Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Asigurare medicala privata ?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 14.03.2013

View Postopop, on 28 decembrie 2013 - 10:29, said:

Intamplator, nu sunt atat de ignorant si infumurat ca tine si am probleme medicale grave pentru care mi s-au facut muuuulte analize. Am facut orice analiza pe care a cerut-o doctorul si ghici ce ? In spital mi s-au facut ecografii, bariu stomac, bariu intestin, radiografie pulmonara, radiografie de micro-bazin (sau asa ceva) . Mi-au facut PCR si VSH de zeci de ori in spital si s-a intamplat doar de 2-3 ori sa ma duc la privat sa le fac pentru ca nu aveau markeri. (costa 15-20 lei)

Adica tu te-ai tratat pe banii altora care cotizeaza. Ca, la cat ai zis ca toate costa, tu de fapt de bucuri ca sunt alti prosti care contribuie ca sa te tina pe tine prin spitale. Cat ziceai, "dobitocule" (ca sa fiu in ton cu exprimarea ta) ca platesti? 50 lei si beneficiezi de zeci de mii de lei? Eu platesc lunar peste 500 lei si nu primesc nimic. Tu traiesti pe spatele unuia ca mine. Si banuiesc ca esti mandru ca esti planta.

Edited by jm2010, 28 December 2013 - 19:27.


#20
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View Postjm2010, on 28 decembrie 2013 - 19:26, said:

Adica tu te-ai tratat pe banii altora care cotizeaza. Ca, la cat ai zis ca toate costa, tu de fapt de bucuri ca sunt alti prosti care contribuie ca sa te tina pe tine prin spitale. Cat ziceai, "dobitocule" (ca sa fiu in ton cu exprimarea ta) ca platesti? 50 lei si beneficiezi de zeci de mii de lei? Eu platesc lunar peste 500 lei si nu primesc nimic. Tu traiesti pe spatele unuia ca mine. Si banuiesc ca esti mandru ca esti planta.
Da, de asta se numeste asigurare, sa te asigure, ai auzit de "fraierii" care platesc RCA mii de lei ca sa fie altii despagubiti cu mii de euro ca au fost loviti si si-au rupt 2 coaste ?

Nu am spus ca este corect sistemul de asigurari de acum, dar cine esti tu sa faci acum pe lupul moralist ?

Si vezi ca nu m-am dus la SPA "pe spatele unuia ca tine" asa cum nu face nimeni care e in situatia sa stea prin spitale, si nici nu mi-am facut investigatii ca ma plictiseam sa stau acasa.

Edited by opop, 28 December 2013 - 19:42.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate