Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

47 Ronin (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,578
  • Înscris: 05.11.2009
de 2 ore ma chinui sa termin filmul asta, sunt undeva la jumatate si deja consider filmul o pierdere de vreme. Da, daca tot l-am inceput..

#20
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
EU mergand la preiera si dand o poala de bani l-am vazut cap coada! Norul filmului au fost trailerele care au adus sepctatori in cinema, daca nu era netul si chestiile astea pierdeau producatorii bani cu galeata! Nu ca nu ar fi meritat!

#21
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Filmul acesta a fost o aberaţie. Serios, nu-i poate nimeni stopa pe americani să faca filme cu tematică japoneză?
Au preluat o legendă despre loialitate, onoare şi curaj, au presărat-o cu vrăjitoare şi nişte monstruleţi, iar rezultatul nu putea fi altceva decât un big pile of shit.
Aproape că nu s-a văzut nici măcar o picătură de sânge, deşi e film cu samurai şi săbii. Au încercat să-l menţină PG-13 probabil!? :rolleyes:

Singura treabă notabila au fost costumele. Eventual şi coloana sonoră.

3,5/10 cu indulgenţă...mi-e milă de japonezii care au văzut filmul, cred că la final le venea să-şi facă sepuku.

#22
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013

 Tinkerbelle, on 04 mai 2014 - 23:39, said:

3,5/10 cu indulgență...mi-e milă de japonezii care au văzut filmul, cred că la final le venea să-și facă sepuku.

Posted Image
Hai ca ai fost cam dura ..

Filmul este intradevar mediocru ... ma asteptam la ceva mai mult.Jocul actorilor mi s-a parut destul de fortat.Ce mi-a placut ..vrajitoarea aia.Simpatica foc.

Attached Files



#23
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Prost-prost-prost, foarte prost. Nu imi inchipui cine a putut sa aprecieze filmul asta, pe cuvant! Pai, pana si amatorii peliculelor cu vandam si brusli ar trebui sa fi fost dezamagiti de filmul asta, care, pe langa faptul ca are o poveste absolut ridicola, stupida si lipsita de sens, mai e si incredibil de monoton si lipsit de scene de actiune, in ciuda trailerului promitator. Cel mai graitor exemplu pt cat de prost a fost filmul este individul ala tatuat, prezentat in trailer si pe afis drept unul din personajele importante. Ei bine, (SPOILER ALERT) individul apare fix 5 secunde in tot filmul. Ce-i drept, rolul sau este cam la fel de important ca si cel al lui Keanu Reeves, filmul putand sa stea la fel de bine in picioarele-i subrede fara oricare din cei doi.

Jalnic. 2/10

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate