Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cod blocare SIM uitat

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
RDM

RDM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.07.2004
Mi-a dat taica miu un Samsung c100, cand am bagat cartela in el .. surpriza.. imi cere Cod Blocare SIM. Insa taica-miu a uitat codul care l-a pus cand si-a luat telefonul si acum nu pot sa-l folosesc eu. Stie cineva cum pot anula acel cod?

Multumesc anticipat!

#2
Andrei™

Andrei™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.02.2005
sunt ceva coduri de samsung cu care iti poti reseta telefonul..incearca asa...eu de exemplu am un samsung x450 si am gasit ceva program care cica decodeaza telefoane cu ceva generator de coduri si am incercat un cod pt alt samsung care mi-a resetat telefonul complet in afara de java...am pierdut nr de tel,ringtonuri,imagini tot fara jocuri...nu stiu sigur daca merge pe telefonul tau dar mie nu mi-a mai cerut decat codul pin dupa tragicul eveniment :D,bafta

#3
RDM

RDM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.07.2004
Ms .. acum o sa caut.. sa vad ce iese  :)

#4
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
vezi poarte nu a schimbat codul si e ala implicit al samsungului.
nu stiu care e, cauta si tu pe net dar probabil ca e ceva gen 1234, 12345 sau 00000

#5
RDM

RDM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.07.2004
Pana acum nu am reusit cu nici un cod.. care ar fi solutia pana la urma? O rescriere de soft?

#6
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
ala e codu de siguranta al telefonului, adika nu il lasa sa-l foloseasca decat cu o cartela stabilita initial, codu ala de care se vorbeste ii spune full eprom reset si se calculeaza in functie de imei, poti incerca si resoftarea

p.m. me for details

p.s. macar dati mesaj cu motivu pt care stergeti posturi mey astia

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate