Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Pompeii (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nLfQ9_WOnNc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.imdb.com/title/tt1921064/

#2
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Misto trailer-ul. Dar sa asteptam filmul pentru ca am mai avut surprize cu un trailer bestial si filmul de kko...Posted Image

#3
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Si eu cred ca e destul de misto, pare ca au avut buget maricel pentru film.

#4
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
interesant trailer, sa speram ca si filmul e pe masura.

#5
RONIN_LEON

RONIN_LEON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.03.2013
Filmu asta si cel cu Hercule vor rupe gura targului in 2014.

#6
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Din banii aia puteau sa faca 1000 de trailere misto. Cel putin nu-si mai facea lumea probleme daca filmul e la fel de bun sau nu.

#7
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Numele regizorului nu anunta nimic bun. Paul W.S. Anderson a facut niste shit-uri in ultima vreme ,vezi The Three Musketeers ,Alien vs Predator . Oricum astia de la Hollywood vad ca scot in continuare subiecte doar doar sa-si mai arate noile tehnologii CGI.

#8
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Iata si al doilea trailer, ceva mai bogat in imagini.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uWUGF0j9WRo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
RONIN_LEON

RONIN_LEON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.03.2013
Vom avea multe filme istorice in 2014.

#10
KAZONDE

KAZONDE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 02.07.2009

 RONIN_LEON, on 10 decembrie 2013 - 15:14, said:

Vom avea multe filme istorice in 2014.

Sa speram ca  filmele vor fi pe masura asteptarilor.

Edited by AlexPatan, 10 December 2013 - 20:23.


#11
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005

 AlexPatan, on 10 decembrie 2013 - 20:23, said:

Sa speram ca  filmele vor fi pe masura asteptarilor.
Va zic de acum, Hercule o sa fie o tampenie, sa nu va asteptati la ceva bun. Trailerul ala al lui prezice numai catastrofe.

#12
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
Filmul asta pare ceva in genul Titanic... o poveste de dragoste pe fondul unei tragedii celebre... dar stim cu totii cine a regizat Titanicul asa ca nu prea ma astept la o reusita cu filmul asta...

#13
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013
Jumatate din film am avut impresia ca ma uit la versiunea ceva mai slaba a Gladiatorului (ma, dar identic, cu sclavul negru care-i devine prieten, cu faptul ca asta se ruga pt familia lui, cu faptul ca-i spune replicile alea gen "I will see you again, but not yet", cu faptul ca lupta cot la cot in arena, cu aceeasi strategie bla bla ) si cealalta jumatate m-am minunat de penibilitatea scenelor incredibil de trase de par. De exemplu, actorul principal frange efectiv gatul unui cal din simpla incheietura a mainii, de parca ar fi storcit un gandac.

Efectele n-au fost extraordinare, scenariul incredibil de plafonat, actorii nu mi-au placut deloc, in schimb mi-a placut sfarsitul mult de tot :D

Edited by HighHopes, 02 March 2014 - 13:52.


#14
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Mi-ar fi placut sa scrie Nae Caramfil pe el... Dar n-au americanii norocul asta.

#15
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 HighHopes, on 02 martie 2014 - 13:51, said:

1Jumatate din film am avut impresia ca ma uit la versiunea ceva mai slaba a Gladiatorului (ma, dar identic, cu sclavul negru care-i devine prieten, cu faptul ca asta se ruga pt familia lui, cu faptul ca-i spune replicile alea gen "I will see you again, but not yet", cu faptul ca lupta cot la cot in arena, cu aceeasi strategie bla bla ) si cealalta jumatate m-am minunat de penibilitatea scenelor incredibil de trase de par. De exemplu, actorul principal frange efectiv gatul unui cal din simpla incheietura a mainii, de parca ar fi storcit un gandac.

2Efectele n-au fost extraordinare, scenariul incredibil de plafonat, actorii nu mi-au placut deloc, in schimb mi-a placut sfarsitul mult de tot Posted Image
1Iegzagt.
2Si mie, si mie.
O intriga slabista cu efecte speciale masive.
Ca sa nu mai vorbim de scaparile istorice.
Efectele zic eu c-au fost ok totusi.
Eu doar pentru reconstituirea istorica si efecte m-am dus, nu ma asteptam la nush' ce poveste fantastica.
Dar e drept ca m-a cam surprins cat de slaba a fost.

Edited by searcher-star, 03 March 2014 - 12:34.


#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
un singur cuvant : DEZASTRU.

#17
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Pentru un film scos mai mult de umplutura si pe care-l vezi cand nu ai alteceva mai bun, mie mi s-a parut ok. Oricum, celelalte filme isotrice care se lanseaza in aceasta perioada (300, Hercule) sunt praf si o blasfemie adusa evenimentelor istorice la care fac referire.
Trecand peste fazele exagerate (vezi sacrifcarea calului mentionata anterior, la care adaug si scena in care Celtul este dat cu capul de pereti de acel Drogo - sau cum il chema - in temnitele arenei din Pompeii), actorii nu mi-au inspirat nimic. Poate doar Kit Harrington si cel care l-a jucat pe senator. Insa de la primul ma asteptam la mai mult.
Culmea este ca au respectat destul de mult realitatea istorica: data evenimentului, durata si fazele eruptiei, amplasarea arenei in oras si planul acestuia. Le acord un mare plus producatorilor pentru aceasta.
Mi-au placut scenele de inceput si final cu prezentarea acelor corpuri umane carbonizate. Finalul a fost... neasteptat si impresionant. Mi-a amintit de Jeux d'enfants.
Eu unul am fost multumit de un film la care m-am dus pentru efectele speciale (nu prea am mai vazut eruptii de vulcan) si pentru Kit pana-l va reinterpreta pe Jon Snow.

Edited by LordRevan, 11 March 2014 - 08:52.


#18
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Aprob, cu rezerva ca finalul nu mi s-a parut impresionant ci doar decent.
Daca scapau era un film foarte prost, cu toate trucajele bune.
Dar asa a mai dobandit niste litere de seriozitate (sa nu zicem chiar noblete).

Edited by searcher-star, 11 March 2014 - 11:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate