Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Nu am barba

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
92 răspunsuri în acest subiect

#37
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.681
  • Înscris: 29.03.2006
Este ceva comun in sec. 21, te incadrezi bine in fenotipul metroxexual, care este considerat relativ in limitele normalului acceptat astazi.

Editat de loock, 09 aprilie 2014 - 19:49.


#38
bilti

bilti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.025
  • Înscris: 14.11.2006
nu-ti face griji. dupa ce treci de 30 de ani parul care o sa-ti pice de pe cap se va opri si va creste pe urechi, fata si spate.

#39
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.981
  • Înscris: 14.04.2008
De curiozitate, ce varsta aveti voi astia "barbosi" ? de la 30 in sus ? am ghicit ? Generatiile "putem sa avem paru pe picioare si pe piept de 40cm, dar doamne fereste sa-ti lasi par pe fata" ?
N-am inteles niciodata chestia asta. Ba, esti barbat, nu zic sa-ti lasi o barba de gunoier, dar o barba ingrijita de cativa mm reprezinta barbatie.
Sunt curios cum ati reactiona daca filmele "badass" gen 300, Wolverine, Thor, etc ar fi facute cu oameni fara par facial.


[ http://www.cosmopolitan.co.uk/cm/cosmopolitanuk/images/5I/bradley-cooper-beard-no-beard-lgn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Daca vrei sa te barbieresti la anumite evenimente, daca iti creste o barba urata, daca pur si simplu nu-ti place sa ai barba, inteleg, dar daca ai un par facial calumea si te barbieresti cu impresia ca societatea te apreciaza mai mult, e trist.

@Initiator Unora nu le creste si aia e, nu e vina ta, daca ai barba nu reprezinti mai mult in viata, foarte multi oameni "mari" n-au nici un fir de par pe fata.
Zi mersi ca n-ai jungla pe piept ca multi "gentlemeni" care se barbieresc.

Editat de Gh3r0m, 09 aprilie 2014 - 20:04.


#40
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.157
  • Înscris: 07.11.2006

 Johny2x4, on 09 aprilie 2014 - 18:50, said:

Sper ca am postat unde trebuie, daca nu rog pe cineva sa imi mute topicul unde trebuie. Am 19 ani si am o problema ciudata zic eu si anume nu imi creste deloc parul facial, doar mustata si 2-3 fire de barba si alea is rare si abea se vad. In rest, pe lateral nici macar un firicel cat de mic Posted Image stiu ca multi o sa-mi zica acum ca de ce vreau sa am barba iar raspunsul este pentru ca imi doresc asta. Vreau sa port barba si mie nu imi creste deloc Posted Image)). Oare sa fie vreo problema medicala? ce m-ati sfatui sa fac in privinta asta? Exista ceva care stimuleaza cresterea parului de pe fata? In poza de mai jos sunt eu si nebarbierit de o saptamana.

   Fara suparare,care mustata?Avand in vedere ca n-ai nici barba nici mustata iti recomand sa-ti organizezi viata in asa fel incat sa nu te gandesti la pilozitatea faciala.Ce exemplu mai bun vrei decat postarile de mai sus unde nici unul dintre colegi nu e multumit CA ARE.Iar tu esti nemultumit CA N-AI.Asta-i viata.
   Gh3r0m a sintetizat perfect:@Initiator Unora nu le creste si aia e, nu e vina ta, daca ai barba nu reprezinti mai mult in viata, foarte multi oameni "mari" n-au nici un fir de par pe fata.

#41
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.666
  • Înscris: 15.01.2011
Ce mustacioara de fecior ai :lol:

#42
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.954
  • Înscris: 09.12.2013
Baga lama aiurea pe fata... la urma o sa intrebi de epilare laser.

#43
doks

doks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.087
  • Înscris: 10.01.2014
Nici la indieni nu le prea creste barba si nici asiaticii nu prea au barba, cu toate astea sunt sanatosi

#44
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.073
  • Înscris: 17.12.2009
Pff, dude, eu am 17 ani si tre' sa ma barbieresc odata la 2 zile :lol: ... Be happy, asculta-i pe cei mai batrani, cred ca ei stiu cel mai bine, nu vrei barba, ;) ...

#45
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.666
  • Înscris: 15.01.2011
Inca unu care se penseaza :)) . Na ca te-ai dat de gol :lol: !

#46
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.360
  • Înscris: 15.10.2006
Mai spun o data, dupa care dau si puncte: destul cu mistocareala!

#47
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.877
  • Înscris: 11.12.2006
Copile, eu am inceput sa ma barbieresc la 15 ani. Si dupa +35 ani de cand o fac, jur ca asa m-am plictistit.
Dar cum nu pot apare la job cu o figura nearanjata, zilnic, prestez.
Asa ca zi mersi..
Sa ma scuze moderatoarea, dar poate copilul chiar sufera si e cazul sa afle si altceva.
Daca o fufa iti spune ca nu esti barbat, pt ca nu ai barba pe fata, arata-i ca ai in alta parte...Chiar insista sa puna mana, sau altceva, ca sa nu aiba dubi...
Mie pe la 20 de ani una mi-a zis ca nu sunt barbat pt ca nu fumez...
Jur ca pt mine a devenit o chestiune de onoarea ca sa ii dovedesc contrariul, fara sa ma apuc de fumat...Dupa, i-am zis sec ca la m o conteaza de care parte a p esti..
Evident ca a facut spume, dar era prea tarziu..Iar prietenii mei au zis ca am avut dreptate. Tipa era una cunoscuta, ca sa zic asa ...

Editat de Prien, 09 aprilie 2014 - 21:01.


#48
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.689
  • Înscris: 28.07.2010
Si eu cand eram mai tanar imi doream sa imi creasca barba,acum o urasc,asa ca bucura-te cat mai poti!

#49
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.406
  • Înscris: 01.01.2011

 Johny2x4, on 09 aprilie 2014 - 18:50, said:

Sper ca am postat unde trebuie, daca nu rog pe cineva sa imi mute topicul unde trebuie. Am 19 ani si am o problema ciudata zic eu si anume nu imi creste deloc parul facial,
Nu strica sa-ti faci un control. Nu stiu ce specialitate se ocupa cu asta, probabil endocrinolog. Sa nu te apuci tu sa iei de capul tau testoteron sau nu mai stiu ce minunatie! Nici eu nu eram barbos la 19 ani si am acum o barba.... ca sticla! Cand voiam sa-mi las barba nu eram multumit de cat de deasa e acum e, deasa dar nu mai pot sa-mi las ca au inceput sa apara fire albe. Blonzii in general nu prea sunt parosi.
L.E
Si scoate-ti naibii poza de pe forum ca nu se face asa ceva.

Editat de costables, 10 aprilie 2014 - 11:21.


#50
zglobiu

zglobiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 55
  • Înscris: 17.06.2014

 Shock-G, on 09 aprilie 2014 - 19:02, said:

NU iti face griji. Peste cativa ani o sa te rogi sa nu iti creasca barba.

nu cred ca un barbat se poate bucura ca nu-i creste barba, e ca si cum o femeie s-ar bucura ca u-i cresc sanii si ca nu are nevoie de sutien
barba e un semn al masculinitatii

#51
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.785
  • Înscris: 27.01.2009

 zglobiu, on 19 iunie 2014 - 15:27, said:

barba e un semn al masculinitatii
Gaseste o metoda sa-ti transplantezi barba mea si devii taurul comunal
Tu gasete metoda ca vin eu unde e nevoie

#52
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.420
  • Înscris: 15.12.2009
Daca nu vrei sa dai la fofo, atunci ia niste steroizi, PE RISCUL TAU.

#53
cosmingeorgian15

cosmingeorgian15

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 07.08.2014
Buna,am 14 ani si vreau sa-mi creasca barba si mustata mai repede,ma rad de 3 luni cu bigul fara spuma,si daca il las vre-o saptamana creste putin..Ce trebuie sa fac sa imi creasca barba si mustata mai repede ?

#54
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 35.569
  • Înscris: 19.04.2009
Altii nu stiu cum sa scape de barba...Te maturizei, o sa-ti creasca.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate