Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

Pete limba

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Tony7Y

Tony7Y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 05.12.2012
Salutare,

Acum ceva timp, intr-o perioada in care am fost si racit mi-a iesit o pata pe limba, mai exact iesea in evidenta pentru ca nu mai avea acel strat protector si apareau din loc in loc cateva bubite.
I-am specificat medicului de familie de asta, nu prea a fost interesat si mi-a dat tot ce-mi trebuia pentru raceala. In timp ce am luat medicamentele a disparut si pata, insa a reaparaut dupa ceva timp in acelasi loc iar acum cand am racit din nou a inceput sa apara si in alte locuri.
Deocamdata pana ajung iar la medic si stiu sigur care e problema am inceput sa ma tratez cu glicerina boraxata.

Nu stiu daca are vreo legatura, momentan am si o infectie la masea pentru care trebuie sa fac extractie saptamana asta.

Ceva sfaturi?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,517
  • Înscris: 19.04.2009
Continua cu glicerina, e posibil sa fi facut o candidoza sau afte.
Poti trece pe la un laborator sa iti faci un exsudat, ca sa dormi linistit :) Dar o sa treaca de la sine, sau cu glicerina b.
Eu nu mai iau glicerina boraxata, are un gust prea bun de imi venea s-o pun pe pita. Mie imi trecuse, dar cand vedeam sticluta mai luam "un gat" :lol:

#3
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Bicarbonat de sodiu.

#4
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
Candidoza e favorizata de antibiotice, pe care probabil le-ai luat pentru raceala si acum le iei, sau le vei lua, dupa extractie. Urmeaza sfaturile pe care le-ai primit. Clateste cu o solutie din apa + o lingura bicarbonat de sodiu. Daca e s-o dai pe medicamente, ceva antimicotice gen Nistatina si Nizoralul, insa nu cred ca e cazul, iti stresezi ficatul degeaba.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate