Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Campionatul mondial de hanbdal

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
dcrysty23

dcrysty23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 25.06.2012
In luna decembrie a acestui an va incepe campionatul mondial de handbal care se va disputa  in Serbia,Nationala noastra va juca in faza grupelor in orasul Novi Sad.
Stiti cumva oferte de cazare ieftine pt 1-2 persoane si de unde pot achizitiona bilete la meciuri,precum si xum pot ajunge din Timisoara sau din oricare alt oras vestic al tarii in Serbia.
Bugetul este destul de restrans si as vrea sa stiu cam cat ar costa.
Multumesc!

#2
Iochanan

Iochanan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,843
  • Înscris: 28.04.2011
Recent România a învins Ungaria la campionatul mondial de handbal feminin într-un meci șoc, în ultimele secunde printr-un gol, răzbunarea istoriei, marcat de Cristina Neagu, cea care a fost grav accidentată tot de unguroaice într-un meci de la un campionat acum doi ani parcă, și acela meci câștigat tot de românce. Bineînțeles, se vor găsi unii care să ne vorbească despre „norocul” românesc, deși pe teren s-a văzut altceva.

Ce ar fi de remarcat, de unde vine totuși diferența între performanțele echipelor de club din Ungaria și echipa națională. Cred că diferența vine din faptul că echipele de club au multe jucătoare străine de valoare, care au ridicat nivelul și au făcut performanțe. Când însă este lăsată treaba pe spatele jucătoarelor native, ale etnicelor unguroaice, vedem adevărata valoare a handbalului unguresc feminin, care nu este reflectată corect de echipele de club, și vedem că de fapt naționala Ungariei a fost și a rămas la un nivel modest, aceasta fiind de fapt adevărata „valoare” a handbalului unguresc feminin. Unde mai punem că România a jucat și cu o echipă din care au lipsit titulare importante după scandalul de la Corona Brașov. Adică și cu multe jucătoare debutante și cu o echipă neomogenă și care nu a avut timp efectiv să joace împreună, româncele pur și simplu le-au spulberat pe unguroaice. Evident, din „noroc” ar zice unii ... ))))

#3
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,058
  • Înscris: 20.06.2009
Băiete, pentru cititorii revistei România Mare ar fi fost (poate) un articol citit pe nerăsuflate și terminat cu un orgasm patriotic! Pentru oricine altcineva însă, e doar o înșiruire de minciuni și prostii, împachetate în cuvinte „patriotarde”! Auzi la el, „răzbunarea istoriei”...Posted Image

P.S. Dar na, poți dormi liniștit la noapte, măcar m-ai făcut să mă tăvălesc de rîs!Posted Image

#4
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,676
  • Înscris: 20.09.2010
M-am uitat azi la meci si am "trait" meciul cu O MARE FRICA.
Din minutul 1 pina in minutul 59 , unguroaicele au dominat meciul. Cel putin prima repriza a fost una de cosmar pentru nationala Romaniei.

#5
Iochanan

Iochanan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,843
  • Înscris: 28.04.2011
Hai să fim serioși, româncele au fost „dominate” doar pentru că au avut câteva ratări în primele minute, totuși din situații bune de poartă. Însă nu trebuie uitat că sînt multe jucătoare debutante la mondiale și că au ajuns la echipa națională pe ultimii metri, fără să fi fost selecționate dinainte. Nici timp să se antreneze și să joace împreună nu au prea avut, și nici nu sînt cotate la nivelul celor dintîi selecționate de la Corona Brașov. În plus, româncele au fost vizibil dezavantajate de-a lungul meciului de către arbitre, însă per total s-au ridicat și le-au snopit în bătaie pe „mărețele” Europei, care realizează performanțe notabile cu echipe de club exclusiv datorită aportului major aduse de jucătoarele străine, neungare; când vine vorba de națională, să fim serioși au luat-o pe coajă de la Muntenegru și România fără drept de apel.

#6
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View PostIochanan, on 06 decembrie 2019 - 18:31, said:

le-au snopit în bătaie .......... fără drept de apel.
O victorie obtinuta in ultimele secunde inseamna snopit in bataie?
Asta dupa ce ne-a tremurat churul tot meciul si cu 6 min inainte de final ne conduceau la 3 goluri.
Patriotism orb.

#7
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019
Ce urmează ?

#8
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
A "urmat" Rusia. :(

#9
Iochanan

Iochanan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,843
  • Înscris: 28.04.2011
Nu am văzut meciul, că nu am știut exact la ce oră este.
Oricum am înțeles că o bună parte a jocului s-au ținut bine, până pe la 15-15, chiar au condus de mai multe ori.
https://jurnalul.ant...ute-829624.html

#10
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
Romania e o gluma la sportu' asta. generatiile sunt din ce in ce mai slabe. nu cunosc nici o generatie care sa nu fi avut jucatoare care faceau greseli de baza: pasi, fortare, pase aiurea. dar ca astea de-acum inca n-am mai trait. in curand vom fi si la handbal acolo unde ne e locul: la si altii.

PS: citeam in presa de o jucatoare care plangea de ciuda dupa meciul cu spania. mi-a parut rau de ea. am urmarit-o apoi in celelalte meciuri. respectiva jucatoare e o catastrofa, face greseli in lant, greseli impardonabile, atat in aparare, cat si in atac. jucatoare adusa pe pile de antrenorul ei de club. dupa umila mea parere, ca fost sportiv de performanta, plangi cand te zbati pe teren, curg apele de pe tine, dai tot si la final pierzi pentru ca adversarul a fost mai bun. nu plangi pentru ca esti prost si ai MARI carente tehnice si tactice.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate