Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster,se poat...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

exercitii de intreptare , remediere a coloanei vertebrale

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
01630106

01630106

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 06.07.2013
ce eficienta au , care sunt acelea ?

dormitul cu perna mica mare sau deloc ..

MULTUMESC !

#2
Razvan20k

Razvan20k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 23.11.2010
Exista personal specializat pentru asa ceva.

In general, se rezolva prin terapie fizica + centura + cateva schimbari in mediul de viata (un scaun nou la birou, o saltea diferita, perne ortopedice), insa singura schimbare eficienta care o stiu se bazeaza pe exercitiul fizic, restul fiind doar cai de a preveni problemele cu coloana vertebrala.

#3
01630106

01630106

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 06.07.2013

 Razvan20k, on 23 iulie 2013 - 13:24, said:

Exista personal specializat pentru asa ceva.

In general, se rezolva prin terapie fizica + centura + cateva schimbari in mediul de viata (un scaun nou la birou, o saltea diferita, perne ortopedice), insa singura schimbare eficienta care o stiu se bazeaza pe exercitiul fizic, restul fiind doar cai de a preveni problemele cu coloana vertebrala.

mai exact ce exercitii fizice ? deja am schimbat multe , cum ar fi pernele scaun mai confortabil.

#4
01630106

01630106

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 06.07.2013

 Razvan20k, on 23 iulie 2013 - 13:24, said:

Exista personal specializat pentru asa ceva.

In general, se rezolva prin terapie fizica + centura + cateva schimbari in mediul de viata (un scaun nou la birou, o saltea diferita, perne ortopedice), insa singura schimbare eficienta care o stiu se bazeaza pe exercitiul fizic, restul fiind doar cai de a preveni problemele cu coloana vertebrala.

?????????

#5
Razvan20k

Razvan20k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 23.11.2010
Cand am avut antrenor personal, m-a pus sa fac cinci seturi de zece repetari (sau sase) cu un bat lung, care il ridicam asupra capului si dupa il coboram.

Te rog cauta pe Google. Nu exista nici o solutie magica. Daca coloana este deja prea afectata, atunci cauta o solutie reala cum ar fi o centura. Acestea ajuta marginal. Este exact daca ai avea probleme dentare. Este indicat si sanatos sa te speli de trei ori pe dinti in fiecare zi insa daca ai o infectie, sa te speli nu mai e indeajuns, trebuie sa mergi la dentist.

#6
01630106

01630106

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 06.07.2013

 Razvan20k, on 24 iulie 2013 - 10:01, said:

Cand am avut antrenor personal, m-a pus sa fac cinci seturi de zece repetari (sau sase) cu un bat lung, care il ridicam asupra capului si dupa il coboram.

Te rog cauta pe Google. Nu exista nici o solutie magica. Daca coloana este deja prea afectata, atunci cauta o solutie reala cum ar fi o centura. Acestea ajuta marginal. Este exact daca ai avea probleme dentare. Este indicat si sanatos sa te speli de trei ori pe dinti in fiecare zi insa daca ai o infectie, sa te speli nu mai e indeajuns, trebuie sa mergi la dentist.

nu e deformata rau , este o cocoasa normala la ceafa si incerc a remedia si sa mai ales sa previn .

o zi buna !

#7
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 11.04.2006
incearca sa stai mereu cu spatele si umerii drepti. Asa cum s-a strambat in timp, se va si indrepta. Adauga si niscai sport cu exercitii de fizioterapie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate