Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

refill HP 3520(3525) cartuse HP655

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alx_alx

alx_alx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 31.08.2005
am nevoie de sfaturi pt refill cartus HP655 pt HP Deskjet Ink Advantage 3520.
evenual cum pot reseta nivelul de cerneala in cartus
multumesc anticipat

#2
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,874
  • Înscris: 27.06.2006

 alx_alx, on 22 septembrie 2013 - 12:02, said:

am nevoie de sfaturi pt refill cartus HP655 pt HP Deskjet Ink Advantage 3520.
evenual cum pot reseta nivelul de cerneala in cartus
multumesc anticipat

Cauta pe u_tube "hp655 refill".
Daca inveti cum sa incarci cartusul, resetarea nivelului de cerneala cred este un moft.
Cand vezi ca imprimanta nu mai tipareste o culoare sau o tipareste sters sau intrerupt, scoti din sertarul biroului tau seringa si flaconul cu cerneala HP compatibila cu cartusul tau si iti reincarci cartusul...

#3
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Cerneala pentru HP 655 ar trebuii sa fie aceiasi cu HP 364 si HP 920. Daca dai cautare dupa imagini ai sa vezi ca seamana foarte mult intre ele, difera chipul si usor forma constructiva pentru a nu se potrivii de la o imprimanta la alta.
Eu am vandut pentru HP 655 cerneala de HP 364 pana in prezent la aproximativ 20 de clienti diferiti fara sa am reclamatii. Consider ca totul este ok in momentul in care voi avea 50 de clienti fara probleme.
P.S Unul din clienti este o sectie de politie care au luat pana in prezent 3 (5 flacoane de negru) seturi de cerenala si mi-au spus ca imprimanta le merge bine.
Important este ca reumplerea sa se faca inainte de a se consuma cartusul si sa printezea cu ea cel putin de 2 ori pe saptamana.
Cerneala de HP 364 este disponibila aici.

#4
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.02.2006
Am reincarcat cartusul negru a 2-a oara, si imprimanta imi da eroarea "cartus folosit, reumplut  sau contrafacut detectat", si, bineinteles nu mai ma lasa sa imprim.
E  vreo metoda de a rezolva, reseta ceva?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate