Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Pompeii (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
forbes29

forbes29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 19.09.2013
Scenariu nu e cel mai bun dar filmarile si efectele sunt excelente, si sunt f. bune pentru 3D. Un film usor de vazut la cinema

#20
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,397
  • Înscris: 06.02.2008
Intra cu siguranta in top 10 cele mai proaste filme pe care le-am vazut, mai ales ca asteptarile erau mai mari prin prisma evenimentului istoric la care face referire.

#21
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
A fost in seara asta la ProTV. Aceleasi clisee hollywwod-iene. Macar n-au trait fericiti "ever after" ci au ajuns exponate de muzeu (ma rog, ignorand faptul ca suflul eruptiei, asa cum au creionat-o scenaristii, i-ar fi pulveriat instant)

#22
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 AlexPatan, on 10 decembrie 2013 - 20:23, said:

Sa speram ca  filmele vor fi pe masura asteptarilor.
Sa speram ca asteptarile sunt pe masura filmelor. :huh:

 HighHopes, on 02 martie 2014 - 13:51, said:

Jumatate din film am avut impresia ca ma uit la versiunea ceva mai slaba a Gladiatorului (ma, dar identic, cu sclavul negru care-i devine prieten, cu faptul ca asta se ruga pt familia lui, cu faptul ca-i spune replicile alea gen "I will see you again, but not yet", cu faptul ca lupta cot la cot in arena, cu aceeasi strategie bla bla ) si cealalta jumatate m-am minunat de penibilitatea scenelor incredibil de trase de par. De exemplu, actorul principal frange efectiv gatul unui cal din simpla incheietura a mainii, de parca ar fi storcit un gandac.

Efectele n-au fost extraordinare, scenariul incredibil de plafonat, actorii nu mi-au placut deloc, in schimb mi-a placut sfarsitul mult de tot Posted Image
Lasa-ma sa ghicesc: nici un asiatic in tot filmul.

 searcher-star, on 11 martie 2014 - 11:37, said:

Aprob, cu rezerva ca finalul nu mi s-a parut impresionant ci doar decent.
Daca scapau era un film foarte prost, cu toate trucajele bune.
Dar asa a mai dobandit niste litere de seriozitate (sa nu zicem chiar noblete).
Pai sa stii ca la sfirsit toata lumea s-a dus la aeroport, a prezentat biletul, s-a urcat la bord si au plecat. Deci chiar au scapat.

 caiuscorneliu, on 01 decembrie 2014 - 00:21, said:

Intra cu siguranta in top 10 cele mai proaste filme pe care le-am vazut, mai ales ca asteptarile erau mai mari prin prisma evenimentului istoric la care face referire.

Ai vazut prea multe filme.

 shiva, on 01 decembrie 2014 - 00:30, said:

A fost in seara asta la ProTV. Aceleasi clisee hollywwod-iene. Macar n-au trait fericiti "ever after" ci au ajuns exponate de muzeu (ma rog, ignorand faptul ca suflul eruptiei, asa cum au creionat-o scenaristii, i-ar fi pulveriat instant)

Fraierilor, nici nu stiti ce ati pierdut pe B1. :lol:

#23
The_Cult

The_Cult

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,423
  • Înscris: 11.11.2014
O porcarie. Titanic pe uscat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate