Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 

problema cada acril

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
cucumber

cucumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 12.05.2007
Va rog poate a mai patit cineva.Am montat cada in baie cu un suport universal cu doua brate care presupuneau niste holsuruburi infiletate in cada, acum toate bune pana la ultimul holsurub care a fost mai mare si a iesit prin cada facand o mica gauraPosted Image .Stie cineva vreo solutie de lipit acea gaura si cum ii zice.Merci

#2
adybnt

adybnt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 26.10.2012
poti incerca cu poxilina. Toti pe care ii stiu si nu numai,au aruncat cazile de fonta care au fost inaintePosted Image ,pe cand se puteau reconditiona f frumos Posted Image  si acum plang dupa ele,si au pus in schimb prostiile astea de plastic,cum bagi piciorul in ea se sparge...

Edited by adybnt, 18 September 2013 - 10:20.


#3
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Va recomand cazi din cupru sau alama!

#4
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,900
  • Înscris: 21.04.2011
Cum se pot reconditiona cazile de fonta?

#5
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,191
  • Înscris: 28.06.2005

 adybnt, on 18 septembrie 2013 - 10:18, said:

poti incerca cu poxilina. Toti pe care ii stiu si nu numai,au aruncat cazile de fonta care au fost inaintePosted Image ,pe cand se puteau reconditiona f frumos Posted Image  si acum plang dupa ele,si au pus in schimb prostiile astea de plastic,cum bagi piciorul in ea se sparge...
Asta pentru că nu au fost montate/instalate cu prevedere pe timp lung.
Eu am renunţat din prima la sistemul lor de susţinere şi am montat cada pe un pat de nisip. Fără şuruburi, fără posibilitatea spargerii/ruperii din cauza greutaţii apei şi a utilizatorului.

#6
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009

 catalina1, on 18 septembrie 2013 - 10:44, said:

Cum se pot reconditiona cazile de fonta?


Ceva de genul...

http://reconditionari-cazi.eu/about/

#7
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,191
  • Înscris: 28.06.2005

 catalina1, on 18 septembrie 2013 - 10:44, said:

Cum se pot reconditiona cazile de fonta?

Se reface stratul de email. Nu ştiu dacă prin îndepărtarea totală a stratului iniţial sau acoperirea lui.

#8
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 sfantu.dracu, on 18 septembrie 2013 - 10:46, said:

Eu am renunţat din prima la sistemul lor de susţinere şi am montat cada pe un pat de nisip.
Asa e si la mine. Pot sa si dansez in ea, greutatea se distribuie uniform.

#9
adybnt

adybnt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 26.10.2012

 catalina1, on 18 septembrie 2013 - 10:44, said:

Cum se pot reconditiona cazile de fonta?
   este o firma care se ocupa cu asa ceva,si o face exact cu ce culoare vrei tu ,include chituit slefuit vopsit cu email etc...eu am reconditionato acum 3 ani si este ok,
A nu se considera reclama :cauta white briliant...

Edited by adybnt, 18 September 2013 - 11:01.


#10
cucumber

cucumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 12.05.2007
Pai ce sa emailez ca este noua cada.Am facut o scurgere de 2 milimetrii in eaPosted Image si caut solutie sa dreg acum acei doi milimetrii.Am vb cu cineva la materiale si a spus de o rasina bison ,aveti idee de ea o tine?

#11
adybnt

adybnt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 26.10.2012
ar trebui sa tina...

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,733
  • Înscris: 07.02.2003

 adybnt, on 18 septembrie 2013 - 10:18, said:

poti incerca cu poxilina. Toti pe care ii stiu si nu numai,au aruncat cazile de fonta care au fost inaintePosted Image ,pe cand se puteau reconditiona f frumos Posted Image  si acum plang dupa ele,si au pus in schimb prostiile astea de plastic,cum bagi piciorul in ea se sparge...
Cazile cele mai bune sunt din fibra de sticla cu insertii carbon sau alte tehnologii smechere, nu din plastic sau metale... astea plastic sunt low cost.

#13
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,370
  • Înscris: 11.10.2007
nu cred ca merge cu poxilina, cada este lucioasa si poxilina nu va avea aderenta, cel mult face un dop tare care la un moment dat va cadea. Ceva pe baza de rasina pare mai potrivit.

#14
cucumber

cucumber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 12.05.2007
ok o sa caut bisonu sa vad ce iese .merci

#15
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,040
  • Înscris: 20.06.2005

 adybnt, on 18 septembrie 2013 - 10:58, said:

este o firma care se ocupa cu asa ceva,si o face exact cu ce culoare vrei tu ,include chituit slefuit vopsit cu email etc...eu am reconditionato acum 3 ani si este ok,
A nu se considera reclama :cauta white briliant...
Nu mai cautati degeaba ca toti sunt o apa si un pamant.
Chiar si renumita firma (+ altele). Emailul de cada noua se obtine doar in fabrica. Ca nou nu sa fie in veci. De tinut ca una noua nici atat.
Toti se lauda ca iti coc emailul. Cand colo ce sa vezi cu feonul. Cand aud de reconditionat ma bufneste rasul ... Intr-adevar e o afacere , dar doar pentru unii.

#16
adybnt

adybnt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 26.10.2012

 wolfydRg, on 18 septembrie 2013 - 12:44, said:

Nu mai cautati degeaba ca toti sunt o apa si un pamant.
Chiar si renumita firma (+ altele). Emailul de cada noua se obtine doar in fabrica. Ca nou nu sa fie in veci. De tinut ca una noua nici atat.
Toti se lauda ca iti coc emailul. Cand colo ce sa vezi cu feonul. Cand aud de reconditionat ma bufneste rasul ... Intr-adevar e o afacere , dar doar pentru unii.

intradevar usuca emailul cu feonul/pistol de caldura ceva de genu,ca nu ar avea cum sa vina cu un cuptor de vopsit ca acela pentru autoturism,dar eu iti zic ca un prieten care a lucrat la respectiva firma,mia facut cada,si pana acum nu sa exfoliat emailul,sau sa se matuiasca Posted Image

#17
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008

 Gonthar, on 18 septembrie 2013 - 10:42, said:

Va recomand cazi din cupru sau alama!
Taci ma, din titan sau magneziu sa fie usoare!

#18
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,894
  • Înscris: 25.01.2007
initiator, da' cu surubu' ce-ai facut? l-ai lasat asa, pana in cada? io zic sa-l lasi, mai astupa gaura...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate