Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema stick Digi Net Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
catalin1605

catalin1605

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.10.2010
Salutare baieti! Am un stick Digi Net Mobil Huawei E3131 de 21.6 Mbps care pana acum 2 zile a mers perfect pe orice dispozitiv l-am folosit. In urma cu 2 zile l-am bagat intr-un netbook unde, initial, a mers foarte bine, dar in scurt timp semnalul a "murit". Am incercat cu el tot ce am crezut ca poate fi: l-am scos si l-am bagat iar, am dezinstalat softul si l-am instalat, l-am incercat si la alte dispozitive(2 laptopuri si un desktop), dar nimic, semnal 0. Vreau sa cred ca nu i s-a intamplat ceva si de aceea va intreb daca aveti careva idee ce ar putea sa aiba!? Multumesc!

#2
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 catalin1605, on 29 iulie 2013 - 19:29, said:

Salutare baieti! Am un stick Digi Net Mobil Huawei E3131 de 21.6 Mbps care pana acum 2 zile a mers perfect pe orice dispozitiv l-am folosit. In urma cu 2 zile l-am bagat intr-un netbook unde, initial, a mers foarte bine, dar in scurt timp semnalul a "murit". Am incercat cu el tot ce am crezut ca poate fi: l-am scos si l-am bagat iar, am dezinstalat softul si l-am instalat, l-am incercat si la alte dispozitive(2 laptopuri si un desktop), dar nimic, semnal 0. Vreau sa cred ca nu i s-a intamplat ceva si de aceea va intreb daca aveti careva idee ce ar putea sa aiba!? Multumesc!

Nu te mai chinui, du-l la service. E destul de evident ca e mort. De curiozitate, ai incercat sa suni la RC?

Edited by filip.serban, 29 July 2013 - 19:34.


#3
catalin1605

catalin1605

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.10.2010

 filip.serban, on 29 iulie 2013 - 19:33, said:

Nu te mai chinui, du-l la service. E destul de evident ca e mort. De curiozitate, ai incercat sa suni la RC?

Nu am sunat la RC si nu l-am dus la service pana acum pentru ca nu este stickul meu, dar ca ultima varianta, asta o sa fac.

#4
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006
Dacă nu e al tau, ești sigur ca SIM-ul mai e activ.

Pune cartela intr-un smartphone si vezi dacă acolo mai merge.

#5
catalin1605

catalin1605

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.10.2010

 cmgeorge, on 29 iulie 2013 - 19:47, said:

Dacă nu e al tau, ești sigur ca SIM-ul mai e activ.

Pune cartela intr-un smartphone si vezi dacă acolo mai merge.

Am incercat si asta, SIM-ul functioneaza perfect.

Mentionez ca in aceeasi zi mi s-a demagnetizat si o cartela de Cosmote. Pot avea legatura?!

#6
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Scriu si eu tot aici cu o posibila problema legata de un stick net mobil care este singura sursa de net. E folosit la laptop luat de cateva luni de nou care imi arata conexiunea su merge ok o perioada apoi cateva minute imi apare "no internet acces" si nu merge. Fara sa-i fac nimic isi revine si am net din nou pt o perioada de timp apoi iarasi la fel. Am sunat si la ei si imi spunea ca poate fi de la antivirus dar nu e de acolo pt ca l-am dezactivat pt o perioada si la fel face. Mai am un desktop mai vechi pe care il foloseam inainte tot cu stick-ul si am facut o proba si am vazut ca aici nu am aceasta problema, netul merge cu limitarile de rigoare ale calculatorului plus ca aici nu am posibilitatea ca la laptop sa vad semnalul la net sau sa citesc "no internet acces" sau "internet acces" . Sa fie laptopul de vina si nu stick-ul ?

#7
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
vezi ca daca l-ai dus la service si nu are sa ti-l schimbe cu unul nou e posibil sa iti dea unul refolosit
angajatii rds fac de obicei lucrurile astea (mai ales la stickuri si decodoare); nu accepta asta!!!

#8
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
nu a fost dus la service deloc, practic de cand l-am luat nu l-am dat la nimeni.

#9
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Am starnit se pare mici controverse! Am mai multe porturi USB la laptop chiar si 3.0 si tot la fel face. De la windows nu stiu daca e pt ca aceasta problema nu a fost de la inceput.

#10
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 Ditian, on 23 februarie 2014 - 19:31, said:

Am starnit se pare mici controverse! Am mai multe porturi USB la laptop chiar si 3.0 si tot la fel face. De la windows nu stiu daca e pt ca aceasta problema nu a fost de la inceput.

Problemele aste pot aparea de le diferite setari prin registri. Incearca sa dezinstalezi driverul si aplicatia, apoi sa reinstalezi.

LEgat de controverse, stai linistit, problemele cu total_commander n-au nicio legatura cutine. El doar dezinformeaza (platit sau din psiune).

Edited by filip.serban, 23 February 2014 - 19:35.


#11
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
O sa mai incerc si asta desi am mai facut-o acum ceva timp, astep si un raspuns de la rds ca am trimis vineri un mail cu problema.

#12
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 Ditian, on 23 februarie 2014 - 20:08, said:

O sa mai incerc si asta desi am mai facut-o acum ceva timp, astep si un raspuns de la rds ca am trimis vineri un mail cu problema.

Nu prea are legatura cu ei din moment ce pe alt calculator merge...

#13
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Mai face si windows-ul figuri,de care ai?Posted Image

#14
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
windows 7 am
cred si eu ca de la laptop este si nu-mi dau seama  de la ce! Oare trebuie sa reinstalez windows-ul?

#15
ConDemneD

ConDemneD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 31.08.2009
am si eu o problema cu acest stick e acelasi model, am semnal slab si face tot felul de figuri cand incer sa ma loghez in dirt 3 se inchide si nici max payne 3 nu ma lasa imi zice ca nu ma pot conecta.
Ma ajutati va rog?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate