Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Telefon sa trimita 100 SMS odata

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
pya01

pya01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.05.2007
Buna seara,

Va rog mult sa imi dati o mana de ajutor daca stiti despre asta!

Sunt in cautare disperata de un telefon sau poate mai multe care stiu, cel mai important lucru, stiu sa transmita 100 SMS odata la 100 de utilizatori diferiti ... eu sa am numerele salvate in telefon si cand am de anuntat ceva sa pot scrie sms-ul si send astfel 100 de oemni stiu ce am trimis eu in timp record... in meseria mea informatia rapida si la timp insemna bani pentru oamenii mei...

Caut asta pentru ca am o retea de oameni pe care vreau sa-i notific cu diverse informatii utile si banoase pentru ei.

Stiu ca ar exista si platforme care stiu sa faca asta insa sunt total in ceata pe domeniul ala - pe de alta parte nu am nici fondurile sa investesc in ceva profesional - am obtinut o oferta DE LA CINEVA DAR ERA EXAGERATA 250Euro platforma si abonament lunar nu stiu cati bani si apoi daca se poate face acelasi lucru si cu un telefon de ce sa chieltui aiurea ... inca nu e momentul cand voi avea 1000 de oameni atunci da insa acum am doar 400 si nu e inca cazul cu un telefon care poate trimite 100 de mesaje in patru reprize am terminat.

Ma poate ajuta cineva?

Vreau sa merg la vodafone sa cumpar o cartele cu nelimitate sms in orice retea si sa folosesc un telefon destept doar pentru asta.

Multumesc

#2
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,547
  • Înscris: 08.03.2011
vezi ca era limitare de la cartela (operator) nu de la telefon cite SMS-uri sa trimita intr-un interval de timp

#3
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Uite cum faci , iei chestia asta, bagi cartela in ea o conectezi la un pc/laptop se instaleaza , si ulterior trimiti cate mesaje vrei cu el , si eu am unul asa , am avut abonament de date la orange , si mi-a ramas , il folosesc si acum sa trimit mesaje de sarbatori la toata lista de contacte , e varianta cea mai ieftina deocamdata .

#4
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007

 pya01, on 05 august 2013 - 22:50, said:

in meseria mea

adica MLM... ?

 pya01, on 05 august 2013 - 22:50, said:

Caut asta pentru ca am o retea de oameni pe care vreau sa-i notific cu diverse informatii utile si banoase pentru ei.

adica sa-i spamezi cu tigai sau produse de curatat :))?

#5
pya01

pya01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.05.2007
Multumesc!

Da sunt MLM-ista!
si

Nu, nu ii spamez pentru ca toti sunt in sistem pentru ca vor nu pentru ca le-a furat cineva datele de contact ci au semnat chiar contract de vanzare cumparare deci sunt clienti cu acte in regula la firma si daca nu doresc sa mai primeasca notificari dupa 6 luni de la ultima comanda plasata datele le sunt blocate!

sunt oferte saptamanale pe care le primesc pe mail dar nu toti au acces la net sa vada mail si apoi daca ei nu au timp sa intre pe mail intr-o zi insa pe telefon le este mai usor sa primeasca notificarile.

Multumesc.

Nu stiam ca se poate trimite cu un modem oare sa fie asa de simplu? nu am mai folosit si sunt putin cam sceptica desi cred ca mi-ar conveni caci as putea scrie SMS-ul direct in PC si apoi sa-l trimit la toata lista...

Lista cum se salveaza pe acel modem ar trebui sa fie salvata in cartela?

#6
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Sau daca ai un telefon cu android poti folosi "Mighty Text" impreuna cu extensia pentru Chrome.

#7
pya01

pya01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.05.2007

 alexx1402, on 05 august 2013 - 23:30, said:

Sau daca ai un telefon cu android poti folosi "Mighty Text" impreuna cu extensia pentru Chrome.

Am o tableta Allview Ax2Frenzy ... pe asta as putea sa fac ce ai spus u? ce ar trebui/as putea sa folosesc?

#8
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

 pya01, on 05 august 2013 - 23:23, said:

Multumesc!

Da sunt MLM-ista!
si

Nu, nu ii spamez pentru ca toti sunt in sistem pentru ca vor nu pentru ca le-a furat cineva datele de contact ci au semnat chiar contract de vanzare cumparare deci sunt clienti cu acte in regula la firma si daca nu doresc sa mai primeasca notificari dupa 6 luni de la ultima comanda plasata datele le sunt blocate!

sunt oferte saptamanale pe care le primesc pe mail dar nu toti au acces la net sa vada mail si apoi daca ei nu au timp sa intre pe mail intr-o zi insa pe telefon le este mai usor sa primeasca notificarile.

Multumesc.

Nu stiam ca se poate trimite cu un modem oare sa fie asa de simplu? nu am mai folosit si sunt putin cam sceptica desi cred ca mi-ar conveni caci as putea scrie SMS-ul direct in PC si apoi sa-l trimit la toata lista...

Lista cum se salveaza pe acel modem ar trebui sa fie salvata in cartela?

Cu modemul respectiv , poti sa salvezi mesajele direct in calculator , cat despre contacte , eu aveam salvate contactele pe cartela , cand l-am conectat la pc am importat lista de contacte doar si aveam toate contactele , la un moment dat chiar mi-a fost si de ajutor ca backup la lista de contacte deoarece am pierdut semnalul pe cartela si am pierdut si contactele.

#9
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Daca in tableta poti baga cartela sim, in principiu ar trebui sa mearga.

Ps: Softul (aplicatia) se poate sincroniza cu agenda telefonului / cartelei.

Edited by alexx1402, 05 August 2013 - 23:38.


#10
pya01

pya01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.05.2007
ar fi super sa pot utiliza un modem dar cred ca mi-ar prinde si mai bine sa folosesc tableta ar ainsemna ca si maine as putea sa startez treaba... oare ar sti tableta mea sa faca asta?!

 alexx1402, on 05 august 2013 - 23:36, said:

Daca in tableta poti baga cartela sim, in principiu ar trebui sa mearga.

Ps: Softul (aplicatia) se poate sincroniza cu agenda telefonului / cartelei.

Tableta are sim-ul pe care l-am pus acum pentru net...  este un sim de la DIGi si nu permite (cartela evident caci e cartela doar de net) sa trimit sms-uri dar daca as pune o cartele de vodafone cu sms nelimitat cred ca ar trebui sa ma lase...

hmm cred ca deja maine am sa fac test sa vedem macar de ar putea sa trimita mai mult de 20 de sms si tot as fi multumita!

La momentul asta doar asa trimit cu cate 20 odata si iti inchipui ca's si cate 8 ore de trimiteri si telefon blocat si toate cele deci o munca inutila!

#11
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Huawei U1000S

#12
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Tableta aia nu a venit cu o aplicatie de trimis sms-uri cum ar fi la un telefon obisnuit cu Android?

#13
Razvan20k

Razvan20k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 23.11.2010
Blackberry, orice model dupa 8520 (asta din punct de vedere hardware).

Cat din punct de vedere al retelei, nu stiu. Nu am trimis niciodata mai mult de cinci dar sunt 90% sigur ca puteam sa aleg toata agenda daca doream.

#14
pya01

pya01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.05.2007

 alexx1402, on 05 august 2013 - 23:48, said:

Tableta aia nu a venit cu o aplicatie de trimis sms-uri cum ar fi la un telefon obisnuit cu Android?
Nu stiu unde as putea sa verific asta dar sunt sigura ca pot trimite sms . am avzut undeva cand m-am jucat pe ea sa o descifrez insa pentru ca e blocat simul de digi pentru apeluri si ptr sms pentru ca e doar de net nu am putut testa.... am sa schimb cartela cu una de la orange sa vad daca pot trimite si cate... Pe cartela de orange am 300 sms nationale deci asi putea testa...

 Razvan20k, on 06 august 2013 - 06:13, said:

Blackberry, orice model dupa 8520 (asta din punct de vedere hardware).

Cat din punct de vedere al retelei, nu stiu. Nu am trimis niciodata mai mult de cinci dar sunt 90% sigur ca puteam sa aleg toata agenda daca doream.


Deci o sa incerc cu tableta si daca nu am sa cer Blackberry de orange ca si asa trebuie sa imi reinoiesc perioada contractuala...

multumesc tuturor!  

Va anunt ce mi-a reusit!

Edited by pya01, 06 August 2013 - 09:26.


#15
Razvan20k

Razvan20k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 23.11.2010
Iti sugerez ca pentru orice aplicatie profesionala (project management, networking, vanzari in retea, vanzari in sistem clasic) sa te orientezi spre un telefon fiabil, nu neaparat performant. Da, S3 suna bine in teorie insa XGB de ram si procesor dual core / quad core nu prea te ajuta cu nimic.

Ai nevoie de ceva cu o baterie decenta (poate BlackBerry nu este cel mai bun exemplu. 9300 avea o baterie buna, 9360 slaba, 9700 excelenta si 9900 destul de decenta), calitatea apelului foarte buna, posibilitatea de conferinta telefonica (aproape toate apelurile au asta dar sunt unele telefoane care o fac mai bine ca altele), interfata w/ tastatura buna (ca fost posesor de iPhone, ma durea capul sa scriu emailuri pe el) si fiabilitate fizica.

Din punctele acestea de vedere, BlackBerry este cel mai bun telefon. Nu te poti juca Angry Birds pe el sau Fruit Ninja, nu are ecran foarte mare dar cand vine vorba de apeluri / sms-uri / emailuri / organizator / diverse functi de comunicare este mai bun si decat un iPhone 5.

Iar asta vine de la cineva care a avut si iPhone si Samsung Galaxy S.

#16
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Adica un mass text, aha...!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XMgcHv-HGCY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
SkCristi

SkCristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 28.07.2012
Auzi, dar de ce vrei de pe telefon?
Ia incearca asa ceva.

Sau da-i search google: SMS marketing.

PS: fiti si voi mai profesionisti, MLM-istilor!

#18
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007
Cu 5 euro la cartela prepay ai mii de sms-uri, asa ca de ce sa mai dea banii si pe softuri profesionale (sau semiprofesionale)?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate