Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Sa-mi cumpar apartament in West Residential Park?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Vezi ca daca baga si spatiile comune, parcarea, strada dintre blocuri, iesi si mai ieftin pe mp. Pe la 200 euro. Asta da afacere

#20
r@zv@n

r@zv@n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 26.04.2005

View Poststelian78, on 18 septembrie 2013 - 17:28, said:

Am sunat la cei de la Premium Imobiliare, mi-a raspuns o fata draguta, parca Simona si mi-a spus ca suprafata utila este de 47 dar cea construita este 61. Iar pretul pe metru patrat este de 450-500/ suprafata construita. Oricum, fata de Orhideea unde este 1300 fara TVA mp de suprafata construita mi se pare mult mai ok.

Pai tu compari Orhideea cu WRP? Ma refer la zona, facilitati, etc. Citeste pe topicul Fortuna ultimele pagini cu pataniileunora de la parter si mai vorbim. Mie personal imi plac blocurile, insa preturile sunt un pic cam piperate pentru Bragadiru. Eu propun sa se inchida topicul, exista topicuri separate pentru Fortuna Residence si Scandinavia Residence, ansambluri care formeaza de fapt West Residential Park.

Edited by r@zv@n, 18 September 2013 - 22:00.


#21
stelian78

stelian78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2013

View Postr@zv@n, on 18 septembrie 2013 - 21:58, said:

Pai tu compari Orhideea cu WRP? Ma refer la zona, facilitati, etc. Citeste pe topicul Fortuna ultimele pagini cu pataniileunora de la parter si mai vorbim. Mie personal imi plac blocurile, insa preturile sunt un pic cam piperate pentru Bragadiru. Eu propun sa se inchida topicul, exista topicuri separate pentru Fortuna Residence si Scandinavia Residence, ansambluri care formeaza de fapt West Residential Park.
Multam mult! Am citit!. Acum imi ling ranile dupa infrangerea Stelei. Cat despre topic, nu cred ca are de ce sa fie inchis. WRP e una acum si Scandinavia si Fortuna erau alta  atunci Am dat si eu un ochi pe topicurile respective si inca nu stiu ce sa zic, de cand au fost deschise au trecut multi ani. Eu intreb de West Residence Park, am cautat asa cum spune regulamentul Forumului Softpedia si nu am gasit nimic care relationa cu topicul deschis de mine. Eu astept opinii despre WRP  pe acest topic, deschis cu buna credinta. Bag seama ca forumistii de serviciu in loc sa vina cu pareri/opinii, care m-ar ajuta, vaneaza reclame si altele.

#22
neasuciu

neasuciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 20.04.2009
Pentru Stelian 78 - RATB ai si la Militari Residence si mi se pare mai aproape de Bucuresti.
Nu stiu cum stau cu preturile si nici cu problemele (asta ramane sa te interesezi) dar am observat ca au facut acolo un adevarat cartier, pe langa blocuri fiind si piscina, restaurant si gradinita, ca sa nu mai zic de centrele comerciale aflate la cateva sute de metri.

#23
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

View Poststelian78, on 18 septembrie 2013 - 15:22, said:

.... Niciunul nu imi ofera tot ce imi doresc, dar West Residential Park este, oarecum, mai pe gustul meu pentru ca nu am masina si este singurul unde pot ajunge cu RATB-ul pana la bloc. ...

Te sfatuiesc sa eviti ap. care au compartimentarile interioare intre camere din rigips. Cauta mai bine ap. cu peretii interiori din zidarie.

#24
stelian78

stelian78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2013

View Postbogdan10, on 19 septembrie 2013 - 09:19, said:

Te sfatuiesc sa eviti ap. care au compartimentarile interioare intre camere din rigips. Cauta mai bine ap. cu peretii interiori din zidarie.
Din cate am inteles si am vazut, toti peretii sunt din caramida. Au termopanane Rehau si usi de interior germane. Inca sunt in cercetare:) Singura problema ar fi lipsa unei gradinite, dar sa vedem, poate gasim o solutie. Oricum, din ce am vazut finisajele sunt super ok.

View Postneasuciu, on 19 septembrie 2013 - 09:05, said:

Pentru Stelian 78 - RATB ai si la Militari Residence si mi se pare mai aproape de Bucuresti.
Nu stiu cum stau cu preturile si nici cu problemele (asta ramane sa te interesezi) dar am observat ca au facut acolo un adevarat cartier, pe langa blocuri fiind si piscina, restaurant si gradinita, ca sa nu mai zic de centrele comerciale aflate la cateva sute de metri.
Am fost si in Militari. Sa ma ierte cei care locuiesc acolo, dar nu mi-a placut. Blocurile au arhitectura tipic de blocuri comuniste, peretii din interior sunt subtiri ( l-am auzit pe Salam ca si cum era langa mine). In plus sunt caini, foarte multi caini. Da, au facilitati mai ok cumva decat wrp, dar si la Fortuna dar si la Scandinavia comunitatea este incomparabila. Plus ca este liniste de parca ai fi in vacanta.

#25
adelinae2012

adelinae2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 19.09.2013
Si noi suntem interesati de acest complex rezidential, intr-adevar par bine facute blocurile fata de alte ansambluri rezidentiale, pacat de zona. Apropo, si aici sunt destui caini maidanezi, atat in interiorul complexelor cat si pe strada. Eu ma astept sa mai ieftineasca apartamentele, de exemplu anul trecut cel mai scump apartament de 2 camere din Scandinavia blocul 3 a fost de 52500 euro iar anul asta cel mai scump apartament de 2 camere din blocul 4 este 55900 euro, si vorbim de suprafete si calitate aproape identice. Ei nu iau in calcul ca fata de anul trecut, conditiile de creditare sunt mult mai drastice, ma refer aici la celebrul program Prima Casa care e anul acesta exclusiv in lei la costuri cu aproximativ 30% mai mari fata de cele in euro. Ciudata mi s-a părut ''promotia'' lor la apartamentele din blocul 4 Scandinavia, cand au fost afisate pe site prima data, erau deja puse preturi cu discount, de parca le-ar fi scos de luni bune de zile la vanzare si acum au lasat la pret. Ciudata strategie de vanzare! Cu privire la apartamentele din Fortuna, intr-adevar acum e promotie, in primavara cereau 2900 de euro pe un loc de parcare subteran, acum e inclus in pretul apartamentului.

#26
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Ce de useri noi interesati de complexul asta...

Mai rasfirati, baieti, mai rasfirati !

#27
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Si toti noii veniti stiu o gramada de lucruri deja despre complexPosted Image . Au hartia cu raspunsurile in buzunar si doar le aleg

#28
adelinae2012

adelinae2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 19.09.2013

View Postleventebest, on 20 septembrie 2013 - 11:32, said:

Si toti noii veniti stiu o gramada de lucruri deja despre complexPosted Image . Au hartia cu raspunsurile in buzunar si doar le aleg
Nu trebuie sa fii neaparat utilizator vechi de softpedia ca sa poti comenta un topic, informatiile sunt luate de pe site-ul lor, noi am urmarit proiectul de anul trecut. Daca mai lasa putin pretul si se rezolva si problemele cu maidanezii, noi suntem hotarati sa luam un apartament aici.

#29
stelian78

stelian78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2013

View Postadelinae2012, on 20 septembrie 2013 - 14:04, said:

Nu trebuie sa fii neaparat utilizator vechi de softpedia ca sa poti comenta un topic, informatiile sunt luate de pe site-ul lor, noi am urmarit proiectul de anul trecut. Daca mai lasa putin pretul si se rezolva si problemele cu maidanezii, noi suntem hotarati sa luam un apartament aici.

Chiar azi am mai dat o tura de vizionare impreuna cu cei de la Premium Imobiliare, draguti de altfel, ne-au luat cu masina de la stadionul Dinamo si ne-au si returnat. Nu am vazut caini, crede-ma. In afara de 4 catelusi care erau la noul bloc care se construieste la Scandinavia, deci intr-un santier unde se lucreaza fara zgomot si in curatenie, nu am vazut caini maidanezi. Am vazut doua doamne plimbandu-si pekinezii la Fortuna si cativa pe balcoanele proprietarilor din Scandinavia. Pai sa vedeti ce e in Militari. Haite peste haite!

#30
adelinae2012

adelinae2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 19.09.2013
@stelian 78; Daca o sa ajung in zona zilele astea o sa fac poze ''cățelușilor'' din zona si din interiorul complexului (acolo unde nu ar trebui sa existe), si o sa le postez aici ca sa nu mai existe dubii in aceasta privinta.
  Sa înțeleg ca ați găsit răspunsul la întrebarea din titlul acestui topic.

#31
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Sunt multi caini, bre! Poate nu i-ai vazut tu pe toti, dar sunt!

#32
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Ai dracu' caini! :)

Locuiesc in complex de cateva luni, am contact saptamanal cu un singur caine (o corcitura de ciobanesc german ceva). Cu o durere in spatele ... spatelui de nu se poate. Vine la tine doar daca simte ca e rost de ceva haleala. Probabil nu au apucat inca sa isi extinda aria de influenta in zona mea. Pe topicul cu Scandinavia erau ceva mai multe inversunari cu patrupedele, la Fortuna e mai liniste (si in complex, si pe topic).

Am scris despre chestiunile relevante pe topicele dedicate.

Enjoy:

http://forum.softped...tuna-residence/

http://forum.softped...avia-residence/

#33
adelinae2012

adelinae2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 19.09.2013
Pentru cei care locuiesc deja aici, cat cat faceți cu mașina personala pana la unirii dimineața, intre orele 7-8?

#34
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Apolo rezidence berceni
Aici e de cumparat

#35
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Pe unde e acest Apolo din Berceni?

#36
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postinside_spy, on 08 octombrie 2013 - 17:11, said:

Pe unde e acest Apolo din Berceni?
Chiar langa metrou dimitrie leonida
E cea mai mare smecherie din bucuresti dar multi nu vad decat baneasa and shit
Treaba lor ca vor regreta
Vezi ca e si un topic despre apartamentele de acolo


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate