Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Buy back orange

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
FlavyB

FlavyB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.11.2009
Cat as putea primi pe un iPhone 4, 8GB, negru luat de la orange acum 2 ani prin programul buy-back? Telefonul e in stare excelenta.

#2
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
mult mai putin decat ai putea primi daca-l vinzi de ex pe mercador, nu cred ca iti da mai mult..MAXim 100 E

#3
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,547
  • Înscris: 08.03.2011
avea cineva unul de 16GB si ii dadeau la orange ~200E la buyback, trebuia sa fie perfect functional

#4
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Daca iti iei un 5s sau 5c + abonament pe 2 ani , dintr un Shop Orange din Bucuresti, pana la 31 decembrie, primesti 170 euro pe el , daca nu e lovit, spart, cu probleme la ecran etc
Altfel, vreo 70 de euro.

Edited by Coldone, 14 December 2013 - 16:32.


#5
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostFlavyB, on 14 decembrie 2013 - 13:08, said:

Cat as putea primi pe un iPhone 4, 8GB, negru luat de la orange acum 2 ani prin programul buy-back? Telefonul e in stare excelenta.


Salut,
Poti afla chiar tu cat poti primi pentru telefonul prin programul Buy Back de aici http://www.orange.ro...ecare/buy-back/ .
O zi buna,
Orange Helpers

#6
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Nexus 4 - 16 Gb , vechime 5 luni si ei imi ofera.......

valoarea estimată a telefonului: 90.00 EUR

Care o fi prostul sa isi dea telefonul asa chiar nu stiu.

#7
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007

View PostkNp, on 16 decembrie 2013 - 11:47, said:

Nexus 4 - 16 Gb , vechime 5 luni si ei imi ofera.......

valoarea estimată a telefonului: 90.00 EUR

Care o fi prostul sa isi dea telefonul asa chiar nu stiu.

Pentru unu al trbui sa ofera minim 200 Euro!

#8
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Pai nu se incurajeaza un asemenea program pentru ca ar deveni Orange-ul sau operatorul care face treaba asta, din cate am vazut si Vodafone si Cosmote mai au asemenea programe, asadar, ar deveni un loc in care toti si-ar da vechiturile, ei nu ar avea ce sa faca cu ele, ca nu le scot din nou la vanzare.
Mai mult obtii la un amanet si mai mult la o vanzare personala.

#9
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Iphone urile le scot la vanzare sau le dau la garantie, reconditionate

#10
PatrickSJ

PatrickSJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.04.2013
Salut
As dori sa stiu cum functioneaza mai exact acest program ''buy-back'':
- se poate evalua doar un telefon sau mai multe de la acelasi persoana?
-cu valoarea voucherul-ului ce pot sa cumpar din magazinul orange store/shop si care sunt conditiile, trebuie sa faci un abonament  sau //// ?
Mentionez ca am un abonament de internet + un prepay.
Astept un raspuns Orange Helper!

#11
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pentru un Xperia Arc funcțional, luat tot de la Orange, 30,70 euro. Probabil dacă nu era codat în Orange mi s-ar fi oferit mai mult.

#12
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostPatrickSJ, on 18 decembrie 2013 - 21:51, said:

Salut
As dori sa stiu cum functioneaza mai exact acest program ''buy-back'':
- se poate evalua doar un telefon sau mai multe de la acelasi persoana?
-cu valoarea voucherul-ului ce pot sa cumpar din magazinul orange store/shop si care sunt conditiile, trebuie sa faci un abonament  sau //// ?
Mentionez ca am un abonament de internet + un prepay.
Astept un raspuns Orange Helper!


Salut,
Prin programul Buy Back poti primi un voucher de reducere de pana la 350 de euro pentru telefonul tau, voucher pe care il poti folosi la achizitia unui nou telefon. Se pot evalua mai multe telefoane de la aceeasi persoana, insa vei putea folosi un singur voucher la achizitia unui telefon. Reducerea oferita de voucher se poate folosi doar pentru achizitia de telefon impreuna cu un abonament nou sau la fidelizare.
O zi buna,
Orange Helpers

#13
CRISTISOFT

CRISTISOFT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 24.08.2004
Pot sa intreb de ce oferta de buyback pentru un iphone 4 16 gb este de 180 de euro in Bucuresti si pentru restul tarii este doar 89 de euro?

#14
PatrickSJ

PatrickSJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.04.2013

View PostOrange_helper, on 19 decembrie 2013 - 11:23, said:

Salut,
Prin programul Buy Back poti primi un voucher de reducere de pana la 350 de euro pentru telefonul tau, voucher pe care il poti folosi la achizitia unui nou telefon. Se pot evalua mai multe telefoane de la aceeasi persoana, insa vei putea folosi un singur voucher la achizitia unui telefon. Reducerea oferita de voucher se poate folosi doar pentru achizitia de telefon impreuna cu un abonament nou sau la fidelizare.
O zi buna,
Orange Helpers
La un abonament pe un an sau pe doi ?
Fidelizare, adica, da-mi te rog mai multe detalii?

Edited by PatrickSJ, 19 December 2013 - 22:45.


#15
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostPatrickSJ, on 19 decembrie 2013 - 22:45, said:

La un abonament pe un an sau pe doi ?
Fidelizare, adica, da-mi te rog mai multe detalii?


Salut,
Voucherul de reducere se poate folosi la achizitia de telefon prin incheierea unui contract de abonament sau prin prelungirea abonamentului tau actual. Reducerea oferita de voucher poate fi folosita indiferent de perioada cu care se va activa sau prelungi abonamentul (12 sau 24 de luni).
O zi buna,
Orange Helpers

#16
CRISTISOFT

CRISTISOFT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 24.08.2004
Orange_helper "Pot sa intreb de ce oferta de buyback pentru un iphone 4 16 gb este de 180 de euro in Bucuresti si pentru restul tarii este doar 89 de euro?" mie de ce nu nu imi raspunzi?

#17
PatrickSJ

PatrickSJ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.04.2013

View PostOrange_helper, on 20 decembrie 2013 - 10:58, said:



Salut,
Voucherul de reducere se poate folosi la achizitia de telefon prin incheierea unui contract de abonament sau prin prelungirea abonamentului tau actual. Reducerea oferita de voucher poate fi folosita indiferent de perioada cu care se va activa sau prelungi abonamentul (12 sau 24 de luni).
O zi buna,
Orange Helpers

Am fost la un Orange Store in Simleu Silvaniei(SJ), si mi-a evoluat telefonul la 10 euro, dar domnisoara/doamna respectiva a spus ca pot sa primesc reducerea doar daca fac un abonament pe 24 de luni, pe 12 luni nu se poate.
Deci pana la urma care este pozitia oficiala Orange? 12 / 24?

#18
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostPatrickSJ, on 20 decembrie 2013 - 15:19, said:


Am fost la un Orange Store in Simleu Silvaniei(SJ), si mi-a evoluat telefonul la 10 euro, dar domnisoara/doamna respectiva a spus ca pot sa primesc reducerea doar daca fac un abonament pe 24 de luni, pe 12 luni nu se poate.
Deci pana la urma care este pozitia oficiala Orange? 12 / 24?


Salut,
Imi cer scuze pentru eroarea din mesajul anterior. Reducerea oferita prin voucherul din serviciul Buy Back se poate folosi numai la activarea sau prelungirea unui abonament pe o perioada de 24 de luni. Informatia se regaseste si in “Termeni si conditii de utilizare a serviciului Buy Back”, document care poate fi accesat la adresa http://www.orange.ro...si_conditii.pdf .
O zi buna,
Orange Helpers

View PostCRISTISOFT, on 19 decembrie 2013 - 17:41, said:

Pot sa intreb de ce oferta de buyback pentru un iphone 4 16 gb este de 180 de euro in Bucuresti si pentru restul tarii este doar 89 de euro?


Salut,
Orange Romania poate avea periodic oferte locale atat pentru achizitia de produse, cat si pentru servicii, oferte care pot fi diferite de cele standard.
O zi buna,
Orange Helpers

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate