Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 

Ajutor! Trebuie sa cumpar baterii baie, si nu ma pricep!

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
AndreeaRadu3

AndreeaRadu3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.08.2013
Buna tuturor,
De curand mi-am schimbat locuinta si vreau sa o amenajez. Am gasit o cada exact pe placul meu :  ... ,pe un site de amenajari interioare, si trebuie sa cumpar si baterie.
Problema este ca nu ma prea pricep la acest domeniu si as vrea sa-mi spuneti care este parerea voastra Posted Image . Imi place extrem de mult aceasta: ... , mai ales ca este si la promotie, numai ca nu stiu daca se merita pretul. Voi ce spuneti?
Mai este una care mi-a placut, si la un pret rezonabil: ...
Voi ce imi recomandati?
Am nevoie de ajutorul vostru sa-mi spuneti daca se merita pretul  la cele pe care vi le-am expus si pe care sa o aleg, pentru ca nu ma pricep...
Va multumesc!




ești foarte nouă pe acest forum pentru ca link-urile externe pe care le propui in cadrul postării tale, să nu fie considerate spam.
îți propun ca variantă, să atașezi pozele impricinate (modalitatea te privește), fără să se deducă din ansamblul lor, numele site-ului, persoana de contact, adresa sau vreun număr de telefon.
ok?

Edited by euribiontuL, 05 August 2013 - 15:12.
Multumesc pentru intelegere!


#2
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
De ce ai da 700 de lei pe o baterie? Eu am luat asta iarna o baterie din Praktiker cu 70 de lei si merge foarte bine.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006
Prea ieftine.

#4
lacusta75

lacusta75

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 14.07.2013
un link cu wc-ul ... nu ne dai?

#5
AndreeaRadu3

AndreeaRadu3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.08.2013

 sneferu1987, on 05 august 2013 - 13:53, said:

De ce ai da 700 de lei pe o baterie? Eu am luat asta iarna o baterie din Praktiker cu 70 de lei si merge foarte bine.
Pai de-asta intreb...se merita?
Nu ma pricep in domeniu, stau singura si de-asta va cer o parere. Incerc sa cumpar produse de calitate si de-asta sunt dispusa sa dau mai mult acum pentru a nu fi nevoita sa le schimb prea des mai tarziu.

#6
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Poti da o tura intr-un magazin specializat si ai sa gasesti mai multe modele, si mai ieftine si mai scumpe. Eu am luat unul medium, si nu am avut probleme. Din punctul meu de vedere trebuie sa fii cu capu' ca sa dai atata pe o baterie. SI sa fi castigat cele 8 milioane de euro la loto si tot nu dadeam banii astia. :D

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006
Eu zic sa mergi in Praktiker si sa-l stresezi pe ala de pe raion putin, intreaba-l care-i diferenta intre bateria de 70 si aia de 700 lei. Si eu voi face asta in curand pentru ca astea cele mai ieftine trebuie sa le schimb la 2-3 ani, cedeaza plasticul din ele. Dar eu am si presiune foarte mare la apa.
N-o lua de pe internet ca n-are rost.

#8
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
...
si ca sa fiu si ontopic: noi cu ce te putem ajuta??
...

Edited by euribiontuL, 05 August 2013 - 15:14.


#9
_bcristian_

_bcristian_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,575
  • Înscris: 31.12.2006
Eu am o cada extrem de asemanatoare daca nu identica cu aia, doar ca mai mare (180 cm). A costat pana in 300 ron in Bricostore sau Praktiker, nu mai tin minte.

#10
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,150
  • Înscris: 05.12.2002
Dintre cei care spun ca nu ar da 700 de lei pe o baterie, cati aveti baterie d-asta de 100 de lei de mai mult de 1-2 ani?
La fel si cu cazile. Dupa cativa ani se vede clar diferenta dintre o cada buna si una ieftina.

Eu m-am saturat de baterii ieftine care incep sa curga, merg greu, etc.
Eu am asa ceva la cada, de vreo 4 ani: http://www.romstal.r...-cada-dus-p7020
Ce-i drept am primit-o cadou dar si daca se strica, o sa cumpar tot ceva de genul asta fara sa ma gandesc a 2-a oara.
Nu mai spun ca la cele de firma se gasesc si piese de schimb, la no name-uri nu numai ca nu gasesti, dar daca incerci sa le desfaci se fac bucati.

#11
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
700 lei?! Niste prostii. Bateriile adevarate costa miliarde, de unde rezulta ca alea pe care le arati tu, sunt niste chinezarii ieftine. Next ba!

Pamflet...

 YOUR_GOD, on 05 august 2013 - 14:55, said:

700 lei?! Niste prostii. Bateriile adevarate costa miliarde, de unde rezulta ca alea pe care le arati tu, sunt niste chinezarii ieftine. Next ba!

Pamflet...
Alice big boobs, eu dau pe ele sun 0 suta lei si le schimb in fiecare an. Astfel, peste 7 ani cand a ta va trebuie sa se amortizeze, a mea va fi aproape noua.

#12
Danitos

Danitos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 16.11.2007
Are cine sa ti-o puna ? Bateria ?

#13
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,094
  • Înscris: 24.02.2011
100 e chiar mult, sincer.Eu am si de 5 ani fara s-o schimb.
Dupa cativa ani, ieftina scumpa,la fel se depune calcarul in ele si trebuie reparate/schimbate.
Pentru un barbat n-ar trebui sa fie o problema schimbatul bateriilor.
ps: macar la telecomandaPosted Image

Edited by sandel1, 05 August 2013 - 15:31.


#14
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

 Danitos, on 05 august 2013 - 15:24, said:

Are cine sa ti-o puna ? Bateria ?
Ma speriasem. Amice, scoala pe care am facut-o eu nu are nicio legatura cu instalatiile sanitare, dar imi schimb si repar singur tot ce am prin casa, pentru ca nu am gasit meserias care sa faca treaba asa cum fac eu. So, da (si inca o data, bine ca ai specificat), eu sunt instalator si electronist la mine acasa. Nu vreau sa mai prind picior de meserias pe aici.

#15
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006
Poti sa dai si 10.000 ron pe o baterie, daca ragai de bani si nu-ti pasa. Dar daca muncesti pentru banii aia, nu merita 700 pentru ca:
- la banii astia platesti designul, renumele firmei si (eventual) un finisaj mai profesionist si acoperiri cu crom, etc. mai rezistente in timp - adica, ceva FITZE Posted Image
- la orice baterie moderna, elementul care se uzeaza e cartusul ceramic din interior, care se schimba la fel si la o chinezarie de 50 ron si la un Franke de 1000 ron si are un pret modic;
- uzura externa apare destul de greu si se datoreaza de obicei substantelor folosite pentru curatare (apa dura, depuneri de calcar, ca sa le cureti dai cu detartrant in loc sa folosesti solutii speciale care protejeaza cromul, etc. si apar matuiri si/sau beliri ale stratului lucios de fitze depus pe corpul de alama al bateriei).
Concluzia? Daca esti miliardara, iti pui de 700 ca oricum ai bani sa pui alta peste juma de an, daca nu-ti mai place. Daca nu, cumpara una de 1-3 bulioane care sa-ti placa la aspect si daca se strica peste 1 an, o schimbi fara efort. Atentie - vorbesc de aspectul exterior, daca se blocheaza cartusul sau incepe sa curga, te costa doar ala si eventual manopera.

 YOUR_GOD, on 05 august 2013 - 14:59, said:

700 lei?! Niste prostii. Bateriile adevarate costa miliarde, de unde rezulta ca alea pe care le arati tu, sunt niste chinezarii ieftine. Next ba!

Pamflet...


Alice big boobs, eu dau pe ele sun 0 suta lei si le schimb in fiecare an. Astfel, peste 7 ani cand a ta va trebuie sa se amortizeze, a mea va fi aproape noua.

Da, dar aia de 100 ron nu are termostat de protectie la temperatura si variatii de presiune, nici aerisitor automat, nici regulator automat dus-cada, nici nu protejeaza pisica sa nu se friga cand da cu limba pe baterie, nici nu-ti face masaj digital interfesier si, nu in ultimul rand, nu te poti da barosan ca ai baterie da' valoare. Posted Image

Edited by mymothman69, 05 August 2013 - 16:22.


#16
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Eu am luat o baterie monocomanda cu 30lei. Are deja 3 ani si nu curge, nu merge greu, nu a ruginit, arata exact ca o baterie normala si zic eu ca face acelasi lucru ca aia de 700 Posted Image

Edited by alexx1402, 05 August 2013 - 16:39.


#17
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Nu mai vedem link-urile....Posted Image    Mamaliga voastra de moderatori.Posted Image

Edited by ovidiu_ms, 05 August 2013 - 17:00.


#18
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

 mymothman69, on 05 august 2013 - 16:22, said:

Da, dar aia de 100 ron nu are termostat de protectie la temperatura si variatii de presiune, nici aerisitor automat, nici regulator automat dus-cada, nici nu protejeaza pisica sa nu se friga cand da cu limba pe baterie, nici nu-ti face masaj digital interfesier si, nu in ultimul rand, nu te poti da barosan ca ai baterie da' valoare. Posted Image
Am TV care a costat cateva salarii in Ro, telefon, PC si alte tampenii pe care am cheltuit niste bani pe care zic eu ca-i merita. Dar cismeaua frate..aia nu merita robinet de milioane. O deschid si curge apa, o inchid si se opreste. Vasele le spala masina si daca vad pisica cu limba pe robinet, i se taie capul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate