Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Vacanta 2014

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#37
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
Partea cu plaja as inghiti-o, ce ma retine sa nu-l rezerv inca, sunt urmatoarele dileme:
- inghetata este inclusa in regimul All Inclusive?
- cum sta la capitolul calitatea mancarii? am vazut tot soiul de comentarii... inclusiv cum ca berea e o posirca...

#38
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postzugry, on 15 decembrie 2013 - 17:31, said:

Partea cu plaja as inghiti-o, ce ma retine sa nu-l rezerv inca, sunt urmatoarele dileme:
- inghetata este inclusa in regimul All Inclusive?
- cum sta la capitolul calitatea mancarii? am vazut tot soiul de comentarii... inclusiv cum ca berea e o posirca...

tot ce au scris oamenii pe acolo pe unde ai citit e adevărat dar tu tre sa te gindesti ca ai pus cam multe filtre pt un buget mic, deci, ori mai tai din  ele dă-le dreacu, ori plusezi la buget, cel mai bun hotel e ăla pe care ți-l permiți.

#39
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006

View Postzugry, on 15 decembrie 2013 - 17:31, said:

Partea cu plaja as inghiti-o, ce ma retine sa nu-l rezerv inca, sunt urmatoarele dileme:
- inghetata este inclusa in regimul All Inclusive?
- cum sta la capitolul calitatea mancarii? am vazut tot soiul de comentarii... inclusiv cum ca berea e o posirca...

  Este adevarat,este o ieftinaciune de hotel cu servicii ieftine adica in valoare de exact cat platesti.

#40
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.07.2008
Inghetata este inclusa, dar vreo juma de ora dupa-amiaza si se face o coada de nebun sa fii sa stai. Berea nu mi s-a parut asa rea. Iar romani, mai era o singura familie. Am fost la sfarsit de august in 2012. Mancarea mie mi-a placut...

#41
lori2013

lori2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.01.2013
Pentru vara 2014 oscilez între două hoteluri: Paloma Club Sultan- Ozdere sau Sunis Elita Resort- Side. Ultimul a aparținut până anul acesta lanțului ###### și a beneficiat de un UAI foarte bun, însă nu știu ce va fi anul acesta.
Vă rog, dacă puteți, să mă ajutați cu câteva plusuri și minusuri cei care ați fost acolo și cunoașteți hotelurile. Mulțumesc mult.
•BUGET: 1000 euro(pentru cazare) - 2 adulti, transport individual
•PERIOADA: sfarsitul lui iunie, 8-9 nopți

#42
searchman

searchman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 08.01.2007
salut,


as dori o recomandare privind un hotel unde voi petrece prima vacanta cu baietelul meu de numai 11 luni (la momentul calatoriei). ca si cerinte ar fi sa aiba cat mai multa verdeata (gradina) in zona, locuri de joaca si sa fie aproape de plaja. transportul ar trebui sa fie pe calea aerului. Bugetul se situeaza in jur de 1.500 euro o saptamana.
deoarece perioada este la sfarsitul lunii mai , banuiesc ca sudul Turciei (Antalia region) ar fi mai nimerit astfel incat sa ave parte de apa marii ceva mai calda.

merci.

#43
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
In resorturile astea de care vorbiti voi ca "se da" inghetata doar jumatate de ora pe zi, si aia cu coada, exista si inghetata contra cost? Mi se pare foarte frustrant sa nu poti manca o amarata de inghetata cand ai chef si fara coada, mai ales ca nu costa vreo avere.

#44
smecher1997

smecher1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 19.07.2008
Da, la Didim Beach exista si inghetata contra cost, la barul de langa piscina ( 1 lira/cupa) si la magazinul din lobby (ambalata, diverse sortimente si preturi).

#45
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
OK, asa e rezonabil.

#46
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.07.2008

View Postmdt, on 18 decembrie 2013 - 18:32, said:

In resorturile astea de care vorbiti voi ca "se da" inghetata doar jumatate de ora pe zi, si aia cu coada, exista si inghetata contra cost? Mi se pare foarte frustrant sa nu poti manca o amarata de inghetata cand ai chef si fara coada, mai ales ca nu costa vreo avere.

Bineinteles ca exista, de aia nici nu mi se pare un capat de tara, nu aleg hotelul in functie de programul la inghetata. Si pt copii, nici nu cred ca e bine sa aiba inghetata la liber, nu stiti cata poate manca baiatul meu.

#47
liviup76

liviup76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 22.06.2005
Salutare,
As vrea sa merg si eu vara asta in Turcia, 7 nopti sf iunie-inceput iulie, 2 adulti + child 7 ani, avion, buget 1700-1800. Din ce oferte am vz pana acum m-as incadra la Miracle, Kervansaray-uri, si ar mai fi ceva hoteluri.
Mi-ar fi de ajutor o sugestie de hotel cu UAI bun, plaja si apa fara pietre.
As inclina catre Miracle, in bugetul meu, dar parca as mai astepta niste pareri . Am mai fost acum vreo 2 ani la Kervansaray Kundu, de care am fost destul de multumiti, dar as vrea ceva mai bun daca se poate in bugetul alocat.
Zona nu prea conteaza, atata timp cat plaja si marea sunt ok.

Multumesc

#48
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
@liviup76, in Lara te incadrezi si la Rixos Lares sau IC Green Palace. Mai bune decat Kervansaray sau Miracle ....zic eu. Deasemenea in Belek poti alege Limak Arcadia, foarte bun, cu plaja cu nisip, servicii excelente si animatie foarte buna. Iar in zona Side poti alege KAMELYA HV-1 ( cazare in bungalowuri) sau FULYA ( cazare in hotel), fac parte din aceelasi complex, foarte mare si cu una dintre cele mai bune plaje in Antalya, inclusiv cu intrare lina in mare.

#49
liviup76

liviup76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 22.06.2005
Hmm..nu cred ca ma incadrez la Rixos, cu avion si toate cele, dar ma mai uit.
Multumesc pt sugestii.

#50
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Te incadrezi la toate daca pleci pana in 23 iunie.

#51
liviup76

liviup76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 22.06.2005
Da..la Rixos ar fi Promo Room, la care nu ma risc, dar preturile ar fi mai ok pt plecari in 19-06.
Perioada cred ca este buna, apa sper ca este suficient de calda atunci.
Ar fi Fulya(standard room) si Kamelya (deluxe-room), care s-ar potrivi cel mai bine in buget.
Ce parerea ai, merita 150-200E in plus pt celelalte recomandate de tine?
As opta parca pt Fulya

#52
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010
Buna ziua tuturor si Sarbatori Fericite.
Are cineva detalii despre Papillon Ayscha din Belek, am inteles ca este in curs de renovare si va avea alta fata in aprilie 2014.
M-ar interesa daca se respecta fact sheet-ul si conceptul de high class all inclusive din anii trecuti.
Cum sunt preturile pentru 10 nopti, sfarsitul lunii august, avion Cluj, 2 adulti si doi copii, family room in hotel sau vila??
Stima.

#53
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009
Rugaminte,dintr e Papillon Belvil.Liberty Lara Beach si Kamelia HV,pe care sa l aleg?

#54
lucianus85

lucianus85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 12.02.2011
Salut,

Am fost pana acum de 3 ori in Antalya, in ordine:
Calista - Belek
Vogue Avantgarde - Kemer
Calista - Belek.

Cel mai mult mi-a placut la Calista, desi si la Vogue pot spune ca a fost aproape la fel de bine din punct de vedere al cazarii si serviciilor, iar zona la Kemer oricum este mult mai frumoasa.

Ce imi recomandati pentru 2014, inceputul lui iunie, buget max. 2400 euro pentru 2 persoane, conditii cel putin similare?
Caut un hotel care sa aiba si putina verdeata, mai ales pinii aceia inalti, cum erau la Calista.
Cafeaua sa fie cat de cat de calitate, adica sa poti bea un espresso macar semi-profesional, nu de la automate pe baza de instanturi.
La Calista imi place foarte mult barul de pe ponton, unde si cafeaua e bunicica.
Sa gasesti fresh de portocale cel putin. La Calista nu sunt sigur daca sucul de portocale dimineata era intradevar fresh, ei asa ziceau, dar am niste dubii. La Vogue Avantgarde puteai in zona de SPA/Wellness sa bei fresh de mere, portocale, kiwi, si merita o data, de doua ori pe zi sa treci pe acolo. Il faceau imediat in fata ta.
Daca se poate, cu cat mai putina animatie, nu ne intereseaza toboganele si alte lucruri similare.

Ma gandesc la:
Riu Kaya Pallazzo - este foarte nou si sper sa fie mobilierul, baile, etc ca si noi. dar nu pare sa aiba deloc verdeata.
Kempinski Dome - nu se scrie mult despre el. pare sa fie mai linistit, fara animatie.
Rixos Premium - are spatii verzi, insa oare nu este cam invechit?
Calista - din nou?! as mai fi incercat altceva.

Ce recomandari aveti?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate