Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#18505
LamaEsoteric

LamaEsoteric

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 21.11.2006

View Postlolekbolek, on Mar 25 2007, 17:50, said:

@ lama,lama ad fost pacaldt
nu-d ndmdca
ptr dinamizrea intuitiei propun PENTRU TINE si grupului de redactori spirala dublu yang
Attachment lama.JPG

lmao

lolekule, ai uitat ca cine pacaleste pe altul defapt se pacaleste pe sine insusi?

merci de noua spirala, daca zici ca e conform iso69 e buna :D

#18506
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007

View PostLamaEsoteric, on Mar 26 2007, 04:26, said:

lmao

lolekule, ai uitat ca cine pacaleste pe altul defapt se pacaleste pe sine insusi?

merci de noua spirala, daca zici ca e conform iso69 e buna :D
Acu pe bune ...de ce puneti toaste prostille pe site-ul ala yogaesoteric???Chiar nu vad avantajele pentru tot omu' .

#18507
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postlolekbolek, on Mar 25 2007, 16:22, said:

sunt in beciul securitatii atarnat . claudiu ma tot gadale pe talpa.. nu mai pot :P

E clara treaba. Esti secu si tu. Daca si in conditii de tortura ai acces la internet... Esti mina in mina cu Claudelu. Gata, nu ne mai duci. :P

#18508
jedibenefic

jedibenefic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.12.2006
http://www.yuppy.ro/...opati-doar.html

si aici sunt doua tabere

#18509
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postkimiko, on Mar 25 2007, 16:33, said:

Acu pe bune ...de ce puneti toaste prostille pe site-ul ala yogaesoteric???Chiar nu vad avantajele pentru tot omu' .

Kimiko, n-ai prins Spiel-ul. Avantajele le vad doar aia spiritualii. Ti-e clar, ca te iei de mina cu nespiritualul ala de bhairavah si recuperati. Sa nu va mai prind pe aici si nici pe yogaesoteric pina nu va treceti testele spirituale. Nu va e rusine sa faceti umbra pamintului degeaba?

Edited by cecilia.ghitulescu, 25 March 2007 - 17:38.


#18510
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View PostLamaEsoteric, on Mar 25 2007, 16:26, said:

lolekule, ai uitat ca cine pacaleste pe altul defapt se pacaleste pe sine insusi?
:coolspeak:
Misto asta, imi place. Ce ne-am face oare fara texte din astea?
Cosci, autopacaliciule! Fa-ti autocritica si autoelimina-te, ca ti-e autosfirsitul spiritual pe aproape!  :lol:

Edited by cecilia.ghitulescu, 25 March 2007 - 17:43.


#18511
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View Postjedibenefic, on Mar 25 2007, 16:35, said:


Iedutule, ia-o mai dupa lama aia, daca oita de mamita te-a lasat de izbeliste.

#18512
shaddy_

shaddy_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 31.01.2007
Mai frate ce posteaza lumea non-stop pe topicul despre C8ru Bilovaru ' - Mesia dinrect ! :)) ...

#18513
bhairava

bhairava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 24.12.2006

View PostLamaEsoteric, on Mar 25 2007, 17:21, said:

@bhairava, no offence. Am vrut sa subliniez ca te afli intr-un thread unde se discuta despre o scoala spirituala iar tu n-ai nici o treaba cu spiritualitatea. In fine, nu am nimic personal cu tine  :peacefingers:

none taken, am vrut sa subliniez ca faci afirmatii nefondate, ataci persoana, ignori discutiile care nu-ti convin si incerci sa intimidezi pe cine nu trebuie. :peacefingers:

ce treaba am sau n-am EU personal cu "spiritualitatea" nu este nici subiectul acestui thread, nici in competenta ta sa evaluezi... dar, ca pe orice informatie, eu o iau ca atare :)

p.s. ca sa ai material pentru urmatoru post in care "nu ai nimic personal cu mine": sint nascut pe 25 dec 1977, ora 10 dimineata ... vezi ce tranzite ma poseda ... :D

Edited by bhairava, 25 March 2007 - 17:58.


#18514
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007

View Postcecilia.ghitulescu, on Mar 26 2007, 04:38, said:

Kimiko, n-ai prins Spiel-ul. Avantajele le vad doar aia spiritualii. Ti-e clar, ca te iei de mina cu nespiritualul ala de bhairavah si recuperati. Sa nu va mai prind pe aici si nici pe yogaesoteric pina nu va treceti testele spirituale. Nu va e rusine sa faceti umbra pamintului degeaba?
:roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast: promit ca-mi fac tapasul si ma rad peste tot :frust:  :peacefingers:

#18515
jedibenefic

jedibenefic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.12.2006
http://www.yuppy.ro/...0/tampenie.html

http://www.yuppy.ro/sectiune/relatii

#18516
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006

View PostLamaEsoteric, on Mar 25 2007, 16:21, said:

oare de ce nu ma mira... reactia? oare de ce a asteptam?

Chiar vrei raspuns la intrebari de genul asta?
Mi se pare mie sau vrei sa atragi cumva atentia asupra ta? :D

Quote

@indignatu, doresc sa continuam insa nu aici. Totusi tin sa subliniez o idee, si anume faptul ca Liviu sustinea pe 11 nov 2007 la Pip ca nu exista grupul complotistilor, deci inainte ca ei sa se retraga. Dar dupa ce s-au retras au argumentat gen consacrarea face 2 lei, cursurile nu sunt bune, anunaki, fizica, Grieg face greseli grave iar ei au tot trecut cu vederea etc. Consacrarea a fost "predata" in 95 iar cursurile cu anunaki acum cativa ani buni, sa nu mai zic de cele cu privire la paralela dintre fizica quantica si ezoterism. Am o ushoara convingere ca ei de pe atunci au avut aceste convingeri, ca ce preda GB nu e bun, ca face greseli grave etc, mai mult: au predat mai departe lucrurile respective (este vorba despre instructori).
Ma intreb: daca GB nu dadea bomba de pe 14 oct la spirala, ar mai fi ramas la curs? Eu cred ca da si asta pentru ca motivele retragerii au fost cu privire la aspecte ce se petreceau de dinainte sa dea Grieg bomba. Deci acel grup a existat totusi...
Dragule, evenimentele le-am urmarit si noi. Nu i-am luat de ingerasi pe cei plecati de curind. Au si ei bubele lor, cum si noi le avem pe ale noastre.
Am fost mai multi care am vazut ca se fac rahaturi si n-am fost in stare sa luam atitudine, s-a mai vorbit despre asta.
Faptul ca observi nereguli si vorbesti despre ele numai cu prietenii, nu inseamna complot, din cite stiu eu. Dar poate ma ajuti tu cu o definitie. Mama lor de definitii !  
Cosci e insa unul din cei care a deschis gura din cite mi-aduc aminte. Si la ce i-a folosit?

Cind te aud cu bomba de la 14 oct nu stiu cu ce sa incep cu risul sau cu plinsul. Probabil ca tu vezi bomba aia ca pe un test spiritual ptr toti cei care s-au lasat de atunci sau care au inceput sa isi puna intrebari de cind cu marele eveniment.
Mi-e mila de tine, baiete, pe bune.

Quote

@varza, se vede ca iti merge mintea deci nu tre sa ma pierd in explicatii intortocheate, asa ca ti-o zic pe shleau (desi iar ma repet): am cautat sa raspund la intrebarile ce mi-au fost adresate si la intrebarile puse de mai multe ori nu am vrut sa ma repet, e pierdere de vreme. Daca observi, nu am raspuns nici la intrebarile ce nu mi-au fost adresate si mai mult am evitat intrebarile capcana plus intrebarile retorice ;) Iar alea din link.. hai sa fim seriosi.

@bhairava, no offence. Am vrut sa subliniez ca te afli intr-un thread unde se discuta despre o scoala spirituala iar tu n-ai nici o treaba cu spiritualitatea. In fine, nu am nimic personal cu tine  :peacefingers:

@icsoc, argumente gen "am fost pervers da' GB e mai pervers" sunt copilaresti...

O duminica frumoasa tuturor, o relaxare (chiar si yoghina ;) ) o plimbare in parc... pe bune ca nu strica!  :peacefingers:
Si apropo de chestiile astea, concluzia mea este, ca nu mieriti sa isi piarda oamenii astia timpul cu tine, ca tot degeaba.
Unul e dastept si ii bagi vraja, altu e nespiritual, saracul de el si celalalt e naiv. Atit de naiv, incit si-a ris de numa de spiritualitatea si desteptaciunea ta.

#18517
jedibenefic

jedibenefic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.12.2006
http://www.yuppy.ro/...ei-Barbati.html

http://www.yuppy.ro/...ei-relatii.html

#18518
kimiko

kimiko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.03.2007

View Postjedibenefic, on Mar 26 2007, 05:12, said:


Jedi baiete astea-s telenovele ... :ciocan:

#18519
LamaEsoteric

LamaEsoteric

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 21.11.2006

View Posthermes3, on Mar 25 2007, 15:58, said:

Si apropo de dialogul sincer, voi ati incercat un dialog sincer cu Claudiu?
Ca eu vad doar monologuri interminabile in care aruncati cu kkt in el.

@hermes
Sa stii ca au fost persoane care au fost la el pentru a purta un astfel de dialog. Divortul s-a produs.. iremediabil. Daca ne-ar lasa in pace, cei din MISA, nu am reactiona in nici un fel.
Si vin cu un exemplu foarte graitor:
Acum cativa ani s-a produs ceva similar cu privire la Narcis. Insa el a plecat si si-a facut scoala lui, chiar daca au plecat cu el si instructorii apropiati nu i-a zis nimeni nimic, nici o scrisoare deschisa, nici o aruncatura de kk. Pe yogaesoteric nu a aparut absolut nimic (site-ul e din 2000) etc. Ha ha, imi amintesc chiar ca G a actionat in mod identic! Dupa o spirala a anuntat ca nu il mai sustine pt ca a picat la niste teste. Si povestea s-a incheiat acolo.

Acum au plecat din nou un shef cu instructorii apropiati. Cine a inceput cu monologurile interminabile? Misa sau cei ce au plecat? Celebrele scrisori deschise a lui Li ce erau, nu erau monologuri interminabile? A fost vreo reactie? None.
Apoi Claudiu a trimis scrisoarea lui celebra care a shokat pe bune pe multi din cei care il iubeau sincer.
Nici atunci nu a fost nici o reactie.
Apoi Claudiu a mai trimis o data aceeasi scrisoare si de data asta i-a spus Vandei sa o dea si la cursurile unde ea era instructor. Ea a dat-o cu mentiunea: sa ne scrieti pe prietenianumoare.
ABIA ATUNCI a aparut prima reactie! Deci abia dupa ce s-a vazut cat de departe merg cei din grupul vesel. Daca ei s-ar fi retras si si-ar fi facut scoala lor, fara sa se mai lege de noi, le-am fi batut obrazul doar pt fatzarnicia de care au dat dovada de ceva vreme in coace, si asta nu in plen, prin monologuri, ci discret.
Deci te rog sa observi marea diferenta.
Acea prima reactie, din partea unor prieteni dezamagiti, a generat o adevarata "revolta" din partea celor din grupul vesel. A aparut acel manifest in MISA care instiga la revolutie si care sugera ca G a picat la un test (de-a dreptul chixo-comic), deci o adevarata intorsatura de situatie: Li spunea initial ca doreste doar sa fie lamurit cu privire la niste nelamuriri si, cand colo, lucrurile erau defapt altfel.
Reactia din partea MISA s-a dorit. Altfel nu se explica de ce Clau a trimis a doua oara scrisoarea sa, avand in verede ca dupa prima data nu a fost nici o reactie.
Si apoi santaje ieftine la adresa lui G gen: daca nu faci aia te parasesc. Si era evident ca G nu se preteaza la santaje si manipulari emotionale. El nu a facut decat sa le arate in ce ape se scalda ceea ce evident, i-a revoltat la culme.

Deci daca te uiti pas cu pas ai sa vezi cum s-au desfasurat lucrurile.

Aceasta poveste se reflecta intr-un mod foarte palid pe yogaes. Cum am mai spus, am putea sa publicam o sumedenie de chestiuni. Vrem doar sa prezentam care e pozitia misei vis-a-vis de cei care acum nu ne lasa sa traim. Pe bune, e ca in proverbul ala: pe cine nu lasi sa moara nu te asa sa traiesti.

Se pot desprinde multe concluzii daca facem un studiu de caz privind in paralel situatia cu Narcis si situatia cu Claudiu. In fine, cred ca ai inteles cat-de-cat ce am vrut sa punctez.

Succes si toate cele bune.

#18520
jedibenefic

jedibenefic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 04.12.2006

View Postkimiko, on Mar 25 2007, 19:20, said:

Jedi baiete astea-s telenovele ... :ciocan:

Sunt articole interesante care ne arata cat de complexe sunt diferite situatii  :console:   :kisstogether:

#18521
Pralaya

Pralaya

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,669
  • Înscris: 25.03.2007

View Postpashupata, on Mar 25 2007, 12:37, said:

CATRINA !!!!!!!!! nu are nimic de zis? De ce nu trimite o scrisoare sa spuna ca prietenul lui este insultat de Bivolar si denigrat in cel mai urat mod? Chiar i-a disparut si lui inima?

Unde esti, CATRINA? Nu vezi ce i se face prietenului tau? Ai ajuns si tu la Bivolaru?

Unde sa fie? La curul divin al gurului, unde pupa de 20 de ani.  :worthy:

#18522
cecilia.ghitulescu

cecilia.ghitulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,251
  • Înscris: 14.10.2006
Ai punctat o laie, baiete!
Daca n-as fi asistat la scrisoriada, sa mor de nu te-as fi crezut.
Dar asa...
Ai un tupeu de spargi. Tu chiar ne iei de cretini.
Crezi ca scrii ptr cititorii de povesti cu leuti si vacute cu pantofiori roz?
Lama, o luasi pe aratura, mai baiete.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate