Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aparat foto zoom mare

Daca aveți chef, descrieți locuin...

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 

Cat ocupa jocul Hitman Absolution?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
22 răspunsuri în acest subiect

#19
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.509
  • Înscris: 09.05.2003
Eu am patit-o cu Dark Messiah of Might and Magic. Cred ca de la Flanco il luasem. Dar s-a rezolvat, mi-au trimis alt cod.

#20
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 872
  • Înscris: 12.06.2007
Daca a fost listat ca produs nou, atunci chiar daca merge codul, poti sa te duci sa le ceri o carte noua/fara semne (depinde cat de mult te deranjeaza pentru ca ziceai ca vrei sa-l ai la colectie...). Daca a fost listat ca produs sh/pre-owned atunci s-ar putea sa ai putin de furca cu ei(nou e clar ca nu e, chiar daca era in tipla). Sper sa-ti mearga totusi din prima si sa eviti eventualul circ. Incearca-l cat de curand poti, sa nu spuna 'pai au trecut 3-4 zile, prea tarziu' sau mai stiu eu ce motive nascocesc ei pe moment.

#21
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.409
  • Înscris: 25.10.2008
Hai ca am reusit sa il activez pe Steam. Ati avut dreptate, e o miscare desteapta sa il bag pe Steam, e mai distractiv decat retail.

Acum ca merge licenta nu are rost sa il duc inapoi, mai ales ca era singurul dvd de pe raft cel cumparat de mine. Si in continuare nu cred ca a mai fost folosit de cineva pt ca dvdurile pe spate nu au nici cea mai mica zgarietura. Oricum ar fi, bine ca a mers licenta, putea sa fie folosit si de altii din partea mea, avand in vedere ca am dat doar 40 lei pe el.

Multumesc.

Editat de oauzor, 02 iulie 2013 - 03:59.


#22
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.893
  • Înscris: 06.01.2008
Pachetul nu a fost deschis de catre cei de la magazin, ci asa vine din fabrica cu cifrele incercuite si text subliniat. Prin asta au incercat sa creeze imrpesia unui document clasificat, asa cum se vede pe axul manualului.
Cat despre calitatea manualului, asa sunt cam toate astazi. Doar la editiile de colectie/de lux ai manuale printate cum trebuie, ce au mai mult de 5 pagini.
Si cand ma gandesc ca la editiile normale de Guild Wars si Guild Wars:Nightfall am manuale de cate 50 de pagini (sau mai multe fiindca nu mai tin minte exact cate sunt), CD cu soundtrack si poster...imi vine sa plang cand vad la cat s-a redus azi continutul unui joc fizic, in editie normala.

#23
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.509
  • Înscris: 09.05.2003
Hider141, tendinta e de trecere la distributia digitala. Rar de tot se mai tiparesc manuale masive, asa cum ai spus, in general pentru distributiile "collectors edition".
Restul, format pdf, direct de la distribuitor.
Si sincer, mi se pare ok. Cand ma gandesc ca la World of Warcraft Battlechest am primit doua carti de puteai sa castigi batalia de la Nicopole de unul singur cu ele facute sul, iar WoW primise deja al treilea expansion care modificase radical mecanica jocului, facandu-le absolut inutile, chiar ca mi se pare inutil sa tiparesti asa ceva. Ok, nu toate jocurile se schimba de la an la an ca WoW si nici nu au o viata asa de lunga, dar totusi, costul nu se mai justifica.
Si pana la urma, cati mai citesc manualul unui joc?

Editat de bodi, 02 iulie 2013 - 10:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate