Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...
 Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 

tableta brickuita

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
20 răspunsuri în acest subiect

#19
bobyct

bobyct

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 335
  • Înscris: 30.09.2011

 eiffel, on 02 august 2013 - 12:37, said:

Nu e vorba de maximum suportat. Update-ul se face de pe carduri de maxim 1 Gb din motive de compatibilitate. Se pare ca "BIOS"-ul de rescriere ( nu stiu cum sa-i zic altfel - e tot un firmware restrans care face rescrierea ) are ceva limitari.
Abia dupa ce e Androidul instalat si are driverele complete vede maximum de capacitate in mod corect.

Pe tabletele care le-am rescris softul, desi puteau citi fara problem de pe carduri de 8 sau 16 Gb, au dat eroare la rescriere daca am folosit carduri peste 1 gb.
Si la 1 Gb am avut 1 caz in care a dat eroare.
Sper sa ai dreptate si sa nu mearga din cauza asta Posted Image . Mi-a cam mancat zilele tableta asta.

Apropo, cu cardul asta de 2Gb am mai instalat odata firmwareul android si ROMul chinezesc fara probleme.

Editat de bobyct, 02 august 2013 - 17:02.


#20
gabigida

gabigida

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 30.08.2007
Salut. Spune-mi dacă ai rezolvat problema. În aceeași situație sunt și eu. Mersi.

#21
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.302
  • Înscris: 21.01.2011

 bobyct, on 01 august 2013 - 13:47, said:

Pot sa fac rost de softul original. Este pe siteul lui allview.

 bobyct, on 01 august 2013 - 16:08, said:

Pai ca da, da eroare.  Imi apare chestia aia assert failed: |less_than_int91351316911. getprop("bo.build.date.utc"))
dupa asta pot sa ii dau sa ii dau apply update from SD, whipe cache, data, factory reset, orice, intr-un final o sa imi apara iar mesajul ala.
Pentru asta se fac backup-urile prealabile...
Daca ai FW-ul original (softul) in format .zip si recovery CWM, dupa ce dai wipe la data/factory, cache, dalvik cache, format system, da-i comenzile urmatoare (nicidecum "apply update...):
- install zip from sdcard > install zip from...(internal sdcard sau external sdcard, selectezi unde ai .zip-ul copiat) > choose zip > flash pe el si la gata reboot system.
Daca a bootat, prima manevra e sa faci un hard reset (revenire la setari de fabrica) dupa care ar trebui sa fie ca si din magazin.
Manevrele sant valabile daca ai softul in format .zip si recovery CWM dotat cu functia Install zip from...
Sper sa reusesti, bafta Posted Image

Editat de cenick, 13 august 2013 - 19:47.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate