Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Allview H2 Qubo

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
AlinCris

AlinCris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.02.2013
Ultimul model de smartphone dual-sim lansat de AllView. Ca si design exterior imi aminteste de unele modele Sony Xperia. Ca dotari ar trebui mentionat procesorul A7 Quad-Core, camera de pe spatele telefonului de 5 MP si rezolutia video de 1280 x 720. In rest, doar daca il are cineva, sa revina cu niste completari.
  [ http://s1.emagst.ro/products/418/417510/images/res_1ed474197bfa2c975cd36e6d1759193b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   [ http://s1.emagst.ro/products/418/417510/images/res_3c91e8580cb52412f018328144faed98.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by AlinCris, 11 September 2013 - 11:32.


#2
AlinCris

AlinCris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.02.2013
Scuze pentru plasarea gresita a postului si rog un moderator sa-l mute in telefoane (made in Romania). Inca o data scuze!

#3
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 11.01.2011
E o clona a acestui smartphone (XiaoCai X9) Producator dubios , calitate dubioasa.:http://www.budgetand...ocai-x9?lang=ro

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hS3qZzzrrJ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by chflorin, 11 September 2013 - 13:24.


#4
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013

View Postchflorin, on 11 septembrie 2013 - 13:20, said:

E o clona a acestui smartphone...Producator dubios...calitate dubioasa...

Sunt socat!Posted Image

#5
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Nu-i clona, cu e EXACT acel telefon. :D
Ca deh, chinezii lucreaza pentru orice scoate banu'.

#6
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 11.01.2011
Clona (Allview-ul) are ecran TFT (854x480) iar ,,originalul'' are ecran IPS (960x540)

Edited by chflorin, 11 September 2013 - 19:02.


#7
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Degeaba e quad daca pui ram mic. cum e sa ai o aplicatie complexa si sa nu mearga pt ca e ram prea putin?

#8
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013
Nu este de mirare ca o dau cu batul in balta, ei au vrut un produs usor de marketat (CPU Quad-Core) si ieftin (512 RAM, rezolutia camerelor etc.)

#9
AlinCris

AlinCris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.02.2013
Cred ca au dorit un fel de competitor pentru V200 lansat de cei de la E-Boda cu acum putin timp in urma. Diferenta, majora as spune eu, este memoria RAM, care la acest model este mult mai mica decat presupusul sau contra-candidat.

#10
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 11.01.2011
Si pana la urma Allview H2 Qubo este  Gionee CTRL V4 : http://gadgets.ndtv....nee-ctrl-v4-847

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SVEtUot_30I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 11.01.2011
Incredibil fratilor (cum ar zice Banciu) Posted Image ! Telefonul se vinde de exemplu in India cu 9175 rupii (144 dolari) cu tot cu TVA si cu livrare gratuita http://www.maniacsto...iate_91mobiles. 144 dolari sint 485 lei in timp ce Allview cere pe telefon 850 lei !? Asta da comert , bravo Allview!

Edited by chflorin, 14 September 2013 - 11:13.


#12
toderascuA

toderascuA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 09.01.2013

View PostAlinCris, on 12 septembrie 2013 - 13:49, said:

Cred ca au dorit un fel de competitor pentru V200 lansat de cei de la E-Boda cu acum putin timp in urma. Diferenta, majora as spune eu, este memoria RAM, care la acest model este mult mai mica decat presupusul sau contra-candidat.

Nu prea vad nici o competitie.

[ https://lh6.googleusercontent.com/-IsYMPU73Wk4/UjbpMTvmHMI/AAAAAAAARJE/jzdY8uLDT4A/w600-h607-no/comparatie-AllviewH2-E-BodaV200.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Pentru cine n-are bani si scoate greu 800 lei, e foarte ok, degeaba sunteti "hateri".
Am un coleg care l-a prins la 750 lei. Fata de un P5 Alldro merita. De fapt fata de orice. Gigabyte AKU ar fi poate mai ok.

#14
AnnaMaria1111

AnnaMaria1111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2013
Am cumparat acel telefon in urma cu cateva zile si am observat ca difuzorul se aude foarte incet iar pozele nu ies clare. Ma gandesc ca e defect sau asa se intampla la toate telefoanele Allview h2 qubo?

Am cumparat acel telefon in urma cu cateva zile si am observat ca difuzorul se aude foarte incet iar pozele nu ies clare. Ma gandesc ca e defect sau asa se intampla la toate telefoanele Allview h2 qubo?

#15
klose

klose

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.09.2007
Asa se aude si la mine. Se aude f incet cand rulezi muzica. Mai tare se aude cand te suna cineva. Am observat si o greseala in meniul ,, administrare aplicatii " . Au facut varza meniul asta, daca intri in ,,stergere aplicatii"  ai de fapt ,,setari aplicatii implicite" ;  daca intri la ,,setari aplicatii implicite" ai de fapt ,,mutare aplicatii" (mutarea lor din memoria telefonului pe cardul micro sd) iar daca intri la ,,mutare aplicatii"  ai de fapt optiunea sa dezinstalezi aplicatiile. Le-aaaau facut varzaaa ! Mi se pare lipsa de respect si arata cat de mult a fost testat telefonul asta. Le-au incurcat intre ele... mi-a luat cv timp pana am realizat de unde pot dezinstala aplicatiile, pt ca nu ma gandeam ca trb sa intru la ,,mutare" . Radioul merge foartee foarte prost. Trb sa raman nemiscat cand prind o frecventa buna. Camera nu prea e de 5 megapixeli .
In rest sunt multumit de cum se misca. Dupa prima incarcare, bateria m-a tinut de la 8 dimineata pana la 2 noaptea, dupa ce m-am jucat pe el, am folosit wi fi si am navigat si pe net.In continuare mi se pare o afacere buna la 550 de lei, pt cn poate trece peste incovenientele pe care le-am mentionat la inceputul postarii. Urmeaza sa-i instalez si o versiune de igo sa vad cum se prezinta gps-ul

#16
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
Aveti la el si adaptor wireless ?

#17
will_o_wisp

will_o_wisp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 01.02.2014
un telefon infect, de care nu stiu cum sa fac sa scap. nu va cumparati acest telefon. va bateti joc de banii vostrii.
..crush in aplicatii simpliste
..crush in jocuri
..crush in browser
..foto/video de nota 4
..casca receptor paraie in convorbire
..streaming youtube(chiar si HQ) PIXELAT
..redare video 480/720/1080p, cu orice player, chiar si cel nativ, pixelata
..volumul soneriei mediocru
s.a.m.d.
sunt nefericit cu achizitia facuta. sincer, poate gasesc vreun nestiutor sa-l pacalesc si sa il dau pe banii cu care l-am cumparat.

#18
AnnaMaria1111

AnnaMaria1111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2013
de cat timp il ai ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate