Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 

Asus Memo Pad HD7

- - - - -
  • Please log in to reply
424 replies to this topic

#19
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Husa am luat asta :
http://www.evomag.ro...gra-105126.html

Folie nu cred ca ii pun

#20
pascutz

pascutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 16.11.2010

View PostAspru, on 23 septembrie 2013 - 20:18, said:

Husa am luat asta :
http://www.evomag.ro...gra-105126.html

Folie nu cred ca ii pun
şi cum ti se pare husa? esti multumit de ea?
vreau sa imi iau si eu, dar ma gandeam la ceva mai ieftin!

#21
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
da e o ok ...alea mai ieftine optureaza botoanele,camera si difuzorul, iar la asta de am cumparat-o musamaua e mai de calitate.

#22
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Uitati aici o comparatie intre nexus 7 2013 si memopad hd 7 in privinta camerei (nexus e dublu si ceva la pret, au camere la fel dar face poze prost fata de memopad)

#23
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Colegii care au problema cu ceasul, vedeti putin la ceasul routerului de care se leaga daca e seta corect. Tableta pe router il intreaba cat e ora ....

#24
catry86

catry86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 23.05.2007

View PostAspru, on 02 octombrie 2013 - 20:31, said:

Colegii care au problema cu ceasul, vedeti putin la ceasul routerului de care se leaga daca e seta corect. Tableta pe router il intreaba cat e ora ....

Interesant, la asta nu m-as fi gandit. Am sa verific si lucrul asta

#25
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Au dat drumu la 4.2.2

#26
ZupperMann

ZupperMann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.10.2013
Salut! Am auzit ca nu prea merg jocuri cu cerinte mari pe aceasta tableta... Eu inca ezit intre aceasta si Nexus 7. Cand ma hotarasc, voi cumpara una dintre ele. Deci merge chiar totul bine? Pentru mine, ceasul nu e o problema. Sunt interesat cat de mult tine bateria si daca merge bine netul, daca ruleaza bine aplicatiile si altele. Va rog sa nu imi spuneti specificatii tehnice ca le stiu pe de rost :)

#27
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Merge bine. Vezi daca poti pune mana pe ea ca sa iti faci o parere. Eu nu am gasit bube pana acum ...iar cu ceasul, e de la router nu de la tableta. Jocurile merg bine, am dat un IronMan de control si a mers brici.
Cumpara ceva ce iti place tie, nu ce iti zic altii :-)

#28
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Eu am luat

View PostZupperMann, on 03 octombrie 2013 - 20:38, said:

Salut! Am auzit ca nu prea merg jocuri cu cerinte mari pe aceasta tableta... Eu inca ezit intre aceasta si Nexus 7. Cand ma hotarasc, voi cumpara una dintre ele. Deci merge chiar totul bine? Pentru mine, ceasul nu e o problema. Sunt interesat cat de mult tine bateria si daca merge bine netul, daca ruleaza bine aplicatiile si altele. Va rog sa nu imi spuneti specificatii tehnice ca le stiu pe de rost Posted Image
Eu am luat nexus 7 2013 4G si imi pare rau, pentru sim, rezolutie si 0.3 GHz in plus am dat 1000 lei fata de memopadhd7 care culmea este mai buna la camera foto care sunt aceleasi de 5 M. La nexus 7 inca nu au optimizat majoritatea aplicatiilor si ceva jocuri clasice pentru rezolutie. Igo nu merge, etc. Deci mie mi se pare ok memopadhd7 si la pret (700 lei) si la performanta. Chiar daca am nexus 7 am butonat si memopadhd7. Parerea mea, cumpara memopad si de restul banilor cumpara o husa cu tastatura, un hub alimentat si un router portabil 3G

#29
pascutz

pascutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 16.11.2010

View PostZupperMann, on 03 octombrie 2013 - 20:38, said:

Salut! Am auzit ca nu prea merg jocuri cu cerinte mari pe aceasta tableta... Eu inca ezit intre aceasta si Nexus 7. Cand ma hotarasc, voi cumpara una dintre ele. Deci merge chiar totul bine? Pentru mine, ceasul nu e o problema. Sunt interesat cat de mult tine bateria si daca merge bine netul, daca ruleaza bine aplicatiile si altele. Va rog sa nu imi spuneti specificatii tehnice ca le stiu pe de rost Posted Image
eu am reusit sa o blochez la real racing 3 de vreo 5 ori pana acuma! cu un restart se rezolva problema:)))
In rest nu am gasit alt joc sa o blochez! Tin sa iti zic ca real racing 3 merge foarte bine, doar ca dupa vreo 2-3 ore de joc se incalzeste si nu mai merge decat dupa ce o restartez! Daca tu te opresti cand o simti calda si faci o mica pauza nu cred ca s-ar mai bloca(eu nu ma opresc, joc pana nu mai poate)! Jocul nu sacadeaza si ii foarte misto!
Defapt nici un joc nu sacadeaza si merge foarte bine, am mai incercat si real fotbal si fifa14 si merge fara probleme, lin si clar!
Dar asta am patit si cu laptopul dupa o utilizare intensa a jocurilor!
DECI daca esti maniac si vrei sa te joci peste 3 ore intruna un joc cu cerinte mari(asa cum e real racing 3 de exemplu) atunci mergi pe nexus 7 2013(varianta fara 4g ca-i mai ieftina), dar daca esti un utilizator normal de 1-2 ore atunci poti sa iti iei linistit memopad hd7!

cu ceasul nu am avut probleme, am dat sa se actualizeze automat dupa internet si nu a ramas niciodata in urma!
bateria ma tine cam 2 zile cand nu ma joc! Cand o folosesc mai intens se si descarca mai repede(logic) !
Daca vrei sa te joci un joc anume scrie-l aici, o sa-l descarc si dupa ce il joc o sa te anunt daca a creat probleme memopadului!

tin sa mentionez ca am jucat real racing 3 de cand am luat-o de vreo 20 de ori pana acuma si doar de vreo 5 ori s-a blocat!
Din cele 5 blocari de 3 ori am jucat cu tableta in timp ce se incarca si asta mai era un factor de incalzire!
Ma gandesc eu acuma ca daca nu as mai juca cu ea cand se incarca, as opri wireless si toate aplicatiile nu s-ar mai bloca, dar nu m-a interesat pana acuma!

#30
ZupperMann

ZupperMann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.10.2013

View Postpascutz, on 05 octombrie 2013 - 19:33, said:

eu am reusit sa o blochez la real racing 3 de vreo 5 ori pana acuma! cu un restart se rezolva problema:)))
In rest nu am gasit alt joc sa o blochez! Tin sa iti zic ca real racing 3 merge foarte bine, doar ca dupa vreo 2-3 ore de joc se incalzeste si nu mai merge decat dupa ce o restartez! Daca tu te opresti cand o simti calda si faci o mica pauza nu cred ca s-ar mai bloca(eu nu ma opresc, joc pana nu mai poate)! Jocul nu sacadeaza si ii foarte misto!
Defapt nici un joc nu sacadeaza si merge foarte bine, am mai incercat si real fotbal si fifa14 si merge fara probleme, lin si clar!
Dar asta am patit si cu laptopul dupa o utilizare intensa a jocurilor!
DECI daca esti maniac si vrei sa te joci peste 3 ore intruna un joc cu cerinte mari(asa cum e real racing 3 de exemplu) atunci mergi pe nexus 7 2013(varianta fara 4g ca-i mai ieftina), dar daca esti un utilizator normal de 1-2 ore atunci poti sa iti iei linistit memopad hd7!
cu ceasul nu am avut probleme, am dat sa se actualizeze automat dupa internet si nu a ramas niciodata in urma!
bateria ma tine cam 2 zile cand nu ma joc! Cand o folosesc mai intens se si descarca mai repede(logic) !
Daca vrei sa te joci un joc anume scrie-l aici, o sa-l descarc si dupa ce il joc o sa te anunt daca a creat probleme memopadului!
tin sa mentionez ca am jucat real racing 3 de cand am luat-o de vreo 20 de ori pana acuma si doar de vreo 5 ori s-a blocat!
Din cele 5 blocari de 3 ori am jucat cu tableta in timp ce se incarca si asta mai era un factor de incalzire!
Ma gandesc eu acuma ca daca nu as mai juca cu ea cand se incarca, as opri wireless si toate aplicatiile nu s-ar mai bloca, dar nu m-a interesat pana acuma!
Poti sa incerci Minecraft, GTA Vice City , Terraria si Asphalt 8 ?? Poti sa le iei piratate de pe www.apkmania.co Multumesc pentru ajutor.

#31
pascutz

pascutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 16.11.2010

View PostAspru, on 03 octombrie 2013 - 17:01, said:

Au dat drumu la 4.2.2
si care-i diferenta? am instalat update-ul si nu am observat diferenta. Ii vreuna?

#32
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Poti citi pe net, de exemplu:
http://www.androidau...ly-bean-149740/

Eu ma folosesc de treaba cu Userii imi place foarte mult, in ideea ca scapa si pe mana juniorului.

#33
catry86

catry86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 23.05.2007
Mi se pare mie sau odata cu trecerea la noua versiune de android bateria se consuma mai repede? La voi cum e ?

#34
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005
a incercat cineva sa o conecteze le internet cu un dongle 3g???

#35
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Nu merge..

#36
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005
deci doar cu mini wifi portabil....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate