Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

inlocuire LCD -nikon S3300

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
salut,

parintii mei au primit anul trecut cu ocazia unui eveniment mai importat un astfel de aparat foto de care pana acum au fost extrem de multumiti (pensionari, poze de vacanta)...
din pacate pentru ei l-au scapat /lovit nu stiu exact si din acel moment displayul nu mai afiseaza decat cam 1/3 restul e gri/negru.
la service logic ca nu a fost acceptat pentru a fi reparat in baza garantiei....la atelierelaa de reparatii li s-au cerut aprox. 250 de lei (jumatate sau mai mult de jumatate din valoarea de nou a aparatului)

pe ebay, un LCD pentru acest model variaza intre 12 si 25 USD(china / hong kong) http://www.ebay.com/... s3300&_sacat=0
se merita un astfel de LCD, functioneaza? ati luat asa ceva pentru reparatii?

e vreo diferenta intre ele in afara de pret? 12 / 25 USD

eu am comandat destul de multe chestii de pe ebay, carcase, folii telefon, diverse prostii si stiu ca, calitatea nu e cea mai buna intotdeaua...

alte variante?

Edited by bubalus, 01 August 2013 - 21:44.


#2
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Parerea personala.
Un lcd merita schimbat.

Diferenta intuiesc sa fie la calitate si eventual luminozitate (cd).
Rezolutia plec de la presupunerea ca este constanta!

#3
ioanpaul

ioanpaul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.07.2010
Salut,
Am un S 3300 cu mici probleme de focalizare la obiectiv, in rest perfect functional. Daca doresti pot sa ti-l vand, pt display si celelalte componente, poate ca e reparabil si obiectivul (nu am incercat sa-l duc la service sau sa-l demontrz eu).
Cu stima
Ioanpaul

#4
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postioanpaul, on 18 august 2013 - 19:40, said:

Salut,
Am un S 3300 cu mici probleme de focalizare la obiectiv, in rest perfect functional. Daca doresti pot sa ti-l vand, pt display si celelalte componente, poate ca e reparabil si obiectivul (nu am incercat sa-l duc la service sau sa-l demontrz eu).
Cu stima
Ioanpaul
am fost plecat o vreme si nu am vazut mesajul tau....oricum, pentru moment, am cumparat un display de pe ebay, ar trebui sa ajunga cam saptamaba viitoare.
vedem ce o mai fi dupa aia.....
multumesc oricum....

#5
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View Postioanpaul, on 18 august 2013 - 19:40, said:

Salut,
Am un S 3300 cu mici probleme de focalizare la obiectiv, in rest perfect functional. Daca doresti pot sa ti-l vand, pt display si celelalte componente, poate ca e reparabil si obiectivul (nu am incercat sa-l duc la service sau sa-l demontrz eu).
Cu stima
Ioanpaul


   Salut.Daca doresti te pot ajuta cu repararea lui.Da-mi un PM.Numai bine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate