Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Import China - cantitati mici

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
julian81

julian81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.09.2013

View PostAMAN_SER, on 30 septembrie 2013 - 20:52, said:



Nu cred ca ar fi rentabil sa trimiti lucruri grele si de mica valoare, chiar si electronice daca trimiti tot iesi bine , cu hainele iesi in paguba.

Îți dau dreptate. Sincer nici nu sunt pasionat de haine si ignor din start sa imi pierd timpul ca sa verific ce moda si ce stil se poarta sau cat costa. Avem nevoie de ceva mai multă imaginatie. Când am creat acest topic pe forum mă gândeam ca ar fi interesați oameni care au deja magazin si comercializeaza deja bunuri Made in China dar care ar putea sa își imbunatateasca prețul de achiziție, cu un furnizor mai bun, făcând direct import de la un wholesaler de aici, care trebuie sa fie peste cei din România. Se pare ca dansii sunt fără internet si nu cunosc softpedia. Doar cei pasionti de online au un cuvânt de spus.

Haide  frate ca ți-l dau mai ieftin!!!  Ca la piața .

Edited by julian81, 30 September 2013 - 23:21.


#20
leonardst

leonardst

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.11.2013
salut! de ceva timp am aflat ca becurile sunt ieftine in china nu sunt foarte grele si profitul este bun... in principui m-am uitat dupa becuri auto cele cu xenon. vroiam sa te intreb cam care sunt preturile in china pentru aceste becuri daca ma poti ajuta as fii foarte recunoscator :D

#21
Ing3ras

Ing3ras

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.02.2006
Salut,
Am gasit si eu sa import ceva din China insa problema este atat de marime cat si de greutate . Produsul respectiv are in jur de 7kg insa este foarte voluminos. As avea nevoie de minim 10-20 de produse. Care crezi ca este varianta ideala pentru transport ? Crezi ca merge varianta gasita de tine atata timp cat sunt foarte voluminoase ?

#22
iahim68

iahim68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2014
Pe mine ma intereseaza eventual o colaborare cu cineva de la fata locului (mentionez ca am fost in china inclusiv la targuri) pentru a gasi, purta discutii, negociere si altele in vederea gasirii de produse noi. (eventual preturi mai bune pentru produsele din gama deja existenta)  La aceasta data suntem pe piata de 14 ani si printre altele furnizam produse catre cateva retele DIY din Romania.
Daca esti interesat putem incepe o discutie pe aceasta tema. Succes.

#23
gaby2014

gaby2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.04.2014
Salut,
Am si eu o intrebare la care sper sa obtin raspuns de la cei care au importat din China. Vreau sa aduc din China pe firma (platitoare de tva-inca nu mi-am facut firma dar intentionez cat de curand) diverse pe care le cumpar de pe site-uri ex. Ebay si altele. Din cate am inteles, pentru valori marfa + transport sub 45 eur nu se face declaratie vamala, nu se plateste nici o taxa, coletul vine la posta de cartier. Peste 45 eur dar pana in 150 eur se face declaratie vamala dar, la fel, nu se platesc taxe, tva, etc. Peste 150 eur se plateste tot tacamul. Intrebarea mea este daca imi vine marfa pe colet postal si are valoare sub 45 eur cum rezolv cu TVA-ul. Pot baga produsele in contabilitate? Este ceva in neregula? Multumesc.

#24
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
un calculator de costuri pentru diverse firme de transport china to world. e versiunea in chineza da' bagati-o in chrome ca are traducere automata. exista si scriptul in engleza care din pacate da erori pe alte monede decat cea chinezeasca.

sunt chinezi pe ebay care trimit cu aceasta firma YANWEN. eu am luat niste chestii, ce-i drept mici 1-2kg...si am primit tracking number si le verificam pe site-ul de mai sus. au ajuns in europa prin germania parca..si au venit door to door, fara sa trebuiasca sa declar vreo vama nimic. cred ca intrau in tara cu duba...prin...daca nu ma lasa memoria...GLS parca.

am bagat acum in calculatorul de mai sus un pachet de 20kg..sa zicem trimis de un chinez. cel mai ieftin iese prin "International package (SAL)" 163USD, la care se mai aplica un discount, daca vanzatorul are contract cu firma asta. cei ce vand la greu pe ebay probabil ca au o reducere la transportatorii astia.

asta inseamna vreo 8USD/kg

Edited by christig, 17 April 2014 - 04:31.


#25
haniro80

haniro80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.04.2014
Buna iahim68,

Am văzut mesajul tau si cred ca putem ajunge la o colaborare, eu momentan sunt in China pentru o lunga perioada de timp si m-a interesează astfel de colaborări, este valabil pentru tine cât si pentru alții, cei interesați sa achizioneze produse din China. Eu pot sa caut si sa cumpăr orice, plus pot trimite prin curier cantitati mici in maxim 5 zile ajunge in România.

Dacă ești interesat sau sunt si alte persoane interesate in astfel de colaborări, m-a puteți contacta printr-un mail la [email protected]

Va multumesc!

#26
str24h

str24h

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.05.2014
Julian81 poti lasa te rog o adresa de mail? Multumesc

#27
dmr1234

dmr1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.01.2015
Salutare tuturor,puteti sa mi spuneti care sunt pasii de urmat in China,din mom in care ma cazez la hotel,cum se obtine viza pt o saptam,cam cat costa avionul,si de unde se cumpara marfurile(haine)un container,taxe vamale etc.mentionez ca merg singur,si pt prima data.Ce ma sfatuiti.Multumesc.

Edited by dmr1234, 05 January 2015 - 23:34.


#28
dmr1234

dmr1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.01.2015

View Postiahim68, on 14 martie 2014 - 13:59, said:

Pe mine ma intereseaza eventual o colaborare cu cineva de la fata locului (mentionez ca am fost in china inclusiv la targuri) pentru a gasi, purta discutii, negociere si altele in vederea gasirii de produse noi. (eventual preturi mai bune pentru produsele din gama deja existenta)  La aceasta data suntem pe piata de 14 ani si printre altele furnizam produse catre cateva retele DIY din Romania.
Daca esti interesat putem incepe o discutie pe aceasta tema. Succes.

Edited by dmr1234, 05 January 2015 - 23:36.


#29
marius682003

marius682003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.06.2007
Salut, ce ai facut, ai reusit ? Cum te-ai descurcat in China? ne poti povesti, as incerca si eu ceva in genul tau si ma cam sperie necunoscutul....... merci mult!

#30
vammpy

vammpy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.01.2008
Haniro80 mai e valabila anuntul tau ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate