Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend
 

Primii pasi in cariera de Web Developer

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
21 răspunsuri în acest subiect

#19
SkCristi

SkCristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 210
  • Înscris: 28.07.2012
De editat le-am editat.. la licenta scrie doar sa nu ma laud cu ele ca si cum ar fi facute de mine, dar de editat codurile ai voie (cel putin la tema respectiva).
Pai eu sunt webmaster, dar am setat la WP ca editor si pe altcineva care nu se descurca in ale internetului pentru a putea edita informatiile de pe site cand are nevoie.

Cine stie cum adaug in WP: Meta Description Tag si Meta Keywords Tag ?

#20
1Gabriel

1Gabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 05.01.2012
Cu pluginul All in One SEO Pack.
Sau daca vrei sa te complici, manual in header.php.

#21
solomon_e

solomon_e

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 27.01.2014
Salut,
Am si eu o intrebare, pot face o cariera in Web Design fara diploma de bac? Adica sa inveti tot ce tine de programare si crearea siteurilor de pe internet si din carti...am citit undeva ca poti face cursuri de programare(destul de scumpe, zic eu), dar fara diploma de bac nu poti sustine examenul final, deci nu primesti diploma.
Intrebarea mea este daca te poti angaja doar pe baza de cunostinte in domeniu si portofoliu.
La o adica as fi dispus sa fac un curs de web design, chiar si fara diploma, doar pentru  a acumula cunostinte.


#22
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.216
  • Înscris: 26.02.2008

View Postsolomon_e, on 31 ianuarie 2014 - 22:22, said:

Salut,
Am si eu o intrebare, pot face o cariera in Web Design fara diploma de bac? Adica sa inveti tot ce tine de programare si crearea siteurilor de pe internet si din carti...am citit undeva ca poti face cursuri de programare(destul de scumpe, zic eu), dar fara diploma de bac nu poti sustine examenul final, deci nu primesti diploma.
Intrebarea mea este daca te poti angaja doar pe baza de cunostinte in domeniu si portofoliu.
La o adica as fi dispus sa fac un curs de web design, chiar si fara diploma, doar pentru  a acumula cunostinte.

Teoretic nu cred ca sunt probleme sa atingi scopul, problema este ca vei reusi doar ca freelancer, nu cred ca te poti angaja. Eventual sa lucrezi online pentru o firma.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate