Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Masina electrica de tocat carne - sfaturi, pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
A maica-mii, umple carnatii fara cutitul aferent.
Stiu ca anul asta, am ajutat-o si eu la facut si am vazut cum se procedeaza cu masinaria.

#38
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Cred ca s-a incercat si la mine fara cutit dar nu a mers. Zic ''cred'' pentru ca i-am vazut peste masina, cap in cap, pe sotul meu si pe macelar si se auzea ceva de genul asta: Posted Image
Dupa care au montat chestia aia folositoare cu care am rezolvat rapid.

Edited by althea, 11 January 2014 - 21:49.


#39
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Dețin de câțiva ani buni o mașină de tocat carne, vreau să o schimb datorita faptului ca este ff zgomotoasa și ieri văzând ca sunt reduceri la emag am dat de Tefal NE445 redus cu 36% (nu ma lasă sa pun link-ul cu ea) dar citind părerile celor care au achiziționat-o observ ca și ea este foarte zgomotoasa.
Acum ca i-am băgat în cap nevestei nu mai pot sa dau înapoi și trebuie sa cumpăr mașină de tocat carne.
Puteți sa-mi recomandați o marca de mașină tocat carne care sa fie silențioasă și sa aibă ceva accesorii, pana în 700 lei.

#40
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cumpara cea mai ieftina masina,nu da multi bani pe ea ca ai sanse sa se strice la fel ca si cele ieftine
Eu de exemplu am o masina miria pe care am dat 150 de lei acum 2 ani de la altex.....si am facut pana acum carnati si cartabos de doua ori plus ce am mai tocat in extra sezonului de carnati....

Edited by I2O, 18 January 2017 - 19:16.


#41
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Acum m-am mai documentat si caut ceva cu angrenaje din metal si motor de cel putin 1800W.
Ceva pareri / sugestii ?

#42
DONNIE99

DONNIE99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.06.2014
Mi-am luat in luna ian. o masina de tocat carne MYRIA MY4070,am reușit de 2 ori sa toc carne cu ea,asta-seara mi -a dat rateuri de fapt la montarea cutitului se pare ca am probleme.Vreo idee,sugestii?

#43
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Revin cu un mic up-date la ce am spus in 2013. Carnatii ii umplu cu o seringa pentru carnati.

https://www.google.r...=dOApvESsk6OLUM:

Ies deliciosi. Carnea o toc folosid o sita pentru carnati care nu era livrata cu masina dar se gaseste prin piata pe tarabe. II zice sita "bob de fasole".

Edited by Clovis, 06 April 2018 - 19:04.


#44
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 24.08.2005
Ma intereseaza sa achizitionez o masina de tocat carne dintr-un anumit magazin (folosesc niste bonuri) si au doua modele: Hausberg HB 3480 (1800W)-260RON si HB 3450 (1600W) - 290ron. Preturile sunt evident mai mici in alte locuri, dar asta este situatia.
Va rog sa ma lamuriti daca o masina cu putere mai mica poate fi mai buna decat una cu putere inferioara, ca vad ca pretul este diferit. Eu as lua-o pe cea la 1900W dar nu inteleg de ce este mai scumpa cea de 1600W?

Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate