Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

sony hx 200v

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
oviddio

oviddio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.04.2012
Salutare tuturor, am achizitionat acest aparat in ideea de a avea pe viitor un aparat destul de bun pentru a face poze de calatrorie ,familie,etc,deci cum eu nu cunosc nimic despre arta fotografica nici pretenti mari nu am ,deci eu fac clic si descarc pe pc totul dar surpriza mare a fost sa vad ca pozele [nu toate] se vad asa...[vezi foto ex] deci va rog mult cei cunoscatori poate ma ajutati sa inteleg ce se intimpla [ pozele sint facute cu setarile de fabrica, reglare expunere cu setari automatice ] poza se vede la fel si pe tv de 46 polici [deci ecran destul de mare] dar daca maresc poza dispar zigzagurile dar nici poza nu mai este asa de clara , cred ca am facut mare prostie sa cumpar sony ,trebuia sa merg in continuare pe canon eos , va rog ajutati-ma cu niste sfaturi cei care detineti un hx200v

Attached Files

  • Attached File  006.JPG   127.21K   7 downloads


#2
andu2012

andu2012

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 18.09.2012
Ha?Pai ce are poza aia ca eu nu vad nimic aiurea.

#3
oviddio

oviddio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.04.2012
cum nu se vede ? deci ornamentele drepte ale masini sint zimzate in zigzag dar in realitate se vede mult mai rau

Attached Files

  • Attached File  006.JPG   128.66K   7 downloads

Edited by oviddio, 22 June 2013 - 18:05.


#4
andu2012

andu2012

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 18.09.2012
Call me blind dar la rezolutia la care apare poza pe forum eu nu disting chiar nimic aiurea.

#5
oviddio

oviddio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.04.2012
imposibi

ai si tu un hx200v? poate ceva din setari, eu le vad in zig zag tu nu ,de ce oare putem vorbi pe mess skype tec rog ?[  [email protected] ]

Edited by oviddio, 22 June 2013 - 18:18.


#6
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
sigur nu vrei sa te lauzi ca ai bamw ?

mie nu mi se pare nimic in neregula

#7
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,997
  • Înscris: 09.05.2009
oviddio Ai uitat ca ai mai intrebat odata chestia asta? http://forum.softped...hot-dsc-hx200v/ Si ai primit si raspuns.

Edited by DannyMC, 22 June 2013 - 18:40.


#8
oviddio

oviddio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.04.2012
da asa este  dar  de atunci nu am mai folosit aparatul pina acum ,iar acum aceeiasi chestie fara rezolvare , monitorul meu este de 1920x1080 ,am crezut ca rezolutia este foarte mare pentru el si am incercat pe tv [ecran mare] la fel , ce grezesc ,ce setari trebuiesc facute este pe 18 mp sa-l micsorez sau ce sa fac ca nu stiu de aceea apelez la un utilizator experimentat ca voi

D3an  am masina de 9 ani cumparata de nouo ,iar eu am virsta de 40 de ani crezi ca mai am chef de copilarii ? nu... am aparat de 400e care ori nu e bun ori nu stiu sa-l folosesc iar in poza aceea se vede foarte bine cit de zimtate sint liniile drepte

Edited by oviddio, 22 June 2013 - 18:47.


#9
andu2012

andu2012

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 18.09.2012
Pai la o rezolutie mare e normal sa le comprime.Experimenteaza reducerea rezolutiei la care faci pozele pana cand o sa o gasesti pe aceea care te multumeste.

#10
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006

 oviddio, on 22 iunie 2013 - 18:41, said:

D3an  am masina de 9 ani cumparata de nouo ,iar eu am virsta de 40 de ani crezi ca mai am chef de copilarii ? nu... am aparat de 400e care ori nu e bun ori nu stiu sa-l folosesc iar in poza aceea se vede foarte bine cit de zimtate sint liniile drepte
ziceam si io....
se intampla si de alea....si cam des pe aici

#11
oviddio

oviddio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.04.2012
D3an ,doamne fereste ,nu m-am suparat, am luat-o ca pe o gluma ,sint suparat ca nu -i dau de cap mi-am prins urechile ,speram sa gasesc pe cineva cu aceeiasi problema, am mai postat o data asa este dar tot nu am gasit rezolvare

#12
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008
Salut. Sigur ai o problema cu rezolutia...incearca sa o schimbi si vezi cum se comporta.Numai bine.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate