Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sa-mi cumpar apartament in West Residential Park?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
stelian78

stelian78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2013
Buna ziua tuturor.  Doresc sa-mi cumpar un apartament intr-un complex rezidential limitrof Bucurestiului, pentru ca cele din oras nu-mi sunt la indemana financiar. In principiu, le-am studiat pe toate. Niciunul nu imi ofera tot ce imi doresc, dar West Residential Park este, oarecum, mai pe gustul meu pentru ca nu am masina si este singurul unde pot ajunge cu RATB-ul pana la bloc. Mai mult, sotia mea lucreaza in zona Unirii. Am fost cu cei de la Premium Imobiliare si am vizionat cateva apartamente acolo, dar imi par cam piperate preturile. Am fost prin mai multe cartiere din astea noi care au apartamente la vanzare si unele au preturi ceva mai mici, dar nici nu arata la fel de bine. Intrebarea mea se adreseaza celor care au casa in West Residential Park. Merita banii sau nu?

#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
ce preturi sunt? ca nu sunt afisate pe site

Edited by onlyone, 18 September 2013 - 15:33.


#3
stelian78

stelian78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2013

 onlyone, on 18 septembrie 2013 - 15:33, said:

ce preturi sunt? ca nu sunt afisate pe site
La ce site te referi? Am inteles de la un agent de la Premium Imobiliare ca pretul pe un metru patrat este undeva la 450-500 de euro, cu ultra finisaje, usi germania, chiuvete si instalatii sanitare solide, aer conditionat si lampiile fiind incluse in prest si etc si amd.

#4
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Eu zic sa nu. E destul de aiurea pana ajungi acolo. Adica metrou pana la lujerului + mers destul cu altcev asau petrache poenaru + mers prin pustietate + luat autobuz ceva. Cauta mai bine un loc cu metrou mult mai aproape sau macar statie de tramvai autobuz dar care sa aiba flux continuu de oameni, nu sa astepti 20 min...

#5
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
pai e un site, dai de el pe google... west-park ro

Edited by onlyone, 18 September 2013 - 15:46.


#6
stelian78

stelian78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2013

 onlyone, on 18 septembrie 2013 - 15:46, said:

pai e un site, dai de el pe google... west-park ro
Aaa, nu este asta site-ul. E pe siteul premium imobiliare o trimitere catre wrp.ro. Pretul este de 37 800 la promotie, suprafata de 46 , 55! Ideea este ca am mai tot vizionat ansambluri dar asta pare super ok in materie de finisaje, usi, etc. E foarte liniste si nu sunt caini. In Militari am vazut o groaza.

 potae, on 18 septembrie 2013 - 15:43, said:

Eu zic sa nu. E destul de aiurea pana ajungi acolo. Adica metrou pana la lujerului + mers destul cu altcev asau petrache poenaru + mers prin pustietate + luat autobuz ceva. Cauta mai bine un loc cu metrou mult mai aproape sau macar statie de tramvai autobuz dar care sa aiba flux continuu de oameni, nu sa astepti 20 min...

Asta e adevarat! Am inteles ca este autobuzul 302 care merge pana acolo.

#7
GabrielStan71

GabrielStan71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.09.2013
Sora mea locuieste in Fortuna Residence de 4 ani. Este cea mai fericita acolo. Sta la parter, are un apartament frumos de 3 camere si curticica pentru copii. E adevarat ca si ea si cumnatul meu au masina, dar ajung foarte repede in centru. De 3 ani nu li s-a stricat nimic in casa, nici macar un intrerupator. Daca este sa alegi intre mai multe cartiere rezidentiale, cumpara in WRP pentru ca e cochet, linistit, cu lume buna si, mai ales, nu sunt spargeri. Iar apartamentele arata super. Finisaje ca lumea, aer conditionat, tot ce vrei. Iar palierele sunt ca la hotel, nu cum am vazut eu pe la alti amici, ca la blocurile muncitoresti comuniste.

#8
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

 stelian78, on 18 septembrie 2013 - 15:22, said:

nu am masina si este singurul unde pot ajunge cu RATB-ul pana la bloc.
Am vazut acum cateva zile, intamplator, ceva pe Alexandriei, cu transport propriu gratuit spre / dinspre oras  -  niste autobuze puse la dispozitie de ei.

Nu stiu alte detalii, n-am retinut nici cum se cheama complexul, eu am ajuns intamplator, dand click pe-un banner, dar ar trebui sa-l poti gasi pe Google.  Poate te aranjeaza...

#9
mirceaiosip

mirceaiosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 12.01.2013
chiar nu va dati seama ca sunteti penali in incercarea de a face reclama?Posted Image

#10
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Cine ?

#11
mirceaiosip

mirceaiosip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 12.01.2013
astia de sus cu 3 si respectiv 1 mesaj...Posted Image

#12
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Aaa, OK.  Nici n-am fost atent cate mesaje au.

M-am gandit pt o clipa ca poate faci referire (si) la mine.   :)

#13
stelian78

stelian78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2013

 mirceaiosip, on 18 septembrie 2013 - 16:30, said:

chiar nu va dati seama ca sunteti penali in incercarea de a face reclama?Posted Image

???? Eu am pus o intrebare legata de ideea de a-mi cumpara apartament pe mai multe forumuri de profil, plecand de la faptul ca cele mai multe informatii le gasesti pe forumuri. Unde este reclama?

 mirceaiosip, on 18 septembrie 2013 - 16:40, said:

astia de sus cu 3 si respectiv 1 mesaj...Posted Image
De ani de zile urmaresc softpedia. Cred ca de vreo 7. Aveam alt cont dar nu m-am putut loga de pe el si asa mi-am facut, cu multa greutate alt cont. Banuiesc ca se vede ip!!!!!!

#14
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Fugi din Ro cat mai poti.

#15
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 stelian78, on 18 septembrie 2013 - 15:38, said:

pretul pe un metru patrat este undeva la 450-500 de euro, cu ultra finisaje, usi germania, chiuvete si instalatii sanitare solide, aer conditionat si lampiile fiind incluse in prest si etc si amd.

 stelian78, on 18 septembrie 2013 - 16:01, said:

Pretul este de 37 800 la promotie, suprafata de 46 , 55! Ideea este ca am mai tot vizionat ansambluri dar asta pare super ok in materie de finisaje, usi, etc.

37800 / 46,55 = ~816 euro / mp. La super ofertă de la dublu cât ziceai cu un post mai sus. :lol:

#16
stelian78

stelian78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2013

 AlexIP, on 18 septembrie 2013 - 17:12, said:


37800 / 46,55 = ~816 euro / mp. La super ofertă de la dublu cât ziceai cu un post mai sus. Posted Image

Super tare! Multumesc din suflet, acum am vazut! Acum ii sun! Multumesc din suflet!

#17
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Cumpără 2, dă și la prieteni.

#18
stelian78

stelian78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2013

 AlexIP, on 18 septembrie 2013 - 17:18, said:

Cumpără 2, dă și la prieteni.

Am sunat la cei de la Premium Imobiliare, mi-a raspuns o fata draguta, parca Simona si mi-a spus ca suprafata utila este de 47 dar cea construita este 61. Iar pretul pe metru patrat este de 450-500/ suprafata construita. Oricum, fata de Orhideea unde este 1300 fara TVA mp de suprafata construita mi se pare mult mai ok.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate