Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

The Avengers: Age of Ultron (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5jAxaLt0JeQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Cand apare asta la cinema la noi, 24 sau 1?

#21
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Pe site-ul cinemacity afiseaza data de 24 aprilie, dar pe imdb data de 1 mai. Dar s-ar putea sa apara pe 24 aprilie la noi, fiindca din cate am vazut si alte filme au aparut (cel putin la cinemacity) cu cateva zile mai repede decat data afisata pe imdb pentru Romania.

Edited by Hider141, 14 April 2015 - 10:42.


#22
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Am cumparat bilet pe vineri, 24 Aprilie, la ora 22:20, revin cu pareri dupa ce ies de la film...

#23
daniel:)

daniel:)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.02.2007
O aparut si recenziile pe net iar unele dintre ele par sa confirme un motiv pentru plecarea lui Whedon de la seria Avengers

#24
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Inca nu se stie sigur daca pleaca, mai e timp de negociere pana in vara, cand inceteaza contractul. Daca pleaca Whedon, nu o  fi asa mare tragedie, sunt destui care il pot inlocui, nu cred ca Marvel sta in munca lui Joss Whedon.

#25
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Am citit pe unele site-uri de specialitate ca filmul ar incepe  in forta cu actiune, fara prolog care ar fi constituit de episodul de saptamana viitoare al Agents of shield. Ce ziceti sa fac? Sa astept episodul de saptamana viitoare sau sa merg vineri sau sambata sa-l vad ?

Si a doua chestiune cam la cat timp dupa lansarea primului Avengers l-au rulat si pe ecrane normale, nu 3d?

#26
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postfany23, on 22 aprilie 2015 - 14:56, said:

Am citit pe unele site-uri de specialitate ca filmul ar incepe  in forta cu actiune, fara prolog care ar fi constituit de episodul de saptamana viitoare al Agents of shield. Ce ziceti sa fac? Sa astept episodul de saptamana viitoare sau sa merg vineri sau sambata sa-l vad ?

Si a doua chestiune cam la cat timp dupa lansarea primului Avengers l-au rulat si pe ecrane normale, nu 3d?
Ce prolog? Filmele de genul asta nu cred ca au nevoie de nu situ ce prolog, cred ca stim cu totii care e actiunea si ce se intampla....

#27
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postfany23, on 22 aprilie 2015 - 14:56, said:

Am citit pe unele site-uri de specialitate ca filmul ar incepe  in forta cu actiune, fara prolog care ar fi constituit de episodul de saptamana viitoare al Agents of shield. Ce ziceti sa fac? Sa astept episodul de saptamana viitoare sau sa merg vineri sau sambata sa-l vad ?

Si a doua chestiune cam la cat timp dupa lansarea primului Avengers l-au rulat si pe ecrane normale, nu 3d?

Avand in vedere ca in Avengers va avea premiera la americani pe 1 Mai, cred ca intai trebuie sa vezi episodul din Agents of Shield, apoi filmul. In Romania filmul apare mai devreme cu o saptamana.

#28
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007

View PostDaniJ90, on 22 aprilie 2015 - 17:20, said:

Ce prolog? Filmele de genul asta nu cred ca au nevoie de nu situ ce prolog, cred ca stim cu totii care e actiunea si ce se intampla....

Filmul incepe cu o actiune in forta a Avengerilor, actiune care se pare ca e cauzata de evenimentele din episodul urmator al Agents of Shield. Care la randul sau e conectat cu Ultron care se lanseaza pe 1 mai in State.

La asta ma refer:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mPVYH4zfOLo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by fany23, 22 April 2015 - 20:17.


#29
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Eu ma intreb de ce apare mai repede in Romania ? Ma gandeam ca ar fi trebuit sa apara cel putin in aceeasi zi ca in US.

#30
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Posttiestodj20, on 22 aprilie 2015 - 21:22, said:

Eu ma intreb de ce apare mai repede in Romania ? Ma gandeam ca ar fi trebuit sa apara cel putin in aceeasi zi ca in US.
In mai multe tari din Europa apare cu o saptamana si ceva mai repede, nu stiu de ce, pe imdb zice ca in Romania apare in 1 Mai...

#31
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Poate il lanseaza mai repede pentru a reduce putin rata pirateriei. Asa unii din Romania si restul tarilor vor alege sa-l vada in cinema, in loc sa astepte inca 2 saptamani sau chiar mai mult pentru a viziona varianta piratata.

#32
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostHider141, on 23 aprilie 2015 - 09:30, said:

Poate il lanseaza mai repede pentru a reduce putin rata pirateriei. Asa unii din Romania si restul tarilor vor alege sa-l vada in cinema, in loc sa astepte inca 2 saptamani sau chiar mai mult pentru a viziona varianta piratata.
Nu stiu, e posibil, eu unul m-am lepadat de piraterie....

Edited by DaniJ90, 23 April 2015 - 10:01.


#33
Adi_Bibirescu

Adi_Bibirescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.01.2015
Se lansează pe 24, până la urmă, din câte am văzut.
Am citit recent și știrea asta cu noua sală de cinema din Băneasa mall - http://www.cinemagia...din-tara-18963/

Cred că Avengers e un film care merită să fie văzut într-o sală ca asta: sunet Dolby Atmos, dublă proiecție 4K și ecran gigant :) Voi ați fost până acum? Ceva impresii?

#34
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostAdi_Bibirescu, on 23 aprilie 2015 - 10:24, said:

Se lansează pe 24, până la urmă, din câte am văzut.
Am citit recent și știrea asta cu noua sală de cinema din Băneasa mall - http://www.cinemagia...din-tara-18963/

Cred că Avengers e un film care merită să fie văzut într-o sală ca asta: sunet Dolby Atmos, dublă proiecție 4K și ecran gigant Posted Image Voi ați fost până acum? Ceva impresii?
Astazi se lanseaza in Romania, ora 20:00 in CinemaCity...

#35
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
Azi vad filmul. Poate revin mai pe seara cu niste impresii.

#36
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Vizionare placuta! Incearca sa nu ne spui prea multe spoilere dupa ce il vezi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate