Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Vacanta 2014

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#55
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View PostJidanu, on 29 decembrie 2013 - 06:15, said:

Rugaminte,dintr e Papillon Belvil.Liberty Lara Beach si Kamelia HV,pe care sa l aleg?
Liberty Lara sterge-l de pe lista. Celelalte 2 sunt OK cu un plus parca pentru Belvil. Uita-te si la Limak Arcadia si Limak Atlantis.

#56
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postlucianus85, on 29 decembrie 2013 - 11:44, said:

Salut,

Am fost pana acum de 3 ori in Antalya, in ordine:
Calista - Belek
Vogue Avantgarde - Kemer
Calista - Belek.

Cel mai mult mi-a placut la Calista, desi si la Vogue pot spune ca a fost aproape la fel de bine din punct de vedere al cazarii si serviciilor, iar zona la Kemer oricum este mult mai frumoasa.

Ce imi recomandati pentru 2014, inceputul lui iunie, buget max. 2400 euro pentru 2 persoane, conditii cel putin similare?
Caut un hotel care sa aiba si putina verdeata, mai ales pinii aceia inalti, cum erau la Calista.
Cafeaua sa fie cat de cat de calitate, adica sa poti bea un espresso macar semi-profesional, nu de la automate pe baza de instanturi.
La Calista imi place foarte mult barul de pe ponton, unde si cafeaua e bunicica.
Sa gasesti fresh de portocale cel putin. La Calista nu sunt sigur daca sucul de portocale dimineata era intradevar fresh, ei asa ziceau, dar am niste dubii. La Vogue Avantgarde puteai in zona de SPA/Wellness sa bei fresh de mere, portocale, kiwi, si merita o data, de doua ori pe zi sa treci pe acolo. Il faceau imediat in fata ta.
Daca se poate, cu cat mai putina animatie, nu ne intereseaza toboganele si alte lucruri similare.

Ma gandesc la:
Riu Kaya Pallazzo - este foarte nou si sper sa fie mobilierul, baile, etc ca si noi. dar nu pare sa aiba deloc verdeata.
Kempinski Dome - nu se scrie mult despre el. pare sa fie mai linistit, fara animatie.
Rixos Premium - are spatii verzi, insa oare nu este cam invechit?
Calista - din nou?! as mai fi incercat altceva.

Ce recomandari aveti?

Rixos Sungate sau IC Green Palace pt vegetatie
Delphin Imperial pt pontonul cu bar si paturi pt plaja

#57
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
strict subiectiv
@jidanu eu as merge pe papillon , apoi kamelia
@lucianus de ce nu un cornelia diamond ?

#58
lucianus85

lucianus85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.02.2011
Ce parere aveti despre Ela Quality? Am auzit ca sunt foarte multi copii rusi, gălăgioși.

#59
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Ela este un  hotel bun insa este orientat spre familile cu copii. Daca te deranjeaza copiii evita-l.Un resort mai apropiat de ce vrei tu, cu suprafata mare, cu pini, plaja buna  este Ali Bey Resort Side.

#60
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008

View PostANDOX, on 29 decembrie 2013 - 12:20, said:

Liberty Lara sterge-l de pe lista. Celelalte 2 sunt OK cu un plus parca pentru Belvil. Uita-te si la Limak Arcadia si Limak Atlantis.
Am fost la ambele Limak-uri, si as  recomanda Arcadia

#61
mariusbacan

mariusbacan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.10.2012
Va salut! Ma intereseaza si pe mine un hotel bun, de 5 stele, undeva dupa 20 septembrie, in jurul a 50 euro/persoana/noapte. Mentionez ca vreau sa merg cu autoturismul propriu. Momentan am in vedere 2 hoteluri dar nu stiu cat sunt de bune: Kervansaray Bodrum si Limak Limra. Multumesc anticipat!

#62
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
Ia in considerare si Limak Arcadia, e ok, am fost acolo...
La Limra ai 70euro in perioada pe care o vrei...

Edited by danutzu_1069, 04 January 2014 - 21:27.


#63
mariusbacan

mariusbacan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.10.2012
Limak Arcadia e putin peste buget. Limra este 51 Euro/noapte din data de 29.09, asta fiind un tarif vazut din prima, fara sa caut prin mai multe locuri, in timp ce Kervansaray Bodrum l-am gasit cu 43 din 24.09.

Edited by mariusbacan, 04 January 2014 - 22:40.


#64
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Salut,

Recomandati-mi si mie va rog un hotel, in Kusadasi (sau in alta statiune din turcia), cu urmatoarele cerinte:
- pret cu transport inclus aproximativ 400 eur (fara a depasi cu mult aceasta suma)
- all inclusive
- bar pe plaja si plaja privata

Stiu ca cerintele sunt cam mari in acest buget insa...cine stie...
Vreau sa achizitionez in EB, iar perioada ar fi....02.09.2014....

#65
Povestitorul

Povestitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 17.11.2010
Daca sunteti 2 persoane, suma de 400 euro este insuficienta pentru statiunea Kusadasi si cerintele de mai sus (AI).
Daca aveti alocat doar pentru o persoana 400 euro, respectiv 800 euro (400X2 = 800) puteti sa va petreceti vacanta chiar si la Palm Wings, cost 694 euro DL promo ( 2 PP/AI) incepand cu 02.09.2014. Camera dl standard va costa 719 euro.

#66
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
400 de eur de persoana.

Unde ai gasit aceasta oferta? :D

#67
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Iar discutii despre oferte si un amestec de posturi intre ce hotel sa aleg, cat costa pe noapte si alege cel cu 40 euro ca e mai rosu!

In functie buget, contactati agentiile de Turism, aveti chiar pe forum cativa useri care au agentii de Turism, luati legatura pe privat. Pentru review despre hotel, cautati topicul cu hotelul respectiv, daca nu exista , DESCHIDETI topic nou! In celelalte cazuri , in care problema voastra nu are deja un topic deschis, deschideti unul!

Acest topic se inchide. Va rog nu mai deschideti subiecte de genul: Vacanta 2014 / Turcia 2013 / etc.

Titlul topicului trebuie sa reflecte ceea ce doriti, in cazul unui hotel spre exemplu, Titanic Deluxe Belek

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate