Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#1243
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Corect!

#1244
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgeorgeee96, on 05 iulie 2018 - 19:52, said:

Ai tu un router cu AC, sau a inceput si Orange sa dea ONT-uri cu wifi ac?

#1245
georgeee96

georgeee96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 26.01.2010
Router propriu, am dezactivat WIFI-ul de pe ONT-ul lor inca de la instalare, nici nu apucase să se activeze serviciul. :)))

#1246
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Interviu exclusiv cu noii şefi ai operaţiunilor Orange pentru Europa. Grupul Orange: Vom fi pragmatici în expansiunea pe fix din România. „Vom investi în propria reţea, suntem gata şi de achiziţii, dar credem că o investiţie în comun alături de rivali ar avea foarte mult sens.“



http://m.zf.ro/busin...r-avea-17352678

#1247
Motanu1985

Motanu1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.07.2007

View Postvio73, on 12 iulie 2018 - 07:03, said:

Interviu exclusiv cu noii şefi ai operaţiunilor Orange pentru Europa. Grupul Orange: Vom fi pragmatici în expansiunea pe fix din România. „Vom investi în propria reţea, suntem gata şi de achiziţii, dar credem că o investiţie în comun alături de rivali ar avea foarte mult sens.“



http://m.zf.ro/busin...r-avea-17352678
Cam tarziu ...
Cand alti investeau in fibra  , ei puneau presiuni la ACOM pe ei , sa aiba acces la fibra lor

Edited by Motanu1985, 12 July 2018 - 09:03.


#1248
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
Adica mai pe direct pactul cu T trebuie sa mearga mai departe ca ei nu prea au bani de fibra pe national, mai ales ca acum investesc masiv in 4G cu acoperirea. Daca trebuiau sa traga serios si pe fixe nu mai vedeam atata portocaliu in tara cu proprietati Volte.

1-  unde au 4G+ pe rural site-urile sunt legate pe fibra, iar daca da, e fibra proprie?

2 - ce se mai aude cu achizitia AKTA? din ce scrie in articol pare ca e cam in aer treaba...

#1249
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Site-urile Orange sunt tinute in spate tot de fibra Telekom... in destule zone.

#1250
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
Atunci e clar...

#1251
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa vezi ce fain e cand are Telekom o problema grava pe alimentarea optica si se duce in cap si Orange. Posted Image Daca ORO n-are si link-uri atunci sa vezi ce rau e. Si se mira clientii de ce e si Orange afectat impreuna cu TKRM... Posted Image Inclusiv la mine isi iau fibra de la T.

Portocala are de tras enorm sa ajunga din spate RDS-ul si T-ul care are fibra si in catune uitate de lume, de fapt este fibra peste tot unde exista ADSL, pana in centrala.

Edited by MembruAnonim, 12 July 2018 - 16:31.


#1252
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,300
  • Înscris: 16.01.2007

View PostMembruAnonim, on 12 iulie 2018 - 16:30, said:

Sa vezi ce fain e cand are Telekom o problema grava pe alimentarea optica si se duce in cap si Orange. Posted Image Daca ORO n-are si link-uri atunci sa vezi ce rau e. Si se mira clientii de ce e si Orange afectat impreuna cu TKRM... Posted Image Inclusiv la mine isi iau fibra de la T.

Portocala are de tras enorm sa ajunga din spate RDS-ul si T-ul care are fibra si in catune uitate de lume, de fapt este fibra peste tot unde exista ADSL, pana in centrala.

Câtă vreme mie îmi merg brici serviciile oferite de Orange, de ce naiba m-ar f . . .  pe mine astfel de griji?

#1253
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 17.09.2003
M-au sunat și pe mine să optez pentru serviciile lor de fibră și televiziune. Însă nu știu cat de buna execuție calitatea posturilor la ei și cat de prompți sunt în a rezolva problemele tehnice. În momentul de fata am serviciil de mai sus de la RDS. Ce îmi recomandați ? Sa renunț la RDS și sa trec la Orange ? Cum e calitatea posturilor TV la ei în comparație cu RDS ?

#1254
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 27.11.2007
Le lipsește doar fotbalul.

#1255
gevorgs_82

gevorgs_82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.12.2007
Salut, Orange_Helper, in legatura la ce am discutat pe privat, consider ca poate i-ar interesa si i-ar ajuta si pe altii parametri cu setarile manuale din moment ce nu sunt posibile automat....

Attached Files



#1256
gevorgs_82

gevorgs_82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.12.2007

View Postvio73, on 04 iulie 2013 - 14:37, said:

Ma refeream ca am toate serviciile  adica tv, internet, telefonie, iar la ei nu e problema. Sa va dau exemplu: am facut abonament tv, cu speranta ca vor da si online voie , fara consum de trafic, sa te uiti la tv pe laptop, smart tv, etc. Nici vorba de asa ceva. Aia de la tv te trimit la aia de la date si ceilalti spun ca nu stiu. De aia zic. La ceilalti, in momentul in care iti iei toate serviciile, au anumite reduceri, dar la banditii astia nici nu stii cu cine sa vorbesti. Scumpi foc si hoti la fel!
Cuculea, nu ca ma fura pe fata, dar indirect, cand ti iau multi bani si nu accepta niciun compromis.. De curand am vrut sa trec trec la un abonament tigru de la un cangur 12. Stii ce mi s-a spus? Nu conteaza ca am perioada contractuala 22 luni, ci trebuie sa prelungesc pe 30 luni pentru a mi se se da tigru 11 + optiunea net news de 2 euro. Adica sa le dai si mai multi bani pe luna si mai mult timp. Au zis , dupa nenumarate interventii, ca imi dautigru 16 fara prelungire, oferta refuzata de mine. Si atunci?

S-ar putea, dar erau unele discutii pe la sediul lor din Franta cum ca in Romania si Belgia nu prea sunt asa de bine cu banii pentru ca nu au servicii 4 play sau ceva de genul.

pai eu am serviciul complet, adica: la abonamentul de mobil detinut am tv inclus fara a imi consuma din traficul din abonament, ma refer la posturile nationale.... in momentul cand pica Telecomul pe satelit (adica mai cam tot timpul...) foloseam telefonul WI-FI direct sa ma uit la posturi, i-ar acum am si abonament tv pe satelit, si imi permite sa ma uit la programe tv si de pe tableta, laptop....etc... ba mai mult de atat, Orangi-ul a fost singurul care m-au si varianta cu CAM / CI+.... sa nu fiu nevoit sa folosesc "7" telecomenzi pt a avea satisfactia de a ma uita la tv...

Edited by gevorgs_82, 28 July 2018 - 16:06.


#1257
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Foarte bine! Era vorba de acum vreo 5 ani, iar Orange a făcut între timp pachete! Eu am atât cablu, cât și dth...Și bineînțeles, toate celelalte servicii...

#1258
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008
La pachetul Orange Love cu posibilitatea unui tv in rate exista pe site la Orange existenta achiZitionarii si pentru clientii noi care nu au nici un serviciu la Orange. La relatii Clienti cat si la un magazin partener din provincie exista doar o varianta, client existent pe ab de voce cu cel putin 13 luni vechime. Deci care minte?

#1259
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, pe site scrie:

Vreau să-mi cumpăr un telefon în rate. Ce condiții trebuie să îndeplinesc?

Dacă ai un abonament de voce mobilă de la Orange:
Abonamentul tău să aibă o vechime de cel puțin 12 luni
Să nu fi avut abonamentul suspendat pentru neplată în ultimele 12 luni
Să îți prelungești contractul cu o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
Să ai un abonament compatibil, din Oferta curenta
Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România.
Dacă ești utilizator de cartelă PrePay de la Orange:

Să fii utilizator PrePay cu o vechime de cel puțin 24 de luni
Să fi fost un utilizator activ PrePay în fiecare lună din ultimul an
Să contractezi un abonament de voce sau date mobile pe o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România


https://www.orange.r...ate-pe-factura/

#1260
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008
Client nou, asa scrie pe site.

Attached Files


Edited by lost2209, 28 July 2018 - 16:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate