Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Transmission si MiniDLNA pe Zyxel NSA 310, 320 si 325 - tutorial

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#73
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006

 gabize, on 05 septembrie 2018 - 10:01, said:

Ai cunoştinţă de o distribuţie optimizată pentru NSA310 sau 310s şi o procedură testată şi funcţională 100%?
Dacă da, poţi te rog da nişte amănunte?

Merci!

Salut, da. Am folosit timp de 2 ani de zile Debian pe un NSA310s. Am tras pe linie moarta NSA-ul pentru ca am luat un Microserver.

Ai aici toate informatiile necesare: https://forum.doozan.com/list.php?2

#74
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
Merci, voi citi să văd dacă merită experimentul.
Și al meu e tras pe dreapta, am trecut la Synology.

#75
ciprian_catalin

ciprian_catalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.09.2007
Salut. Am un NSA 325-V2 Firmware Version: V4.81(AALS.1) care foloseste Twonky Media Server. Am un Samsung Smart TV 6102 care citeste corect filmele de pe nas dar nu incarca si subtitrarea.
As vrea sa instalex Plex Media Server deoarece tv-ul are aplicatia Plex si poate merge si subtitrarea. Am incercat toate tutorialele de pe net pentru a instala FFP dar fara succes. Nu apare in lista de packages. SSH este instalat. Aveti idee cum as putea instala Plex Media Server pe nas prin FFP sau alta metoda?

#76
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Acel NAS nu are destula putere pentru a rula Plex...

#77
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
NSA310s rulează server Plex de 3 ani fără nicio treabă. Doar că s-a oprit update-ul la o versiune de acum mai bine de un an, nu au mai dezvoltat pentru procesoarele ARM de generaţie mai veche.

#78
danlupascu

danlupascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.04.2007

 gabize, on 16 noiembrie 2018 - 08:30, said:

NSA310s rulează server Plex de 3 ani fără nicio treabă. Doar că s-a oprit update-ul la o versiune de acum mai bine de un an, nu au mai dezvoltat pentru procesoarele ARM de generație mai veche.

Va salut!
Oare mai am vreo sansa sa instez pe NSA310 Zyxel minidlna?
Motivul: pe tv generatie noua (samsung in cazul meu) nu imi ia subtitrarile prin dlna, in schimb pe un model mai vechi totul e ok.
Merci

#79
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
Am abandonat de mult NAS-ul ăsta, am trecut la Synology.
Dar, dacă serverele mai sunt active, ai instrucţiunile în posturile mai vechi, poţi încerca.

#80
danlupascu

danlupascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.04.2007
Nu mai sunt active serverle pentru minidlna. Iar la synology, ce model?
Merci

#81
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
DS115j, dar nu-l mai folosesc pentru multimedia, e doar server ftp şi server de fişiere.
Pentru multimedia recomand de la DS118 (sau 218, dacă vrei cu 2xHDD) în sus, dar fără "j" la final, că sunt slabe.

#82
danlupascu

danlupascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 04.04.2007
Merci de info.
O sa incerc sa ma decid.
Am nevoie de dlna si pe tv mai nou nu am titrare pe nsa310, in rest ca si stocare si back-up e destul de bun.

#83
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008
Salutare,
din motive tehnice a trebuit sa restartez NAS320-ul la valorile din fabrica, problema este ca nu mai are suport si nu mai sunt disponibile aplicatiile.
Am reusit sa instalez un MetaRepository de aici: https://zyxel.diskst...320/4.70/zypkg/ dar nu are inclus si Transmission, de care as cam avea nevoie. Am pachetele de Transmission si am incercat cu solutiile de la inceputul acestui topic dar nu am reusit, asa ca va rog daca ma poate ajuta cineva platesc bine Posted Image un six pack la alegere Posted Image Poate se fie Transmission, sau alt client de torrente compatibil, doar sa fie functional, puteti sa va conectati si cu Anydesk-ul la nevoie. SI daca aveti si un Minidlna, si mai bine. Multumesc anticipat!
Ce am instalat pana acum:

Edited by silwer, 06 March 2022 - 12:12.


#84
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
1. Exista 4.80
https://zyxel.diskst...320/4.80/zypkg/

2. Nu mai merg informatiile de aici?

3. Ce nu mai merge din informatiile initiale de pe acest topic? Vad ca primul site merge.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate