Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator
 Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...
 Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 

Modelare Nas

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
stefan3322

stefan3322

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.09.2013
Salutari ! Acum ~ un an, am primit un pumn in nas. A curs ceva sange, a stat umflat o zi, dar si-a revenit. Nu am fost atunci la medic, am o fobie. Acum, uitandu-ma mai bine in oglinda, mi se pare ca arata oribil,stramb,hidos. Chestia asta ma desconsidera zilnic, si dintr-o persoana vioaie care eram, prefer sa ma ascund de lume, datorita infatisarii. Ma macina zi de zi acest gand. Ce pot sa fac sa scap de "cocoasa" nazala ? (nu am probleme respiratorii) Nu imi permit o operatie estetica, orice idee, am tot rascolit google-ul cautand creme,aparate sau alte metode...help !!! ma termina desconsiderarea.
Arata cam asa:

Attached Files

  • Attached File  N1.png   1.26MB   41 downloads
  • Attached File  N2.png   701.49K   36 downloads


#2
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
N-ai de ce sa te panichezi, relaxeaza-te.
Sau apuca-te de box. :lol:

#3
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
RINIPLASTIE, 100-200 euro spaga la doctor la spital si ti-ai rezolvat nanaul. Dar mai tragi 1 an dupa operatie + ca durerile si grija de dupa operatie or sa te faca sa le tii minte toata viata.

#4
stefan3322

stefan3322

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.09.2013
@xkos fug de spitale ca de dracu, nu pot...

#5
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
E greu sa iti dai seama, doar dupa o fotografie a nasului....Trebuie sa vedem cum arata toata fata, daca zici ca arati oribil...

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,192
  • Înscris: 22.05.2003
Asadar ce vrei de la noi ?
1. Sa iti spunem ca esti frumos/urat? Nu va folosi la nimic, daca TU te simti urat!
2. Daca te simti urat, te va manca de viu si va fi ca o otrava.
3. Rezolvarea e chiar facila si relativ ieftina! Sunt pline saloanele de d-soare care repara mostenirea parinteasca ;)
Daca ele pot, poti si tu...

#7
stefan3322

stefan3322

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.09.2013
defapt cautam o solutie care sa nu includa operatia.

#8
AEROAQUA

AEROAQUA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 05.01.2007
La doctor sau....
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/d2GMXAEFuSI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

 stefan3322, on 20 septembrie 2013 - 19:02, said:

defapt cautam o solutie care sa nu includa operatia.

Se pot face si injectii, cu niste substante de "umplutura", ca sa netezeasca nasul, dar dupa o vreme se resorb si procedura trebuie facuta din nou.
http://en.wikipedia....cal_rhinoplasty

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jsCBpojvH1M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Da-i cu smirghel, am auzit ca se duce jos ! :D

#11
fan_ms440

fan_ms440

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 01.07.2011
am o dalta din CV si un ciocan bun bun,as putea sa te rezolv foarte frumos,dar facem un filmulet si il postam pe SP,sa vada colegi ce "doctor" bun sunt.

#12
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Relaxeaza-te, pentru ca:
1. N-ai nimic la nas
2. Incordarea te poate face sa-ti strimbi involuntar nasul
3. Daca ai avea ceva, ar fi mai cool sa te impaci cu asta decit sa tai&lipesti; in plus te poti lauda cu urma pumnului (dar la tine nu se vede)
4. Esti barbat si barbatii arata bine cind sunt mai uriti (sperie jivinele periculoase si dau un sentiment de incredere prietenilor)
5. O rinoplastie te poate lasa marcat pe viata (depinde peste cine dai si ce asteptari are de la tine Posted Image )
6. Chiar nu-mi dau seama ce vrei sa-i faci nasului. Daca il faci drept, o sa fie lung. Deci?

Edited by Dihorul Razboinic, 20 September 2013 - 20:16.


#13
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

 stefan3322, on 20 septembrie 2013 - 19:02, said:

defapt cautam o solutie care sa nu includa operatia.
Relax!!! Cum a reparat natura, nu o sa repare nici un doctor, oricat de iscusit ar fi. Pot aparea nenumarate probleme dupa.


OFF: pune si tu un nas de clown.

#14
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013
[ http://i2.imageban.ru/out/2013/09/23/2e260bd8e86cf2376f28cc16ed3cf51d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
DenisaAntonelaPop

DenisaAntonelaPop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.11.2013
Daca nu doresti sa faci operatie din cauza fricii, crede-ma ca gresesti. Operatia la nas nu doare deloc si daca iei inainte si dupa operatie Arnica ch200, o sa iti revii nemaipomenit. Am avut si eu multe emotii cand m-am decis sa imi repar nasul, exact acelasi lucru am patit si eu doar ca am cazut la sanius cand eram mai mica. Eu am 18 ani si de 2 sapt m-am operat la Cluj la dr.Vidrascu. dat fiind faptul ca sunt studenta, am platit 950 de euro nu 1900 cat e normal, insa sunt extrem de multumita. Asa bine ma simt cu noul nasuc, si pe deasupra nu doare, nu am avut vanatai sau umflaturi, si dupa 2 sapt oricui ii spun ca m-am operat la nas nu ma crede pt ca arata extrem de normal. Nu e dureros, e foarte multumitor rezultatul si mai ales te simti extraordinar dupa!! Recomand rinoplastia tuturor celor care se rusineaza cu nasul lor, dar nu recomand rinoplastia fara a fi folosite granulele de ARNICA CH200! Va jur, la mine a facut minuni! In 2 sapt sunt ca noua!

#16
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 DenisaAntonelaPop, on 02 noiembrie 2013 - 21:52, said:

Daca nu doresti sa faci operatie din cauza fricii, crede-ma ca gresesti. Operatia la nas nu doare deloc si daca iei inainte si dupa operatie Arnica ch200, o sa iti revii nemaipomenit. Am avut si eu multe emotii cand m-am decis sa imi repar nasul, exact acelasi lucru am patit si eu doar ca am cazut la sanius cand eram mai mica. Eu am 18 ani si de 2 sapt m-am operat la Cluj la dr.Vidrascu. dat fiind faptul ca sunt studenta, am platit 950 de euro nu 1900 cat e normal, insa sunt extrem de multumita. Asa bine ma simt cu noul nasuc, si pe deasupra nu doare, nu am avut vanatai sau umflaturi, si dupa 2 sapt oricui ii spun ca m-am operat la nas nu ma crede pt ca arata extrem de normal. Nu e dureros, e foarte multumitor rezultatul si mai ales te simti extraordinar dupa!! Recomand rinoplastia tuturor celor care se rusineaza cu nasul lor, dar nu recomand rinoplastia fara a fi folosite granulele de ARNICA CH200! Va jur, la mine a facut minuni! In 2 sapt sunt ca noua!
Fa si tu reclama mincinoasa in alta parte, nu mai abera pe aici.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate