Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...
 Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...
 Covorase scari/trepte

Apartament Iași

Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit
 Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 

Alegerea sexului copilului

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
127 răspunsuri în acest subiect

#109
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postemyboy, on 10 august 2013 - 23:21, said:

Ba da . Cand esti unicul mostenitor mai conteaza fratii Posted Image)) ?  
iti dau un exemplu . Tata are 2 surori si un frate . Cat de bine crezi ca se inteleg ? Deloc . Pe motiv ca ei au batut pasul pe loc si tata s-a descurcat si a stiut sa isi faca viata asa cum ia placut Posted Image .

Daca mai avea trei frati era altceva, dar asa, surorile strica toata treaba si ii reamintesc si celuilalt frate ca el nu a fost in stare de mai mult.

#110
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.997
  • Înscris: 09.10.2011

View PostRovgam, on 10 august 2013 - 22:55, said:

In lumea de azi? Mai au un rahat pe bat. Totul pentru tine insuti, cel mai tare din parcare. Barbatii astazi sunt niste nihilisti suparati pe viata, care nu dau doi bani pe aproape nimeni. Asta-i trendul.
Dar femeile ce sunt? Spune sincer, tu ce esti?

Pe 8 ianuarie 77 3 bombe au detonat in Uniunea Sovietica, ucigand 7. Asemeni lui Cioran, ma declar expert in problema mortii, si ii tin necrologul.
Cum te simti stiind ca atunci cand trageai primele guri de aer, unii total nevinovati se luptau pt ultimele?

View PostRovgam, on 10 august 2013 - 21:49, said:

Este, si are de ce. E atat de mandru de mine ca-si va invinge frica de zbor peste vreo doua luni sa vina sa ma viziteze.
Si eu sunt mandra de parintii mei, ceea ce nu s-ar putea spune despre tine, nu?
Eu imi apreciez parintii, nu stiu daca ii iubesc... A
sa cum imi apreciez iubita, desi am visat-o moarta atatea seri!

Sa nu uiti, peste 2 luni sa-l intrebi: Ti-ai fi dorit baiat?

Editat de Josef_Mengele, 10 august 2013 - 23:36.


#111
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.666
  • Înscris: 15.01.2011

View Postbuteliearagaz, on 10 august 2013 - 23:27, said:

Daca mai avea trei frati era altceva, dar asa, surorile strica toata treaba si ii reamintesc si celuilalt frate ca el nu a fost in stare de mai mult.

Bai cu surorile tot mai schimba o vorba . Cu fracsu e dezastru . Cata ura poate sa tina jigodia aia de om in el . E dezastru .

#112
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 9.799
  • Înscris: 06.06.2012

View PostRovgam, on 09 august 2013 - 15:23, said:

Joaca prea bine acest rol. Asta-i adevarata problema.
Umorul lui macabru e lipsit de umor, dar asta-i doar parerea mea, bineinteles.
Publicul l-a incurajat in sensul asta, vina nu-i apartine in totalitate. A fost incurajat sa straluceasca din ce in ce mai intens.

#113
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.060
  • Înscris: 31.07.2007

View PostOn_my_way, on 11 august 2013 - 09:44, said:

A fost incurajat sa straluceasca din ce in ce mai intens.

Da' ce, Mengele-i licurici?

#114
Rovgam

Rovgam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.880
  • Înscris: 04.03.2012

View PostOn_my_way, on 11 august 2013 - 09:44, said:

Publicul l-a incurajat in sensul asta, vina nu-i apartine in totalitate. A fost incurajat sa straluceasca din ce in ce mai intens.

Pai atunci pot sa spun si eu ca publicul m-a incurajat si pe mine sa intretin circoteca pe anumite topice? :D

#115
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 9.799
  • Înscris: 06.06.2012
Ihi. Ia gadeste-te cum era sa nu va dea nimeni atentie. :)

#116
Rovgam

Rovgam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.880
  • Înscris: 04.03.2012

View PostOn_my_way, on 11 august 2013 - 10:52, said:

Ihi. Ia gadeste-te cum era sa nu va dea nimeni atentie. Posted Image

Nu s-a intamplat asta vreodata. Mi s-a dat foarte mare atentie si in cercul literar Pavel Dan din Timisoara, si la olimpiadele de limba romana, si in facultate unde am fost sefa de promotie, si in presa, si in cercurile literare din Bucuresti. Deci... nu stiu despre ce vorbesti. Si nici macar nu ma laud, e o realitate, as putea sa pun lista cu liniute cu dovezi, daca chiar as vrea sa demonstrez ceva cuiva.
Ca nu stiu eu sa managarizez situatii pe internet si nu-mi dau seama ca sunt prea deschisa intr-un loc care se transforma oricand in fight club de Ferentari, e alta treaba.

#117
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 9.799
  • Înscris: 06.06.2012
Ai inteles fix ce nu trebuia, nici prin cap nu mi-a trecut sa-ti minimalizez sau ridiculizez calitatile.

#118
Rovgam

Rovgam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.880
  • Înscris: 04.03.2012

View PostOn_my_way, on 11 august 2013 - 11:02, said:

Ai inteles fix ce nu trebuia, nici prin cap nu mi-a trecut sa-ti minimalizez sau ridiculizez calitatile.

Eu nu vorbeam de calitati, ci de cata atentie mi s-a acordat pe unde am fost. Nu din lipsa de atentie ma dezlantui eu pe forum, altele-s motivele, dar nu-s de discutat aici. Posted Image

Ai dreptate cand spui ca atentia negativa va hrani un tip de raspuns conflictual, valabil de toate partile. Daca ii ignor pe admiratorii mei de pe forum, ei ma stalkuiesc in tacere, most of the time, de ex. Daca ei ma ignora, nu-mi mai pierd nici eu timpul cu ei pe aici in circoteci de weekend.

Editat de Rovgam, 11 august 2013 - 11:11.


#119
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 9.799
  • Înscris: 06.06.2012
Nu i-ai ignorat destul, crede-ma. Poti sa te superi pe mine, eu pot suporta asta, si-asa nu ma au multi la pipota si-am si pielea tabacita din nascare (ceva asemanator cu soriciul), dar vina e si-a ta. Cei care azi te judeca... ti-au fost candva amici (poate vorbesc eu bazbuzuci si m-am inselat, iar atunci imi cer scuze), candva tu te-ai bucurat de compania lor si invers. Asta ar trebui sa-ti ridice semne de intrebare.
Gata cu off-topicul. Mengele, imi cer scuze.

#120
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.060
  • Înscris: 31.07.2007

View PostRovgam, on 11 august 2013 - 10:59, said:

Mi s-a dat foarte mare atentie si in cercul literar Pavel Dan din Timisoara, si la olimpiadele de limba romana, si in facultate unde am fost sefa de promotie, si in presa, si in cercurile literare din Bucuresti...

Si eu sunt popular in biblioteca, cand intru imi pune bibliotecara din start o bere.

Editat de edy_wheazel, 11 august 2013 - 11:22.


#121
Rovgam

Rovgam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.880
  • Înscris: 04.03.2012

View PostOn_my_way, on 11 august 2013 - 11:14, said:

Nu i-ai ignorat destul, crede-ma.
Cei care azi te judeca... ti-au fost candva amici (poate vorbesc eu bazbuzuci si m-am inselat, iar atunci imi cer scuze), candva tu te-ai bucurat de compania lor si invers. Asta ar trebui sa-ti ridice semne de intrebare.

1. De acord.
2. Chiar deloc. Nu am amici pe internet cu care sa ma intep in prezent sau sa ma fi intepat candva pe forumuri. Cu stalkerii si haterii de pe softpedia nu am nici o legatura in afara de forumul asta si de faptul ca ei cauta informatii despre mine, pe care sa le rastalmaceasca, pe blog si pe fb si pe alte forumuri.
Nu am ajuns la circoteci cu nici unul dintre amicii de a caror companie m-am bucurat candva. Buleala? Ne-am vazut de vreo 3 ori, intotdeauna la intalniri de grup, sunt tipi cu care am iesit si pe care astazi n-as da nici o buruiana uscata cu care am petrecut mai mult timp decat cu Buleala, singurul caz care te-ar fi putut face sa tragi concluzia de mai sus. Posted Image

Nu e nici o suparare.

View Postedy_wheazel, on 11 august 2013 - 11:20, said:

Si eu sunt popular in biblioteca, cand intru imi pune bibliotecara imi pune din start o bere.

Desteapta bibliotecara. Posted Image
Cand era prima echipa la Humanitas Joc Secund in Timisoara am tinut chef acolo noaptea tarziu, dupa o lansare. Nu cred ca aveau aprobare de la Liiceanu&co, dar echipa a mai functionat bine mersi inca vreo doi ani dupa asta.

Eh, da, suntem offtopic.

Editat de Rovgam, 11 august 2013 - 11:24.


#122
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.954
  • Înscris: 24.06.2012
Si mie mi-ar placea sa existe un fel de avort usor in cazul in care sexul nu-i ce te asteptai tu. Lui iubi i s-a ridicat parul in cap cand a auzit chestia asta. :lol:
Io vreau baiat. Cel mai probabil dupa un copil m-as opri. Eventual daca as face fata, as incerca si-un baiat.

#123
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.060
  • Înscris: 31.07.2007

View PostFCBK, on 11 august 2013 - 11:44, said:

Eventual daca as face fata, as incerca si-un baiat.

Pe ideea asta il stiu pe unu' care are patru fete.

#124
FCBK

FCBK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.954
  • Înscris: 24.06.2012
Bine, iti dai seama, probabil nu as mai incerca nimic. :lol:

#125
Rovgam

Rovgam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.880
  • Înscris: 04.03.2012

View Postedy_wheazel, on 11 august 2013 - 12:34, said:


Pe ideea asta il stiu pe unu' care are patru fete.

Un coleg de-al meu are trei baieti si nu s-a lasat pana nu a facut si fata, ca-si doreau foarte mult si o pustoaica mica.
La mine-n familie sunt multi baieti, la el la fel, asa ca amandoi ne-am dori o fetita. Dar nu prea are asa mare importanta.

#126
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.335
  • Înscris: 17.09.2008

View PostJosef_Mengele, on 01 august 2013 - 21:27, said:

Sunt printre voi oameni care nu-si doresc decat fete sau baieti, si sunt dispusi la oprirea sarcinii daca sexul copilului nu e cel dorit?

Eu n-as suporta ideea sa cresc la san un sarpe o fata.

Cum ar fi fost daca parintii tai nu ar fi vrut un baiat?Pana la urma tot ce conteaza este ca nasterea sa decurga foarte bine, fara probleme iar cel nascut sa fie sanatos si  un om de caracter.Comportamentul unui om este dat pe langa gradul de educatie, de caracterul sau.Sunt multi baieti care sunt serpi pentru parintii lor sau fete care isi iubesc, respecta si ajuta parintii.Pana la urma nu are importanta sexul copilului ci caracterul sau.Nu exclud cazuri in care unele fete sunt serpi pentru parintii lor, asta ca sa folosesc limbajul tau.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate