Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Trapezului Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#73
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Attached Files


Edited by Buyersdefence, 30 March 2016 - 21:01.


#74
damian_draghici

damian_draghici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.06.2008

 Buyersdefence, on 30 martie 2016 - 20:59, said:

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image


Deja incep sa ma intreb daca nu cumva e cineva rau intentionat in toata treaba. Posted Image .Mie unul imi ridica unele semne de intrebare atata inversunare.

Serios mai fratilor, cine naiba are toate actele din prima?Eu am cerut in Popesti autorizatie (mai mult de curiozitate) si aveau deja 3 blocuri si ioc acte.....Ce e drept era asta iarna.Cand am revenit in primavara erau ok cu toate cele.

Mergem inainte....

 Buyersdefence, on 30 martie 2016 - 20:42, said:


Da, ce sa ii faci sunt mai optimist .Defect din nastere :))

#75
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

 damian_draghici, on 31 martie 2016 - 09:10, said:



Deja incep sa ma intreb daca nu cumva e cineva rau intentionat in toata treaba. Posted Image .Mie unul imi ridica unele semne de intrebare atata inversunare.

Serios mai fratilor, cine naiba are toate actele din prima?Eu am cerut in Popesti autorizatie (mai mult de curiozitate) si aveau deja 3 blocuri si ioc acte.....Ce e drept era asta iarna.Cand am revenit in primavara erau ok cu toate cele.

Mergem inainte....



Da, ce sa ii faci sunt mai optimist .Defect din nastere Posted Image)

Rau intetionat mi se pare ca e cel care ia banii oamenilor in avans si nu se tine de promisiune in ceea ce priveste termenele. Dar vb ta, sa fim optimisti  si sa speram ca treaba se va sfarsi cu bine.

#76
Marius-Valentin

Marius-Valentin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.03.2016
buna seara, care dintre viitorii vecini ati mai fost pe la bloc? cum merge treaba pe acolo?

#77
Martinian

Martinian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 03.04.2016
Exteriorul blocului 2 este aproape finalizat, s-a aplicat structurata, mai au putin pe spate unde inca mai sunt schelele.

In ceea ce priveste mansarda care este defapt etaj, eu cred ca e un PLUS sa fie etaj ca toate celelalte, si nu vad de ce nu ar obtine autorizatia pentru acel etaj, este vorba despre maculatura.

#78
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016
Pe net sunt exemple fragile, cel mai recent e asta:  http://m.digi24.ro/S...ni sa nu cumper

#79
alex391975

alex391975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.09.2014

 F550J, on 17 martie 2016 - 00:08, said:

Am fost! Au inceput la izolarea exterioara cu polistiren. Instalatile trec prin podea toate (cea electrica,termica si cea de scurgere de la bucatarie si baie). Nu stiu ce riscuri sunt.
Cat de curand cred ca incep sa toarne sapa peste ele.
Salut!
Salutare F550J.
Intentionez sa cumpar un ap intr-unul  din blocurile de pe Aleea Mizil 59-61.
Am citit pe forum  problemele legate de autorizatia de la mansarda.
Putem discuta pe privat te rog cateva aspecte asemanatoare legate de demisol (de data aceasta) ?
Multumesc.

#80
Martinian

Martinian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 03.04.2016

 alex391975, on 16 aprilie 2016 - 20:08, said:

Salutare F550J.
Intentionez sa cumpar un ap intr-unul  din blocurile de pe Aleea Mizil 59-61.
Am citit pe forum  problemele legate de autorizatia de la mansarda.
Putem discuta pe privat te rog cateva aspecte asemanatoare legate de demisol (de data aceasta) ?
Multumesc.

In blocul 1 mai sunt apartamente la demisol si la parter (2 apartamente) respectiv etajul 1 (2 apartamente).

Blocul 2 are numai la demisol.

Bloc 1: http://www.amaliarez...eea-mizil-bl-1/

Bloc 2: http://www.amaliarez...eea-mizil-bl-2/

Edited by Martinian, 17 April 2016 - 17:30.


#81
alex391975

alex391975

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.09.2014

 Martinian, on 17 aprilie 2016 - 17:26, said:

In blocul 1 mai sunt apartamente la demisol si la parter (2 apartamente) respectiv etajul 1 (2 apartamente).

Blocul 2 are numai la demisol.

Bloc 1: http://www.amaliarez...eea-mizil-bl-1/

Bloc 2: http://www.amaliarez...eea-mizil-bl-2/
multumesc pt info.
Voiam sa te intreb :  in autorizatia de constructie de la ei , la subsol scrie ca fac "spatii tehnice" si atat. , Ce se intampla in situatia asta : se repeta faza cu mansarda ? se siteaza lucrarile pana intra in legalitate ? ii afecteaza pe ceilalti intr-un fel ?
multumesc.
Acum  de exemplu nu se ,ucreaza deloc acolo, sunt sistate lucrarile pt problema cu mansarda ( pana ies autorizatiile de mansardare )  sau cum ?

#82
Martinian

Martinian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 03.04.2016
Ei au spus ca nu au nici o problema.

#83
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

 Martinian, on 18 aprilie 2016 - 05:46, said:

Ei au spus ca nu au nici o problema.

Ei sustin mereu ca nu au nici o problema, dar uite ca a venit jumatea lu aprilie si ei nu sunt gata cu nimic, deja intra in depasire de termen.

#84
Martinian

Martinian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 03.04.2016

 Buyersdefence, on 18 aprilie 2016 - 19:22, said:

Ei sustin mereu ca nu au nici o problema, dar uite ca a venit jumatea lu aprilie si ei nu sunt gata cu nimic, deja intra in depasire de termen.
Au spus ca se lucreaza la finisaje interioare.

Afara e aproape gata, mai au de vopsit demisolul https://www.facebook...maliaResidence/

Edited by Martinian, 18 April 2016 - 19:57.


#85
alina25412

alina25412

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.04.2016
Am fost recent pe Aleea Mizil pentru vizionare in blocul de la strada (B1). Se lucra la instalatia electrica, instalatia de gaze si apa. La cateva zile dupa, incepusera deja sa lucreze la izolarea termica a blocului. Pana acum pare totul in regula. Fiecare are pareri pro si contra despre aceste blocuri, insa, parerea mea sincera despre proiect este una buna in general. Am fost in majoritatea cartierelor rezidentiale din zona 'Titanul Nou' unde intr-adevar preturile erau bune, apartamentele frumoase. Problema este ca toate apartamentele aveau pereti interiori de rigips, care sa fim seriosi, nu e un material rezistent...
La Amalia insa constructia este mult mai solida, din caramida si beton, inclusiv peretii interiori. Este relativ aproape de metrou si blocurile nu sunt in mijlocul campului, asa cum sunt cele de la Palladium residence de exemplu, unde strada care duce catre metrou nici macar nu este iluminata la momentul de fata. Este important de stiut ca cei de la Amalia lucreaza cu antecontracte si iti cer si un avans la momentul semnarii. Insa partea buna este ca in clauze se specifica clar faptul ca banii iti sunt restituiti 100% in cazul in care din motive obiective si care nu tin de cumparator, nu se mai poate face vanzarea. De exemplu, daca banca din diferite motive nu iti maiaccepta creditul, ei iti vor da toti banii de avans inapoi, impreuna cu cei pt rezervare. Per total, Antecontractul arata bine si nu a avut nevoie de modificari, cel ptuin din punctul meu de vedere.
B1 din cate am inteles va foi gata in iulie si la cum merg lucrarile in ultima vreme, cred ca vor reusi sa respecte deadlineul. Mai este inca un bloc care se construieste, insa din cate am inteles de la ei va fi gata de abia in Decembrie. Dar majoritatea apartamentelor s-au rezervat deja, cel putin asa apare pe site. Au mai ramas in general doar cele de la demisol.

#86
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

 alina25412, on 26 aprilie 2016 - 16:36, said:

Am fost recent pe Aleea Mizil pentru vizionare in blocul de la strada (B1). Se lucra la instalatia electrica, instalatia de gaze si apa. La cateva zile dupa, incepusera deja sa lucreze la izolarea termica a blocului. Pana acum pare totul in regula. Fiecare are pareri pro si contra despre aceste blocuri, insa, parerea mea sincera despre proiect este una buna in general. Am fost in majoritatea cartierelor rezidentiale din zona 'Titanul Nou' unde intr-adevar preturile erau bune, apartamentele frumoase. Problema este ca toate apartamentele aveau pereti interiori de rigips, care sa fim seriosi, nu e un material rezistent...
La Amalia insa constructia este mult mai solida, din caramida si beton, inclusiv peretii interiori. Este relativ aproape de metrou si blocurile nu sunt in mijlocul campului, asa cum sunt cele de la Palladium residence de exemplu, unde strada care duce catre metrou nici macar nu este iluminata la momentul de fata. Este important de stiut ca cei de la Amalia lucreaza cu antecontracte si iti cer si un avans la momentul semnarii. Insa partea buna este ca in clauze se specifica clar faptul ca banii iti sunt restituiti 100% in cazul in care din motive obiective si care nu tin de cumparator, nu se mai poate face vanzarea. De exemplu, daca banca din diferite motive nu iti maiaccepta creditul, ei iti vor da toti banii de avans inapoi, impreuna cu cei pt rezervare. Per total, Antecontractul arata bine si nu a avut nevoie de modificari, cel ptuin din punctul meu de vedere.
B1 din cate am inteles va foi gata in iulie si la cum merg lucrarile in ultima vreme, cred ca vor reusi sa respecte deadlineul. Mai este inca un bloc care se construieste, insa din cate am inteles de la ei va fi gata de abia in Decembrie. Dar majoritatea apartamentelor s-au rezervat deja, cel putin asa apare pe site. Au mai ramas in general doar cele de la demisol.

Toate bune si frumoase cu partea fizica da la partea juridica te-ai uitat? Ca acolo stau ei rau...si sa nu uitam ca mai sunt si alte probleme in zona...

#87
F550J

F550J

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.03.2016

 Buyersdefence, on 26 aprilie 2016 - 19:40, said:

Toate bune si frumoase cu partea fizica da la partea juridica te-ai uitat? Ca acolo stau ei rau...si sa nu uitam ca mai sunt si alte probleme in zona...
Iti urmaresc de ceva vreme comentarile. Nu inteleg de tot comentezi si ne tot instigi pe toti pe aici. Am inteles ca ai ceva personal cu ei, dar atata timp cat nu esti interesat de aceste apartamente si nu iti doresti unul acolo, te rog sa ne lasi sa vorbim pe noi de ceea ce ne intereseaza. Multumesc

#88
Buyersdefence

Buyersdefence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.03.2016

 F550J, on 26 aprilie 2016 - 20:22, said:

Iti urmaresc de ceva vreme comentarile. Nu inteleg de tot comentezi si ne tot instigi pe toti pe aici. Am inteles ca ai ceva personal cu ei, dar atata timp cat nu esti interesat de aceste apartamente si nu iti doresti unul acolo, te rog sa ne lasi sa vorbim pe noi de ceea ce ne intereseaza. Multumesc

Comentez pentru ca e dreptul meu la opinie si nu te-am instigat cu nimic pana acum. Nu am nimic personal cu ei, dar nici nu pot sta cu mainile in san, sa vad ca toti ii lauda cand lucrurile nu stau chiar asa. Pana la interventia mea, habar nu aveati ca nu au actele in regula si nici acum nu le au. Ai vazut si mai sus, si nu de la mine ca la demisol trebuiau facute spatii tehnice, iar problema mansardei o stititi cu totii. Termenele nu si le respecta, actele nu sunt in regula, acolo miroase a caini, ce vrei sa-ti mai zic? Nu-mi vine sa cred ca toti care cumpara acolo sunt ignoranti si nu vor sa stie. Daca in afara de tine, mai e cineva nemultumit ca spun adevarul, sa spuna...

#89
alina25412

alina25412

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.04.2016

 Buyersdefence, on 26 aprilie 2016 - 20:33, said:

Comentez pentru ca e dreptul meu la opinie si nu te-am instigat cu nimic pana acum. Nu am nimic personal cu ei, dar nici nu pot sta cu mainile in san, sa vad ca toti ii lauda cand lucrurile nu stau chiar asa. Pana la interventia mea, habar nu aveati ca nu au actele in regula si nici acum nu le au. Ai vazut si mai sus, si nu de la mine ca la demisol trebuiau facute spatii tehnice, iar problema mansardei o stititi cu totii. Termenele nu si le respecta, actele nu sunt in regula, acolo miroase a caini, ce vrei sa-ti mai zic? Nu-mi vine sa cred ca toti care cumpara acolo sunt ignoranti si nu vor sa stie. Daca in afara de tine, mai e cineva nemultumit ca spun adevarul, sa spuna...

Repet, m-am tot plimabat pe la ansamblurile rezidentiale de langa Titan si nici macar unul din dezvoltatori nu avea chiar toate actele gata, desi se construiesc blocuri peste tot de zor. Cu toate astea, avand in vedere ca am semnat antecontractul la notariat, atat timp cat ei nu se tin de promisiune si nu se va face vanzarea la data stabilita de comun acord, eu sunt asigurata, imi pimresc absolut fiecare leut inapoi. Bineinteles, sper sa nu se ajunga la asa ceva, dar este un risc pe care ni-l asumam fiecare. Daca Amalia ti se par dubiosi, de blocurile lui Negoita ce sa mai spunem? Cel putin aici stiu sigur ca este terenul lor si ca nu sunt in stare de faliment, cum s-a intamplat pe la alte firme. Prarerile sunt impartite desigur si fiecare are dreptul la propria opinie. Nu vreau sa ii laud peste masura, nu a fost vorba de asa ceva. Doar ca din ce am vazut pana acum, mi s-au parut singurii cat de cat ok din mai multe puncte de vedere. Dar cred ca in timp lucrurile se vor rezolva, asa cum s-a intamplat pe la majoritatea blocurilor noi.

#90
Martinian

Martinian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 03.04.2016

 Buyersdefence, on 26 aprilie 2016 - 20:33, said:



Comentez pentru ca e dreptul meu la opinie si nu te-am instigat cu nimic pana acum. Nu am nimic personal cu ei, dar nici nu pot sta cu mainile in san, sa vad ca toti ii lauda cand lucrurile nu stau chiar asa. Pana la interventia mea, habar nu aveati ca nu au actele in regula si nici acum nu le au. Ai vazut si mai sus, si nu de la mine ca la demisol trebuiau facute spatii tehnice, iar problema mansardei o stititi cu totii. Termenele nu si le respecta, actele nu sunt in regula, acolo miroase a caini, ce vrei sa-ti mai zic? Nu-mi vine sa cred ca toti care cumpara acolo sunt ignoranti si nu vor sa stie. Daca in afara de tine, mai e cineva nemultumit ca spun adevarul, sa spuna...

Pai e cam suspect ca ai contul facut de curand si postezi numai pe topicul asta si numai lucruri negative. Activitatea ta aici se rezuma numai la topicul asta si atat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate