Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Cutremurele de pamant in gospodaria agricola

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postclaudia313, on 25 octombrie 2013 - 23:09, said:

Intrebarea e de ce firma de asigurari a incheiat acea asigurare cu valoare de 10.000 de euro pentru o locuinta care valoreaza mult mai putin? Doar de hapsani ce sunt, ca sa incaseze prime mai mari de asigurare, nu?




La obligatorii sumele asigurate sunt impuse de lege iar primele sunt fixe . In cazul obligatoriilor care se presupune a fi incheiate in numar mare iar modalitatea de emitere sa fie simpla nu se poate face evaluare in parte la sute de mii sau milioane cum se doreste a fi incheiate.
A fost un caz de "sinistrat" care dupa ce i-a luat apa jumatate din casa a stat beat o saptamana la gandul ca trebuie sa primeasca 10000 de euro. Si sa stiti ca e vorba de sinistratii aia care stateau cu mainile in san si se uitau la jandarmi si voluntari cum scoteau namolul din case !

#38
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
na ca o inceput si la noi

http://www.observato...-km-de-ploiesti

#39
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 28.09.2012
Da' s-a simtit? Ca astea asa mici, de nici nu se simt, sunt ceva obisnuit, in zona Vrancea cred ca sunt in fiecare zi 'tremuraturi' de-asta mici si nesemnificative

#40
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
eu una nu l-am simtit, da' stau intr-un bloc nou si constuit bine, asa ca nici pe alea de peste 5 nu prea le-am simtit. in schimb mi-au spus prieteni care stau in case mai vechi ca s-a simtit destul si in Ploiesti. treaba e ca astea la suprafata sunt periculoase(vezi si izvoarele...cutremure pe care noi nu le-am simtit da' la ei au fost destul de zguduitoare), mi-a zis un amic ca in Baicoi s-a simtit cam naspa...

Edited by anknic, 30 October 2013 - 19:13.


#41
cflorin32

cflorin32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 18.11.2011
În Valea Bârcăului, un meteorit a fost de vină pt zgomot și vibrații:
http://stiri.tvr.ro/...orit_36650.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate