Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

Asus Memo Pad HD7

- - - - -
  • Please log in to reply
424 replies to this topic

#55
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Riptide 2 e cumparat nu ?

#56
chflorin

chflorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,001
  • Înscris: 11.01.2011
E aceeasi versiune pe care o am si pe tableta mea si merge impecabil la mine (am primul Memopad me172)

#57
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Nu mi-ai raspuns la intrebare. Ideea ca eu de exemplu nu am probleme cu nici un joc inclusiv cel mentionat de tine.

#58
chflorin

chflorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,001
  • Înscris: 11.01.2011

View PostAspru, on 07 noiembrie 2013 - 20:00, said:

Ideea ca eu de exemplu nu am probleme cu nici un joc inclusiv cel mentionat de tine.
In cat timp se incarca la tine jocul , la mine ia vreo 18 secunde , pe a prietenului cred ca statea pe loading mai mult de 1 minut.Vad ca si in acest review se pomeneste de doua ori ca Riptide 2 are ,, long load times''. http://www.androidpo...onsider-budget/

Edited by chflorin, 07 November 2013 - 20:26.


#59
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
A reusit careva sa conecteze un stick prin cablu otg?

Edited by StaVAraSH, 07 November 2013 - 22:41.


#60
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005

View Postchflorin, on 07 noiembrie 2013 - 20:12, said:

In cat timp se incarca la tine jocul , la mine ia vreo 18 secunde , pe a prietenului cred ca statea pe loading mai mult de 1 minut.Vad ca si in acest review se pomeneste de doua ori ca Riptide 2 are ,, long load times''. http://www.androidpo...onsider-budget/

Sa stii ca undeva la 15 secunde <<< sincer nu am numarat, cert este ca nu m-a deranjat astfel incat sa observ si nici juniorul nu s-a plans ...
in schimb imi crapa launcher-ul la greu, a trebuit sa merg pe Holo ca sa scap de probleme.

Pentru a conecta un stick cu cablu otg iti trebuie un cablu y cu alimentare separata din cat am citit.

#61
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Chiar filmeaza hd si full hd tableta asta? Mi se pare incredibil.

#62
ursu1988

ursu1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 21.12.2012
A incercat cineva sa conecteze la tableta un joystick pc?Am vazut cateva clipuri cu un jostyck pc conectat la nexus 7 2013.

#63
chflorin

chflorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,001
  • Înscris: 11.01.2011

View Postkaturev, on 11 noiembrie 2013 - 15:32, said:

Chiar filmeaza hd si full hd tableta asta? Mi se pare incredibil.
Cam asa filmeaza :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KUzX4ATkgUk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CHQIZG-xprA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#64
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Filmeaza foarte, foarte bine... doamne, cate poate oferi tableta asta la banii care se cer pe ea.

O singura intrebare mai am... pe mine ma deranjeaza foarte mult faptul ca nu are mini-hdmi, eu dorind sa o conectez la televizor ca sa pot viziona un film pe tot televizorul, cand nu am la indemana un stick sau chestii de genul, dar ... daca ma gandesc putin logic pot face ca la telefon, eu telefonul in conectez la televizor prin cablul usb-miniusb si mi-l vede ca pe un stick si un pun de film vreau sa vad si e totul ok.. chiar se si incarca telefonul in timpul asta.. ce vrei mai mult? :)) Pot face acest lucru si cu tableta?

#65
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
Am cumparat o husa cu tastatura prin cablu micro usb, problema este ca nu-mi merge, nu pot tasta cu ea, are cineva vro idee daca-i pot face ceva sa functioneze? parca imi pare rau ca am cumparat tablema asta, cablu OTG nu merge, cablu de date nu, tastatura nu, hdmi nu are....

#66
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Te-ai gândit să te informezi înainte s-o cumperi?

#67
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
la 99% din tableta merge orice OTG si orice tastatura , crede-ma ca fix la asta nu m-am gandit!!! pai, cum sa ma gandesc ca Asus ditamai firma nu-ti ofera suport pentru usb-uri? pai atunci cum mai folosesc tableta? cum pun fisiere, filme, etc?

Edited by StaVAraSH, 13 November 2013 - 12:31.


#68
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Stai stai stai... nu pot conecta tableta la calculator prin cablu usb-micro usb? Sa pot sa pun filme pe ea? :|

#69
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Ca sa iti mearga tastatura, mouse, stick si orice altceva pe OTG iti trebuie un cablu Y cu alimentare separata. Chestia asta cu alimentarea separata probabil va disparea la o noua versiune de soft.... cel putin se zvoneste. Ma rog eu nu inteleg de ce iti trebuie tastatura si mouse la o tableta de 7'' da fiecare cu damblaua lui :)

@katurev :) evident ca o poti conecta la calculator sa copii ce vrei tu pe ea.

#70
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005

View PostAspru, on 13 noiembrie 2013 - 17:13, said:

Ca sa iti mearga tastatura, mouse, stick si orice altceva pe OTG iti trebuie un cablu Y cu alimentare separata. Chestia asta cu alimentarea separata probabil va disparea la o noua versiune de soft.... cel putin se zvoneste. Ma rog eu nu inteleg de ce iti trebuie tastatura si mouse la o tableta de 7'' da fiecare cu damblaua lui Posted Image

@katurev Posted Image evident ca o poti conecta la calculator sa copii ce vrei tu pe ea.
tastatura pe care o am este MICRO USB nu OTG, cum poti conecta tableta la calculator? cu ce cablu?

#71
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
cablu usb-microsub probabil.. :D

#72
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

View PostStaVAraSH, on 14 noiembrie 2013 - 11:10, said:

tastatura pe care o am este MICRO USB nu OTG, cum poti conecta tableta la calculator? cu ce cablu?

Cablu microUSB. Cred că eşti puţin derutat.

1) Când conectezi tableta la PC tableta este slave şi apare ca mass storage (ca un stick) pe PC, care este master. Pentru tabletă+PC ai nevoie de cablu cu USB normal (mufă tată) la capătul dinspre PC şi ce conector USB are tableta la celălalt (în cazul ăsta microUSB tată).

2) Când conectezi un alt dispozitiv la tabletă, tableta este master şi acel dispozitiv e slave, iar tableta îl vede ca mass storage. Aici apar mai multe condiţii, şi trebuie să te asiguri că le îndeplineşti pe toate:

* Tableta să suporte OTG. Eu din câte ştiu suportă.

* Ai nevoie de cablu special OTG. Deci nu cablu normal ca la (1) ci un cablu cu mufă microUSB tată pe care o bagi în tabletă şi mufă USB mamă la celălat capăt, în care bagi dispozitivul (stick, mouse, tastatură etc.)

* Dispozitivul trebuie să aibă suficient curent, pentru că de la tabletă va primi foarte puţin. Stick-urile merg aproape sigur fără probleme. Dar dacă vrei altceva poate să aibă nevoie de curent mai mult. Un mouse sau tastatură s-ar putea să meargă. Dar un HDD sau un CD drive aproape sigur va avea nevoie de alimentare separată.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate