Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

Uniqa - Nici un semn - Nimeni nu zice nimic - BANDITI!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
134 răspunsuri în acest subiect

#37
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.726
  • Înscris: 06.07.2013
Bara spate E60 M-packet (pregatita pt vopsire) - 2805 lei
Difuzor bara spate M (pregatit pentru vopsire) - 687 lei
Capac remorcare bara spate M (pregatit pentru vopsire) - 128 lei
Senzor PDC M (vopsit) - 584,14 lei (x 4 buc) - 2336 lei
                                                              --------------------------------------
                                                                            5956 lei.

Mai are rost sa adaugam restul elementelor + manopera d/r + materiale vopsitorie + manopera vopsitorie? Eu zic ca nu...

#38
doinageorgescu

doinageorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 10.12.2013

View Post_overboost, on 11 decembrie 2013 - 22:54, said:

Bara spate E60 M-packet (pregatita pt vopsire) - 2805 lei
Difuzor bara spate M (pregatit pentru vopsire) - 687 lei
Capac remorcare bara spate M (pregatit pentru vopsire) - 128 lei
Senzor PDC M (vopsit) - 584,14 lei (x 4 buc) - 2336 lei
                                                              --------------------------------------
                                                                            5956 lei.

Mai are rost sa adaugam restul elementelor + manopera d/r + materiale vopsitorie + manopera vopsitorie? Eu zic ca nu...

Am atasat hartia cu toate daunele!!!!

#39
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 28.558
  • Înscris: 06.02.2006
Unde?

#40
doinageorgescu

doinageorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 10.12.2013
Mai sus!!!!

Mai sus unde am scris modelul masinii... Anul.... CP.... Se vede???

#41
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 28.558
  • Înscris: 06.02.2006
Daca mai intreb inca o data unde e, zici ca-s eu cu pluta...apasa butonul "more reply options", si dupa mai jos vezi o chestie cu "browse". O apesi pe aia, selectezi fisierul din calculator, dupa aia apesi "attach this file" si dupa ce a zis ca e ok dai "add reply"

am gresit eu, a aparut acum.

Fratili meu da' ce catastif e acolo, te-a pupat ala nu gluma. Overboost, scoti aia sub 40000 RON, ca eu ma indoiesc :D

Editat de RealThing, 11 decembrie 2013 - 23:17.


#42
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.726
  • Înscris: 06.07.2013
Sa mai luam cateva exemple din nota de constatare:

Capota portbagaj (pregatita pentru vopsit) - 2510 lei.
Tripla stg E60 LCI - 1038 lei
Tripla dr E60 LCI - 1038 lei.

Sa mai continuam? La Bavaria mai adaugam cel putin 5%.

Unde e colegul consultant? Astept si argumentul conform caruia service-urile sunt responsabile pentru situatia din asigurari si si argumentele conform carora activitatea mea pe forum ii provoaca amuzament.

Editat de _overboost, 11 decembrie 2013 - 23:21.


#43
doinageorgescu

doinageorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 10.12.2013
Mentionez ca dobitocul de agent constatator a uitat sa bifeze de inlocuit senzori parktronic ( el a pus doar de revopsit ), instalatie senzori, baterie masina BMW neagra originala ( are coltul spart ), balamale portbagaj.... A uitat cateva repere!!!!

Editat de doinageorgescu, 11 decembrie 2013 - 23:23.


#44
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.726
  • Înscris: 06.07.2013

View PostRealThing, on 11 decembrie 2013 - 23:14, said:

Fratili meu da' ce catastif e acolo, te-a pupat ala nu gluma. Overboost, scoti aia sub 40000 RON, ca eu ma indoiesc Posted Image
Niciodata! Nu ai cum!

Nu ma pretez la genul de reparatii cu piese sh sau after-market cum insinua colegul consultant, fost inspector de daune!
Si daca ar vrea cineva sa faca asta, se loveste de M-packet, pe care nu-l prea gasesti sh, triple E60 LCI etc.

La o astfel de lucrare asiguratorul ar trebui sa ceara poze in etape ale reparatiei sau o expertiza dupa reparatie, ca sa se elimine suspiciunile despre care vorbeste domnul consultant...

View Postdoinageorgescu, on 11 decembrie 2013 - 23:22, said:

Mentionez ca dobitocul de agent constatator a uitat sa bifeze de inlocuit senzori parktronic ( el a pus doar de revopsit ), instalatie senzori, baterie masina BMW neagra originala ( are coltul spart ), balamale portbagaj.... A uitat cateva repere!!!!
Se vor vedea la reconstatare, in momentul in care masina intra in service si se incepe demontarea pieselor. Reparatorul trebuie sa ceara asa ceva!

#45
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 28.558
  • Înscris: 06.02.2006
Alea le rezolva la reconstatare, daca se considera ca e cazul. CASCO si un service serios - dracu stie cum or fi astea de la BMW, la Honda sunt ok, altfel o sa mergi cu o troaca, si e pacat.

#46
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.726
  • Înscris: 06.07.2013
Doamne, Doamneeee, acum vad: plafon avariat!!! Doamneee!

Masina asta daca  o pui pe un stand de directie si centraj, eu zic ca in proportie de 95% iese fara alignament punti. Si cu asta-basta, daca asa e, masina se duce in dauna totala.

Domnule kos_funny, ce parere aveti? Ne expuneti si noua parerea dvs. de expert?

Editat de _overboost, 11 decembrie 2013 - 23:31.


#47
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.185
  • Înscris: 11.07.2007
Dauna totala din punct de vedere tehnic dar in Romania nu exista cadru legal pentru asa ceva !
Dupa o vizualizare fugitiva cred ca producatorul ar recomanda inlocuire "caroserie" , deci dauna totala economica .

Colegule succes in asistarea acestei despagubiri , ca doar tie ti-a cerut colega ajutorul ! Are ceva "carne" dauna asta ? Banuiesc ca iti e cunoscut termenul ! :)

Editat de kos_funny, 11 decembrie 2013 - 23:38.


#48
doinageorgescu

doinageorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 10.12.2013
Deja m-am speriat si cred ca am asteptat prea mult timp pentru un simplu raspuns! Acum 3 minute am primit e-mail de la agentul care se ocupa de dosar, pe data de 18.12.2013 corpul de control care verifica dosarul se va prezenta in orasul unde sa intamplat accidentul pentru a finaliza dosarul! Corpul de control? Adik? Cei de la cercetari suplimentare!

Editat de doinageorgescu, 11 decembrie 2013 - 23:42.


#49
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.726
  • Înscris: 06.07.2013

View Postkos_funny, on 11 decembrie 2013 - 23:37, said:

Dauna totala din punct de vedere tehnic dar in Romania nu exista cadru legal pentru asa ceva !
Dupa o vizualizare fugitiva cred ca producatorul ar recomanda inlocuire "caroserie" , deci dauna totala economica .

Colegule succes in asistarea acestei despagubiri , ca doar tie ti-a cerut colega ajutorul ! Are ceva "carne" dauna asta ? Banuiesc ca iti e cunoscut termenul ! Posted Image
Caroserie - pret BAVARIA AUTOMOBILE - 58013 lei!!!

Fara a lua in calcul celelalate piese care nu tin de body skeleton!

Nu stiu la ce te referi. Nu am pretins nimic de la aceasta doamna, nu voi pretinde si masina NU SE VA REPARA IN SERVICEUL MEU!

#50
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 28.558
  • Înscris: 06.02.2006
De curiozitate, ce masina avea adversarul?

#51
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.726
  • Înscris: 06.07.2013

View Postdoinageorgescu, on 11 decembrie 2013 - 23:40, said:

Deja m-am speriat si cred ca am asteptat prea mult timp pentru un simplu raspuns! Acum 3 minute am primit e-mail de la agentul care se ocupa de dosar, pe data de 18.12.2013 corpul de control care verifica dosarul se va prezenta in orasul unde sa intamplat accidentul pentru a finaliza dosarul! Corpul de control? Adik? Cei de la cercetari suplimentare!
Da, merg la locul accidentului sa vada nimic.

Ciudat ca la ora asta cineva va trimite mailuri care trebuiau trimise la o cu totul alta ora...

La fel de curios ca suma de 58ooo lei reprezinta doar costul caroseriei!

Editat de _overboost, 11 decembrie 2013 - 23:46.


#52
doinageorgescu

doinageorgescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 23
  • Înscris: 10.12.2013
Vinovatul avea un Jeep Toyota Hylux din 2002 2003 ceva de genul. Nu stiu exact acum! Stiu doar ca era un munte de masina cu o bara de protectie imensa in fata!! De fier

#53
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.726
  • Înscris: 06.07.2013

View PostRealThing, on 11 decembrie 2013 - 23:42, said:

De curiozitate, ce masina avea adversarul?
Genial :roflmao: GENIAL!!! :roflmaofast:

Un Jeep a spus. La cum a dat, probabil ceva Grand Cherokee, Wrangler, ceva masiv si care a stat bine "pe picioare" :lol:

#54
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 28.558
  • Înscris: 06.02.2006
Mda, Hilux alea-s cam inalte, stau cam prost cu franele, in curbe sunt un dezastru total, combinatii din astea fericite. Si cu bull-bar, si fara, tot iti mucea masina, mai ales ca e foarte joasa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate