Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foliere geamuri

Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV
 Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML
 PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 

nume boala

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#73
Mata2

Mata2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.07.2010

View Postignem-feram, on 06 iulie 2013 - 18:18, said:


nu merge, vezi ca exista la farmacie de cumpărat minte, asta îți lipsește ție!

Tu ai pre multa minte de spui asta? Atunci da-i si lui din prea-plinul tau.

View Postvyctoras1985, on 06 iulie 2013 - 17:31, said:

intentionez daca ma las de injectie sa iau ceai de tei sau ceva similar poate mai scade din sevrajul puternic. merge?

Stii cu ce merge? cu iubire neconditionata si cu tratament uman !

#74
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View PostMata2, on 06 iulie 2013 - 18:27, said:




Stii cu ce merge? cu iubire neconditionata si cu tratament uman !

inceteaza sa mai il indemni sa renunte la tratament ca pe cuvant ca iti dau report. mama naibii, tu esti adult responsabil zici?

#75
Mata2

Mata2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.07.2010
Eu cred ca ar fi o victorie daca il determinam pe Vyyctor sa lupte pentru drepturile lui si sa-l determine pe medic , macar sa-i comunice diagnosticul

#76
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View PostMata2, on 06 iulie 2013 - 18:37, said:

Eu cred ca ar fi o victorie daca il determinam pe Vyyctor sa lupte pentru drepturile lui si sa-l determine pe medic , macar sa-i comunice diagnosticul

problema e ca tu nu il indemni sa vorbeasca cu medicul. il indemni sa renunte la tratament, pe iubire neconditionata. te-as jigni urat daca as spune ce gandesc acuma. oameni ca tine nu ar trebui sa isi permita sa vorbeasca  cu persoanele cu tulburari psihice.

#77
Mata2

Mata2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.07.2010
Cum ar fi daca am initia o campanie pentru accesul la cultura medicala ? Asa cum se face pentru accesul la cultura sexuala?

Cum ar fi daca am fi mai buni ? Cum ar fi daca l-am ajuta pe cel care cere ajutor?
Eu am vorbit cu Vyyctor si pe privat , cazul e mai complex
"Hai sa facem bine ca sa nu fie rau" , citat din Gica Hagi

@lorelei20 , esti medic rezident? daca da , la ce specialitate ? care e titlul lucrarii tale de licenta? cum se numeste  coordanotorul tau?

#78
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View PostMata2, on 06 iulie 2013 - 19:00, said:

Cum ar fi daca am initia o campanie pentru accesul la cultura medicala ? Asa cum se face pentru accesul la cultura sexuala?

Cum ar fi daca am fi mai buni ? Cum ar fi daca l-am ajuta pe cel care cere ajutor?
Eu am vorbit cu Vyyctor si pe privat , cazul e mai complex
"Hai sa facem bine ca sa nu fie rau" , citat din Gica Hagi

@lorelei20 , esti medic rezident? daca da , la ce specialitate ? care e titlul lucrarii tale de licenta? cum se numeste  coordanotorul tau?

nu cred ca am vreo obligatie sa iti dau detalii despre viata mea personala. eu te rog sa te abtii sa il mai indemni la renuntarea la tratament pt ca nu voi ezita sa dau report la inca o indrumare de genu. punct.

#79
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postlorelei20, on 06 iulie 2013 - 19:05, said:

nu cred ca am vreo obligatie sa iti dau detalii despre viata mea personala. eu te rog sa te abtii sa il mai indemni la renuntarea la tratament pt ca nu voi ezita sa dau report la inca o indrumare de genu. punct.

te intreb de unde stii ca nu doctorul greseste. punct

#80
Mata2

Mata2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.07.2010
Ceea ce voi , se pare , nu realizati inca , e ca daca in chirurgie , cand iti taie doctorul penisul poti sa constati cand te trezesti si cauti sa faci pipi ca n-ai cu ce  (aluzie la victima dr Ciomu) , in psihiatrie e putin diferit.

Cei care sunt de buna credinta vor cugeta .... la Eminescu , de exemplu. Psihiatria poate (re)deveni un instrument periculos.

#81
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View Postvyctoras1985, on 06 iulie 2013 - 19:15, said:

te intreb de unde stii ca nu doctorul greseste. punct

SI DACA GRESESTE PASII CORECTI SUNT:
1. VORBESTI CU PARINTII
2. VORBESTI CU EL(pana cand iti da niste explicatii)
3. VORBESTI CU ALT DOCTOR(sau cu mai multi alti doctori)
4. VORBESTI CU O FARMACISTA CARE STIE CUM E CU TRATAMENTUL TAU
5. ITI IEI LUMEA IN CAP CA UN IRESPONSABIL SI OPRESTI TRATAMENTUL DUPA INDICATIILE UNEI PERSOANE DE PE FORUM SOFTPEDIA.

TU LA CE PAS AI AJUNS? ca nici cu ai tai nu ai vorbit serios.

Edited by lorelei20, 06 July 2013 - 19:18.


#82
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012

View Postlorelei20, on 06 iulie 2013 - 19:05, said:

nu cred ca am vreo obligatie sa iti dau detalii despre viata mea personala. eu te rog sa te abtii sa il mai indemni la renuntarea la tratament pt ca nu voi ezita sa dau report la inca o indrumare de genu. punct.
dura si cu tupeu, medicamentele alceva decat efect de somn nu au, are omul probleme cu somnul, nu se odihneste destul, de ceea i-am recomandat programul maxim logic de somn ?

#83
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View Postaazz, on 06 iulie 2013 - 19:19, said:

dura si cu tupeu, medicamentele alceva decat efect de somn nu au, are omul probleme cu somnul, nu se odihneste destul, de ceea i-am recomandat programul maxim logic de somn ?

medicamentele alea il fac somnolent in doza mare pt ca sensul lor in sine e sa calmeze, sa domoleasca un temperament excesiv de agresiv care poate ajunge la insomnie pt ca e prea agitat.

#84
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View PostMata2, on 06 iulie 2013 - 19:21, said:

@ lorelei20 , cum se calculeaza timpul de injumatatire la orice medicament ? ori n-ai facut ... de-astea....
tu de cate sute de mii de ori vrei sa repet ca nu e cazul sa i se explice lui asta????? de cate ori? nu trebuie el sa isi injumatateasca nimic. nu are el alegerea asta. de aia nu poti sa prescrii singur medicamente pt ca nu toti au facut medicina. daca vrei sa schimbi doza, vorbesti cu un doctor. de preferabil cel care a prescris-o.

#85
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postlorelei20, on 06 iulie 2013 - 19:18, said:

SI DACA GRESESTE PASII CORECTI SUNT:
1. VORBESTI CU PARINTII
2. VORBESTI CU EL(pana cand iti da niste explicatii)
3. VORBESTI CU ALT DOCTOR(sau cu mai multi alti doctori)
4. VORBESTI CU O FARMACISTA CARE STIE CUM E CU TRATAMENTUL TAU
5. ITI IEI LUMEA IN CAP CA UN IRESPONSABIL SI OPRESTI TRATAMENTUL DUPA INDICATIILE UNEI PERSOANE DE PE FORUM SOFTPEDIA.

TU LA CE PAS AI AJUNS? ca nici cu ai tai nu ai vorbit serios.

1 poate taicameo e cel nebun nu eu
2 nu am ce vorbi cu un doctor care ma trimite fara sa vorbeasca 1 minut cu mine la "doza de soc"
3 si ce sa faca alti doctori sa ma bage la "doza de soc". tu intelegi ca e vorba poate de un diagnostic gresit si ma distrug daca mai bag medicamente in mine?
4 nu inteleg ce legatura are farmacista cu mine
5 cred ca in cazul in care iau injectii dure pentru o boala de care probabil nu sufar mai bine imi iau lumea in cap si rezolv de unul singur

#86
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postlorelei20, on 06 iulie 2013 - 19:24, said:

tu de cate sute de mii de ori vrei sa repet ca nu e cazul sa i se explice lui asta????? de cate ori? nu trebuie el sa isi injumatateasca nimic. nu are el alegerea asta. de aia nu poti sa prescrii singur medicamente pt ca nu toti au facut medicina. daca vrei sa schimbi doza, vorbesti cu un doctor. de preferabil cel care a prescris-o.

auzi nu sunt proprietatea statului sa poata face statul ce vrea cu mine

#87
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
sa spun si de ce umblam pe strada si colectionam obiecte ...mie-ra dor de o persoana si colectionam orice imi amintea de acea persoana
doresc sa intalnesc acea persoana cat mai curand

#88
Mata2

Mata2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.07.2010
Invatamantul romanesc de 2 bani . Initiatorul subiectului nu stie cum si ce sa faca , fiindca nu stie unde sa se informeze , vine pe un forum unde ce gaseste ? pe X care se cearta cu Y.

#89
Mata2

Mata2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.07.2010

View Postlorelei20, on 06 iulie 2013 - 19:24, said:

tu de cate sute de mii de ori vrei sa repet ca nu e cazul sa i se explice lui asta????? de cate ori? nu trebuie el sa isi injumatateasca nimic. nu are el alegerea asta. de aia nu poti sa prescrii singur medicamente pt ca nu toti au facut medicina. daca vrei sa schimbi doza, vorbesti cu un doctor. de preferabil cel care a prescris-o.

Femeie , tu cu chiar nu ai simtul masurii !! Crezi ca daca ai dobandit 2-3 informatii de psihofarmacologie esti deasupra tutror? Poti coordona destine?
De ce nu e cazul sa li se explice lor asta? , fiindca sunt nebuni ? Si tu cum esti ? buna sau ne-buna? Cine-ti confera sistemul de referinta?

Iata ce spune initiatorul topicului :"umblam pe strada si colectionam obiecte ...mi-era dor de o persoana si colectionam orice imi amintea de acea persoana"

Sa analizam : e constient ce a facut si de ce a facut.

Ma lupt cu morile de vant. Oare mai stie cineva de Don Quijote ?! ...si el , era putin dus...cu pluta ....fiindca avea un ideal.
Acum nu se mai pune problema de ideal , termenul cred ca o sa si iasa curand din uz .

Ce e asa de complicat ? Eu sustin ca Vyyctoras e o posibila victima a sistemului medical.
Pentru ca e adult si nu a fost informat asupra diagnosticului , a tratamentului si a consecintelor.

#90
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013
trebuie sa ajung la aceea persoana fara sa ajung la spital asta e toata treaba ....indeplinirea scopului fara a ajunge la spital

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate