Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Bacalaureat (BAC) 2014

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2158 replies to this topic

#2125
dude627

dude627

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 29.05.2014

View PostAlex-Softpedia, on 13 iulie 2014 - 09:19, said:

"Candidatii care au promovat bacalaureatul anul acesta vor primi adeverinte, in locul diplomelor pe care Ministerul Educatiei intentioneaza sa le tipareasca la Imprimeria Nationala, dupa ce DNA a demarat o ancheta privind monopolul unei companii private pe aceasta activitate, scrie Mediafax." http://www.hotnews.r...a-nationala.htm

Banuiesc ca nu primeste nimeni diplome pentru a fi depuse in momentul confirmarii locului (asa cum cer facultatile). Sunt curios ce vi s-a spus, ati luat cumva legatura cu vreo facultate dupa "stirea" asta ?


!. In cazul meu, facultatea nu mi-o raspuns la mail (l-am dat vineri seara) si nici la numerele de telefon (i-am sunat sambata si duminica).. oricum imi raspund ei luni, poate sambata/duminica au avut timp liber

2.DNA-ul si MEN sunt o adunatura de dobitoci.De ce ? Daca lucrul se stia de mai de mult, de ce naiba abia acum au reactionat? NU puteau sa rezolve lucrurile pana acum? Si lucrul cu adeverintele alea, nu puteau sa le anunte din vreme?

Din cauza dobitocilor astora eu am sa stau la cozi, ca de luni o sa fie si inscrierile la liceu. Pe de alta parte o sa fie un bairam al cozilor interminabile

3.Au facut totusi ceva bun cu viitoarea baza de date pt verificarea veridicitatii, da cine stie cand o sa fie functionala la cum se misca astia.

4.Doamne ajuta sa nu stau prea mult la cozi pentru o adeverinta Posted Image , dupaia am altele la depunerea de dosare Posted Image

#2126
Bacalaureat

Bacalaureat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.06.2014
Dar astia de la minister s-au tampit de tot...
In fine...am fost si eu azi si am luat adeverinta ...dar mai am o intrebare : Diploma de 12 clase , si celelalte diplome cand se dau ?

Edited by Bacalaureat, 15 July 2014 - 13:46.


#2127
smelll

smelll

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 354
  • Înscris: 23.11.2011
Ce stiti de diplome?

#2128
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
tata e de la sri, a zis ca prin 20 decembrie

#2129
jayleno

jayleno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.08.2014

View Postdude627, on 13 iulie 2014 - 13:05, said:



!. In cazul meu, facultatea nu mi-o raspuns la mail (l-am dat vineri seara) si nici la numerele de telefon (i-am sunat sambata si duminica).. oricum imi raspund ei luni, poate sambata/duminica au avut timp liber



NIMENI nu lucrează în weekend :)

#2130
jayleno

jayleno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.08.2014
poți da doar dacă ai făcut informatică serioasă în liceu (de genul programare).

#2131
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Nu dau bac-ul anul asta dar mi-e foarte frica de matematica.Cum si de unde pot sa invat la matematica ptr a lua un 5?mai ales ca sunt la seral..

#2132
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,632
  • Înscris: 30.07.2003
Din manual, faci pregatire, intrebi oriunde poti etc.

#2133
Aly07

Aly07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 28.05.2012

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 20 august 2014 - 12:12, said:

Nu dau bac-ul anul asta dar mi-e foarte frica de matematica.Cum si de unde pot sa invat la matematica ptr a lua un 5?mai ales ca sunt la seral..

http://pro-didactica.ro/, mateinfo.ro/, canale de YouTube cu profesori care iti explica anumite notiuni Radu Poenaru, Video Meditatii si multe altele, dar trebuie sa cauti. Cu multa munca si perseverenta vei reusi. Dupa ce te prinzi cum se face un exercitiu cauta mai multe de acel gen si incearcasa le rezolvi, numai asa iti vor intra formulele in minte. Multa bafta!

P.S. Sper sa nu se considere spam...

#2134
jayleno

jayleno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.08.2014

View PostAlynutzTigerAtlantic, on 20 august 2014 - 12:12, said:

Nu dau bac-ul anul asta dar mi-e foarte frica de matematica.Cum si de unde pot sa invat la matematica ptr a lua un 5?mai ales ca sunt la seral..

Din experiența mea, frica are o contribuție de 50% la un eșec. Pentru că te blochează și nu mai gândești rațional.
Deci scapă de frică, pentru că e doar un examen.

Edited by jayleno, 21 August 2014 - 11:10.


#2135
cosminsiandreea

cosminsiandreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.08.2014
Buna tuturor  am si eu o intrebare . Stie careva ce poate pica la romana acum in toamna subiectul 3. Va multumesc , o zi buna !

#2136
Mehico

Mehico

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 25.01.2012

View Postcosminsiandreea, on 22 august 2014 - 15:02, said:

Buna tuturor  am si eu o intrebare . Stie careva ce poate pica la romana acum in toamna subiectul 3. Va multumesc , o zi buna !
Vezi ca ai si tu o programa de examen..Poate pica ORICE din programa aia...Nu te baza pe zvonuri...invata tot..Asa au zis toti anu asta in prima sesiune ca va pica proza si a picat poezie...

#2137
cosminsiandreea

cosminsiandreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.08.2014

View PostMehico, on 22 august 2014 - 16:26, said:

Vezi ca ai si tu o programa de examen..Poate pica ORICE din programa aia...Nu te baza pe zvonuri...invata tot..Asa au zis toti anu asta in prima sesiune ca va pica proza si a picat poezie...
Da stiu . Acum m-am inscris pentru marire ca luasem numa 5.50 ca n-am invatat luceafarul ma bazasem pe roman sau nuvela. Mi-as dori sa pice acum roman.

#2138
dragon19br

dragon19br

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.10.2008
Pentru maine la bac, in caz ca se afla subiectele, se afiseaza aici sau e alt thread facut? Mersi mult

#2139
cosminsiandreea

cosminsiandreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.08.2014

View Postdragon19br, on 24 august 2014 - 21:50, said:

Pentru maine la bac, in caz ca se afla subiectele, se afiseaza aici sau e alt thread facut? Mersi mult

Crezi ca le afiseaza cineva aici . Am auzit ca e posibil sa pice din creanga sau sadoveanu . Nu stiu ce va fi , maine vedem. Mult succes , ce o fi o fi !

View Postdragon19br, on 24 august 2014 - 21:50, said:

Pentru maine la bac, in caz ca se afla subiectele, se afiseaza aici sau e alt thread facut? Mersi mult

Crezi ca le afiseaza cineva aici . Am auzit ca e posibil sa pice din creanga sau sadoveanu . Nu stiu ce va fi , maine vedem. Mult succes , ce o fi o fi !

View Postdragon19br, on 24 august 2014 - 21:50, said:

Pentru maine la bac, in caz ca se afla subiectele, se afiseaza aici sau e alt thread facut? Mersi mult

Crezi ca le afiseaza cineva aici . Am auzit ca e posibil sa pice din creanga sau sadoveanu . Nu stiu ce va fi , maine vedem. Mult succes , ce o fi o fi !

View Postdragon19br, on 24 august 2014 - 21:50, said:

Pentru maine la bac, in caz ca se afla subiectele, se afiseaza aici sau e alt thread facut? Mersi mult

Crezi ca le afiseaza cineva aici . Am auzit ca e posibil sa pice din creanga sau sadoveanu . Nu stiu ce va fi , maine vedem. Mult succes , ce o fi o fi !

Ce crezi ca va veni ?

#2140
dragon19br

dragon19br

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.10.2008
Nu stiu ce va fi. Sper doar sa se afiseze aici daca afla maine cineva de la vreo persoana din sala.

#2141
cosminsiandreea

cosminsiandreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.08.2014
pai mai ai timp sa aflii pana se afiseaza aici ca la 8 jumatate se fc intrarea in sala. mult succes

#2142
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
E Bacovia !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate