Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Romania - Turcia. Meciul ce ne poate duce la baraja Word Cup 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
Emia

Emia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 05.02.2008
Olanda e cu zece clase peste orice echipa din aceasta grupa.Hai sa fim seriosi niciuna dintre Romania,Turcia sau Ungaria n-are ce cauta la mondiale...
Din Europa singurele cu nivel de mondiale sunt Spania,Germania,Italia,Portugalia,Olanda,Belgia si hai sa zicem poate Anglia/Franta...restu' sa se uite de la TV.

#38
icsulescool

icsulescool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 25.06.2010

View Postmihaigerard, on 10 septembrie 2013 - 22:02, said:

Si-au dorit mai mult victoria...Posted Image

E greu sa castigi cand nu marchezi niciun gol :D ...

Edited by icsulescool, 10 September 2013 - 23:30.


#39
Improvizon

Improvizon

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 216
  • Înscris: 07.12.2012
Ca intotdeauna, avem sanse. Daca se incurca adversarii. De ce sa depindem de noi cand putem sa depindem de altii?

Dacă ar fi să pierdem calificarea prefer să se califice la baraj Turcia.Să moara harghita-covasna de necaz.

Ungurii nu bat Olanda în deplasare nici dacă joacă olandezii cu șireturile de la bocanci legate intre ele.

#40
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Ar trebui schimbat titlul in : " Meciul care ne-a scos de la baraj".

#41
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postmihaigerard, on 10 septembrie 2013 - 22:29, said:

Asta ne face pe noi de cacat nu pe ei zei. In continuare cred ca Turcia nu ar bate multe echipe din Europa.

Esti tu prea suparat, dar Terim abia a venit si a facut minuni, si noi chiar suntem de cacat, eu cel putin nu inteleg de ce mai cheltuim atatia bani cu participarile astea, putem face altceva mai bun cu banii astia

#42
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 28.03.2005
senzatia mea e ca echipa noastra "poate". dar fixurile lui Piturca cu Bogdan Stancu titular 90 minute in atatea meciuri, Goian care nu pune un stop ca lumea, tactici de aparare cu curul in poarte...prefer sa pierdem si sa jucam ca in a 2-a repriza decat sa pierdem si sa jucam ca in prima. cu Piturca vom fi mereu mediocri spre slabi.


as vrea sa nu am dreptate, dar cred ca Olanda va "tranti" meciul cu Ungaria.

#43
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 11.04.2006
Chiar si asa, locul 2 nu asigura barajul, echipa cu cel mai slab punctaj nu-l prinde.

#44
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,779
  • Înscris: 30.10.2003

View Postborreddog, on 11 septembrie 2013 - 09:40, said:

as vrea sa nu am dreptate, dar cred ca Olanda va "tranti" meciul cu Ungaria.
Au trantit vreodata olandezii vreun meci?

#45
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 28.03.2005
nu le stiu istoria, dar la euro ne invitau sa-i batem...

e de ajuns sa faca la fel cu Ungaria.

scapa de Turcia (care poate deveni periculoasa) si le da o palma la tigani.

#46
icsulescool

icsulescool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 25.06.2010
Stancu de ce tot joaca? Vad ca a devenit febletea lui Piti. Ii pupa zarurile la cazino, ce face?

Oricum, ma asteptam sa pierdem din ce am vazut in declaratii. Piti zicea sa ne multumim si cu un egal. Defapt noi am jucat aproape tot meciul la mentinerea scorului.

P.S.: Ati vazut ce a facut Irlanda de Nord? A pierdut cu 3-2 cu Luxemburg.

#47
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostPlaton, on 11 septembrie 2013 - 09:07, said:


Esti tu prea suparat, dar Terim abia a venit si a facut minuni, si noi chiar suntem de cacat, eu cel putin nu inteleg de ce mai cheltuim atatia bani cu participarile astea, putem face altceva mai bun cu banii astia

Exact, mosule! Daca as fi Basescu, cu tupeul meu caracteristic, as pune in discutie chestiunea urmatoare: fotbalul sa primeasca bani strict functie de rezultate. Apoi i-as batea pe umar pe Tilica Dragomir si Bunicutza Sandu si i-as intreba din fundul curtii:"Ia ghiciti cine pleaca?" Sa-i vad eu pe soriciozaurii astia cum se descurca fara diurna. As pune garda financiara pe ei, impreuna cu OPCul. Ba, nu se poate, la cit fotbal e in capul poporului astuia, sa bati doar echipe slabe si nici alea intotdeauna...

View Postborreddog, on 11 septembrie 2013 - 10:18, said:

nu le stiu istoria, dar la euro ne invitau sa-i batem...
Ti-o zic eu. Turcul minor bate mingea pe maidanele Istanbulului de se scoala sultanii morti. Astia dupa ce au pierdut imperiul au ramas cu fotbalul. Turcii or sa aiba momente de slabiciune si complexe de inferioritate cind vor juca cu brazilienii. Pina la aia, pe cam toti ailalti ii stiu cu un singur cuvint: kebap. Mai gresesc si ei, dar nu se dau inapoi.

#48
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 28.03.2005

View PostDihorul Razboinic, on 11 septembrie 2013 - 19:56, said:

Ti-o zic eu. Turcul minor bate mingea pe maidanele Istanbulului de se scoala sultanii morti. Astia dupa ce au pierdut imperiul au ramas cu fotbalul. Turcii or sa aiba momente de slabiciune si complexe de inferioritate cind vor juca cu brazilienii. Pina la aia, pe cam toti ailalti ii stiu cu un singur cuvint: kebap. Mai gresesc si ei, dar nu se dau inapoi.

Esti simpatic, multumesc de lamurire.

Eu vorbeam de istoria olandezilor in a tranti meciuri.


#49
stuiberv

stuiberv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 10.08.2006
Ce am vazut in meciul cu Turcia:
In prima repriza, cand aia aveau deja 1-0 noi jucam sa nu luam gol.
Turcii erau mai multi in atac, mai multi in aparare, nu stiu unde erau romanii pe teren.

Faza care spune totul:
Minge trimisa spre Marica (parca) de pe la mijlocul terenului, romanul de langa cel care trimisese pasa se intoarce si merge in aparare.
Marica mai avea doar un om in fata sa il ajute.
Pai cum sa dai gol in felul asta???
La stilul asta de joc am avut mult prea multe ocazii, nici nu imi dau seama de unde.

#50
my_dreams_prisoner

my_dreams_prisoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 22.10.2010

View PostDihorul Razboinic, on 11 septembrie 2013 - 19:56, said:

Exact, mosule! Daca as fi Basescu, cu tupeul meu caracteristic, as pune in discutie chestiunea urmatoare: fotbalul sa primeasca bani strict functie de rezultate. Apoi i-as batea pe umar pe Tilica Dragomir si Bunicutza Sandu si i-as intreba din fundul curtii:"Ia ghiciti cine pleaca?" Sa-i vad eu pe soriciozaurii astia cum se descurca fara diurna. As pune garda financiara pe ei, impreuna cu OPCul. Ba, nu se poate, la cit fotbal e in capul poporului astuia, sa bati doar echipe slabe si nici alea intotdeauna...

Fotbalistii nostri sunt ca si cantaciosii romanasi, dupa o melodie cu cateva miscari, gafaie de zici ca i-a fugarit leii in jungla.

#51
octavvv

octavvv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 09.09.2011

View PostEmia, on 10 septembrie 2013 - 22:31, said:

Olanda e cu zece clase peste orice echipa din aceasta grupa.Hai sa fim seriosi niciuna dintre Romania,Turcia sau Ungaria n-are ce cauta la mondiale...
Din Europa singurele cu nivel de mondiale sunt Spania,Germania,Italia,Portugalia,Olanda,Belgia si hai sa zicem poate Anglia/Franta...restu' sa se uite de la TV.

Da ma doar 7 echipe din Europa au fata... lasa ca are SUA,Australia,Mexic etc.

Edited by octavvv, 14 September 2013 - 13:37.


#52
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postborreddog, on 11 septembrie 2013 - 09:40, said:

as vrea sa nu am dreptate, dar cred ca Olanda va "tranti" meciul cu Ungaria.
Se pare ca nu ai dreptate :D

#53
Alungatu

Alungatu

    #antiPSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 29.01.2009
Le-a scos fotbalu' din cap la unguri Posted Image

Edited by Alungatu, 11 October 2013 - 22:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate