  nu-i asa,  orice emigrant visează a trăi într-un asemenea mediu.

#58
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Sincera sa fiu, dupa 2 ani jumatate de locuit acolo, nu mi-am facut nici o parere, sunt pur si simplu extrem de stersi.

#59
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

 n3utr1n0, on 31 decembrie 2013 - 02:41, said:


tipa in gura mare ca au imigranti la ei in tara.

Pai si eu as face la fel daca as fi in locul lor. Plus ca daca ar fi asa rasisti si xenofobi pe cat zici tu, nu cred ca ai vedea picior de african, tagan, est-european sau indian pe acolo....

#60
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

 corina_geo, on 30 decembrie 2013 - 18:43, said:

In Europa mai prin toate locurile mi-e rusine sa spun ca sunt romanca, noroc ca eu si cu-al meu nu prea avem moaca "generica" de romani asa ca mai scapam neobservati Posted Image

nasol de tine!

#61
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

 mufa, on 31 decembrie 2013 - 11:18, said:

Ciudat cum un popor şi guvern xenofob au o capitală în care emigrantii sunt majoritari. Pentru ca,  nu-i asa,  orice emigrant visează a trăi într-un asemenea mediu.

si mai ciudat e ca in nordul uk ului , in special in nordul angliei (gen newcastle) urasc imigrantii asa de mult ca l au luat la bataie pe un roman in statia de autobuz. pentru pur si simplul motiv ca e roman.

londra e o metropola si in londra mai pe nimeni nu intereseaza de unde esti ( cu toate ca exista rasisti multi si in londra ) insa londra e 7 mil de oameni din 60+.

#62
niposs

niposs

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 06.05.2009

 n3utr1n0, on 31 decembrie 2013 - 12:42, said:

in special in nordul angliei (gen newcastle) urasc imigrantii asa de mult ca l au luat la bataie pe un roman in statia de autobuz. pentru pur si simplul motiv ca e roman.

...si lumea se ia de mine pe aici !

#63
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 mufa, on 31 decembrie 2013 - 11:18, said:

Ciudat cum un popor şi guvern xenofob au o capitală în care emigrantii sunt majoritari. Pentru ca,  nu-i asa,  orice emigrant visează a trăi într-un asemenea mediu.
Tu sugerezi ca nu sunt xenofobi?

#64
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

 Quantum, on 31 decembrie 2013 - 13:04, said:

Tu sugerezi ca nu sunt xenofobi?
Or fi cazuri izolate, dar în general nu mi s-au părut xenofobi. La rasism nu mă bag ca nu m-am dat cu crema de ghete pe fata.

#65
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

 mufa, on 31 decembrie 2013 - 13:19, said:

Or fi cazuri izolate, dar în general nu mi s-au părut xenofobi. La rasism nu mă bag ca nu m-am dat cu crema de ghete pe fata.

habar nu ai cat de mult ne urasc. in special pe romani si bulgari. wow...

#66
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 n3utr1n0, on 31 decembrie 2013 - 18:52, said:


habar nu ai cat de mult ne urasc. in special pe romani si bulgari. wow...

Lucrez de 4 ani in Londra si nu am avut nici o problema. Poate te invarti tu printre oameni mai putini educati ? Ca asa in fiecare tara sunt ...

#67
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

 George_Catean, on 31 decembrie 2013 - 20:08, said:


Lucrez de 4 ani in Londra si nu am avut nici o problema. Poate te invarti tu printre oameni mai putini educati ? Ca asa in fiecare tara sunt ...

poate tu nu vezi "the big picture". normal ca nu ti spune nimeni in fata ca te uraste. in schimb se vede in societate cat de mult ne urasc.

poate tu nu ai auzit de romani la care li s a refuzat insurance no cu toate ca aveau toate actele. si nu e vb de 2 3 , ci de MII de oameni sau zeci de mii. poate nu stii cum e sa te duci de la hmrc la job centre+ si te trimit aia din o parte in alta si nu vor sa te ajute desi ai drept.


eu am locuit o mare parte din timp in sudul angliei , in un orasel plin de oameni bogati si cu extrem de putini imigranti. nu am fost niciodata discriminat ca sunt roman. nimeni nici nu se gandea la asa ceva. am fost tratat ca oricare alt britanic. si asta venind de la oameni care probabil sunt milionari si miliardari.

in schimb m am plimbat foarte mult in uk. de la Cheltenham pana in nord la Southport , am trecut prin toate orasele mari si am vazut variatii foarte mari de mentalitate. si tot timpul cand esti intre oameni bogati si educati , nimeni nu e rasist. problema e ca 90% din britanici nu sunt milionari ci oameni de RAND. astia ne urasc.

mergi in nordul angliei si spune ca esti roman. sa vezi cum iei box. mergi in Newcastle , mergi in Edinburgh , mergi in Glasgow... o sa ramai socat ce mult ne urasc si ne dispretuiesc.


londra nu face tot uk ul. tre sa iesi din londra sa vezi britanicii adevarati. adica astia care fac legea ca votul e la ei ca sunt mai multi decat in londra.

#68
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
ma intreb daca printre englezii care urasc romanii se afla si indieni si negri engleziti care-s dintr-a 2-a/a 3-a generatie pe meleagurile britanice ?

#69
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Cu francezii cum se împacă ?

#70
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

 zedicus, on 01 ianuarie 2014 - 03:55, said:

ma intreb daca printre englezii care urasc romanii se afla si indieni si negri engleziti care-s dintr-a 2-a/a 3-a generatie pe meleagurile britanice ?

extrem de rar. in 99% din cazuri ce nu e alb britanic e migrant. chiar daca e nascut in uk.

eu cand ma refer la britanici ma refer la albii britanici. la bastinasi. negrii nu or sa fie niciodata de partea lor chiar daca sunt nascuti de generatii in uk. albii i au discriminat si ii discrimineaza in continuare cum ne discrimineaza si pe noi.

#71
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Eu sunt student acolo de 2 ani deja si pana acum n-am avut probleme cu ei, s-au comportat normal cu fine de fiecare data si nu m-am simtit discriminat niciodata. Nu inteleg cum ti-ai format parerea asta despre ei, am suficienti prieteni englezi si in caz de ceva as prefera sa ma bazez pe ei decat sa ma bazez pe romani.

#72
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

 DjMx, on 01 ianuarie 2014 - 05:30, said:

Eu sunt student acolo de 2 ani deja si pana acum n-am avut probleme cu ei, s-au comportat normal cu fine de fiecare data si nu m-am simtit discriminat niciodata. Nu inteleg cum ti-ai format parerea asta despre ei, am suficienti prieteni englezi si in caz de ceva as prefera sa ma bazez pe ei decat sa ma bazez pe romani.

pt ca tu vb de cativa prieteni , eu vb de o societate. tu vezi lucrurile extrem de local. vorbesti de prieteni. nu e logic ca prietenii personali sa nu te discrimineze? altefel nu ati fi prieteni.

pe bune , parca vb cu peretii. nimeni nu intelege la ce ma refer. fiecare imi spune de prieteni si colegi de munca. insa uk ul are peste 60 mil locuitori. adica , pe bune? chiar nu ne putem intelege? astea sunt copilarii. si eu am prieteni englezi. si? asta defineste societatea marii britanii?

daca nu sunteti capabili sa purtati o discutie la subiect nu vad de ce tot se abereaza cu raspunsuri idioate si puerile despre prieteni si colegi. important e sa intelegi societatea TARII , nu doar colegii de la munca.

ma asteptam la mai mult sincer.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate