Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Foobar2000

- - - - -
  • Please log in to reply
265 replies to this topic

#73
lbordea

lbordea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 31.07.2003
si eu il folosesc numai pentru ca se aude mult mai bine decat winamp si celelalte! dar la interfata sta prost de tot! daca ar putea baga skin-uri ar fi imbatabil, parerea mea ;)

Edited by lbordea, 22 September 2004 - 15:48.


#74
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
mmmm  io ii vad f rar interfata ca am toate rahaturile puse pe "Globals"  si sta cuminte in tray...  + ca am si FoxyTunes ;)

#75
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

Cãtãlin, on Aug 8 2004, 22:22, said:

Mai baiatule.. tu CE VREI de fapt? CE nu intelegi?
Ti-am zis frumos.. iti place altceva LASA-NE. Ce vrei acum sa port 10000 de discutii in contradictoriu cu tine ca sa te conving ca ceva e mai bun? Am alte lucruri mai bune de facut. De ce nu-ti vezi de treaba si folosesti cuvinte ce nu-si au rostul?
Eu ti-am zis ca esti PROST ca nu poti vedea diferenta de calitate? Ti-am zis ca poate esti un sarantoc cu 2 boxe de 1 W care NU poate sa simta diferenta de sunet? NU!
Eu nu zic nimic dar pe tine te mananca tare.
E ultima oara cand o mai spun... MIE imi place mai mult DEOARECE pe sistemul meu 5.1 de 500W (instalat default foobar versiunea speciala) pur si simplu se aude MAI BINE ca Winamp default.
Chestia asta mi-au confirmat-o alti 10 prosti (din care 2 au sistem exact ca al meu).
E adevarat ca dintre toti cei care l-au testat au fost si care au zis ca NU simt diferenta altii ca PARCA o simt iar altii ca NU o simt.
So, fiecare cu damblaua lui...

<{POST_SNAPBACK}>



Eu lucrez la un post de radio , mai activez si la un studio de inregistrari si am facut niste teste.
N-am sa insist pe rezultatele de pe frecventmetru, le-am coroborat pe acestea cu aprecierile yrechiuselor, ca astea decid :)
So, dupa parerea mea, Foobar se aude mai precis decat WinAmp-ul "chel", acesta din urma are o taiere in panta abrupta in jurul a 24hz, insa nu e deranjanta, mai ales setat pe DirectSoundOutput.
Situatia se modifica radical in cazul folosirii impreuna cu WinAmp5 a egalizatorului DECIsoft de 32benzi, Foobar ramane mult in urma.

Fiecare uziteaza de ceea ce-i gadila urechea intr-un mod cat mai placut.

#76
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
la capitolul sound output sunt o groaza de pluginuri si pt foobar

#77
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
OFF topic: Ati incercat musicmatch? :D Am un cacat de "sistem" de 2.1 cica (la 500 de mii) :D .  Se aude prea bine musicmatchul asta. :D Foobar e dragut, da.

Edited by Piorel, 23 September 2004 - 22:56.


#78
apetrieugen

apetrieugen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 13.11.2003
se pot baga butoane pentru foobar in firefox cu o extensie

#79
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
FoxyTunes...

#80
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
ce folositi pt 5.1?  aveti vrun plugin ceva?  eu l-am lasat pe "convert stereo to 4 channels" da ma gandeam ca exista ceva ca la winamp pt sunet 5.1...

#81
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
mda, dl foo_tunes, instalat, selectat, restartat Foobar ,,, bot ... nu a mai plecat Foobar

a trebuit sa dezinstalez tot

#82
oandrei

oandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.01.2004
Salut!


   Am zis sa incerc si eu programul asta, ca prea au toti cuvinte de lauda. Dar m/am lovit de o mica problema> am multe melodii compromate .wma, si nu mi le deschide.

    Cum sa fac?



    10x!

#83
oandrei

oandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.01.2004
Salut!


   Vad ca nu raspunde nimeni la problema de mai sus, de unde trag concluzia ca nu exista inca un plug-in care sa o rezolve. Pacat. Ar fi bine daca s-ar gindi cineva sa introduca si acest format printre cele compatibile cu acest player.

   Dar sa trec la un alt aspect, de asemenea minor, dar ... lucrurile mici ne fac viata mai usoara:
    Melodiile adunate pe hdd din diverse surse nu au toate acelasi volum "nativ" ca sa zic asa, astfe incit atunci cind le ascult la gramada, ca sa am aproximativ aceeasi galagie in casa ;) trebuie ca la unele sa dau volumul mai mic (din boxe sau din playerul cu care ascult).
    Cei de la Apple (iTunes) s-au gindit la o chestie. Cind creezi un playlist, programul analizeaza toate melodiile din el si uniformizeaza volumul.

   Intrebarea e: exista si la foobar asa ceva. unde?

   In rest playerul e f. ok.


Merci!

Bafta!

#84
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

oandrei, on Oct 19 2004, 13:18, said:

Salut!
   Am zis sa incerc si eu programul asta, ca prea au toti cuvinte de lauda. Dar m/am lovit de o mica problema> am multe melodii compromate .wma, si nu mi le deschide.

    Cum sa fac?
    10x!

<{POST_SNAPBACK}>


uhmmm...  le deschide...  trebuie doar sa asociezi extensia

oandrei, on Oct 21 2004, 10:47, said:

Salut!
Dar sa trec la un alt aspect, de asemenea minor, dar ... lucrurile mici ne fac viata mai usoara:
    Melodiile adunate pe hdd din diverse surse nu au toate acelasi volum "nativ" ca sa zic asa, astfe incit atunci cind le ascult la gramada, ca sa am aproximativ aceeasi galagie in casa ;) trebuie ca la unele sa dau volumul mai mic (din boxe sau din playerul cu care ascult).
    Cei de la Apple (iTunes) s-au gindit la o chestie. Cind creezi un playlist, programul analizeaza toate melodiile din el si uniformizeaza volumul.

   Intrebarea e: exista si la foobar asa ceva. unde?

   In rest playerul e f. ok.
Merci!

Bafta!

<{POST_SNAPBACK}>


nu stiu nici un player care sa faca treaba asta....  iTunes n-am incercat.  da parerea mea ca ar necesita mult mai multe resurse sa faca si chestia asta... (daca am un playlist de 16k de melodii?)  mi-l incarca peste noapte :P

#85
oandrei

oandrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.01.2004
Am asociat toate extensiile posibile pe care le pune la dispozitie programul.

   Oricum, am intrat pe situl programului si intr-adevar extensia .wma nu este pomenita. Probabil ca la o versiune ulterioara va fi inclus si suport pt. aceasta.


    Cit despre iTunes, sta intr-adevar cam mult cind incarci melodiile in library dar asta nu se intimpla decit o singura data (cind instalezi sistemul!). Dupa aceea oricum nu mai adaugi asa multe odata. Si oricum poti dezactiva optiunea respectiva (volum check), si atunci le citeste la fel de repede ca winamp-ul.


Bafta!

Edited by oandrei, 25 October 2004 - 09:37.


#86
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Mda... l-am laut din nou. Se aude bine de tot. Bine.. am ascultat si al niste casti smechere. PACAT ca arata asa de naspa... :( Zici ca e o fereastra de windows.

#87
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
Ma omorati cu foobaru asta.
Ati ascultat winamp sau qcd cu ozone?
Sa nu mai vorbim de artileria grea, Steingerg cu vst-uri?
Ce tot aveti cu playeru asta, mah? Inca nu va e clar ca calitatea sunetului nu sta deloc in player, numai in efectele ulterioare?

p.s.
ma refer numai la sound, nu la interfata si alte chestii din astea...

ps.2.
Wake up! And listen!

Edited by adiharan, 19 November 2004 - 00:38.


#88
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003

oandrei, on Oct 25 2004, 09:36, said:

Am asociat toate extensiile posibile pe care le pune la dispozitie programul.

   Oricum, am intrat pe situl programului si intr-adevar extensia .wma nu este pomenita. Probabil ca la o versiune ulterioara va fi inclus si suport pt. aceasta.
    Cit despre iTunes, sta intr-adevar cam mult cind incarci melodiile in library dar asta nu se intimpla decit o singura data (cind instalezi sistemul!). Dupa aceea oricum nu mai adaugi asa multe odata. Si oricum poti dezactiva optiunea respectiva (volum check), si atunci le citeste la fel de repede ca winamp-ul.
Bafta!

<{POST_SNAPBACK}>


Din cate stiu eu fisierele wma pot fi citite dar numai la versiunea 0.8.3 special. Eu pe aceea o am si merge fara probleme. Incearca sa o iei pe aceea de pe net.

#89
Marrakech

Marrakech

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.02.2005

Cristist50, on Feb 27 2005, 18:05, said:

Din cate stiu eu fisierele wma pot fi citite dar numai la versiunea 0.8.3 special. Eu pe aceea o am si merge fara probleme. Incearca sa o iei pe aceea de pe net.

<{POST_SNAPBACK}>


Steinberg MyMp3 Pro intrece in calitate in redarea sunetului la ora actuala majoritatea playerelor, insa e ca si cum am compara un motor de de 400 cp si altul de 20, pentru ca diferenta intre cele doua programe este foarte mare. Insa pentru a-ti face o idee mai precisa ai nevoie de mai multe lucruri: o placa de sunet cu o conversie digitala-analogica liniara, un spectrum si o pereche de urechi un ultima instanta, pentru ca oricat ar arata aparatele sunetul trebuie sa fie cald.

In primul rand va recomand o placa cu sunet liniar si o pereche de casti profesionale. Experienta va fi cu totul alta.

#90
NextLevel

NextLevel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.05.2005

add, on Oct 2 2004, 11:07, said:

ce folositi pt 5.1?  aveti vrun plugin ceva?  eu l-am lasat pe "convert stereo to 4 channels" da ma gandeam ca exista ceva ca la winamp pt sunet 5.1...

<{POST_SNAPBACK}>


unde se gasesc setarile astea ?
La tine se aud toti 4 sateliti ? la mine se aude buferul si satelitii din fata si nu prea-mi place... singurul player pe care se aud toate boxele e windows media player (care se aude naspa...)

Edited by NextLevel, 30 May 2005 - 19:48.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate