Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#4465
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Eu deocamdata ma declar multumit de telefon :) nu s-a blocat deloc cu toate ca il folosesc mult, doar ca mereu la rami mai raman 100, maxim 200mb de rami liberi.

#4466
vladutz_splash

vladutz_splash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.08.2009
Care dintre aplicatiile preinstalate este safe sa le sterg fara se afectez sistemul de operare original?

Edited by Mur_, 16 October 2014 - 16:04.


#4467
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Doar cele din system->app unde găsești toate aplicatiile preinstalate. Ai grijă la celelalte foldere. Mai găsești unele aplicatii si in data->app sau data->privateapp. Aplicatii care pot fi dezinstalate sunt apolo, camera, mail, magazin play, lanternă, jocuri. Toate acestea le găsești pe magazinul play. Dar pentru orice eventualitate fă un backup. Și apropo, trebuie să ai root ca să poţi intra în system. Dacă ai 4.2.x folosești framaroot, dacă ai 4.4 atunci rootgenius.

#4468
CobretoCcC

CobretoCcC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 29.09.2013
Pai ai putea sterge : Wonder Zoo , Little Big City ,  Gameloft Live , Selfcare ... Si daca nu-ti trebuie : Bitdefender , Office Suite si Hartile ..

 Mitomanu, on 16 octombrie 2014 - 10:07, said:

Doar cele din system->app unde găsești toate aplicatiile preinstalate. Ai grijă la celelalte foldere. Mai găsești unele aplicatii si in data->app sau data->privateapp. Aplicatii care pot fi dezinstalate sunt apolo, camera, mail, magazin play, lanternă, jocuri. Toate acestea le găsești pe magazinul play. Dar pentru orice eventualitate fă un backup. Și apropo, trebuie să ai root ca să poţi intra în system. Dacă ai 4.2.x folosești framaroot, dacă ai 4.4 atunci rootgenius.
Cred ca se referea la stock rom ... vad ca tu ai mentionat de apolo .. ceea ce nu se regaseste in stock ..

#4469
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
A primit update a4 you

#4470
CiprianGafita

CiprianGafita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 27.04.2011

 blackskorpion, on 16 octombrie 2014 - 10:52, said:

A primit update a4 you

Cum a primit răgălia aia de 250 lei update, nu înțeleg!

#4471
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

 CobretoCcC, on 16 octombrie 2014 - 10:09, said:

Pai ai putea sterge : Wonder Zoo , Little Big City ,  Gameloft Live , Selfcare ... Si daca nu-ti trebuie : Bitdefender , Office Suite si Hartile ..


Cred ca se referea la stock rom ... vad ca tu ai mentionat de apolo .. ceea ce nu se regaseste in stock ..

Ai dreptate.

#4472
florin3333

florin3333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 14.09.2008
Pana la update-ul kitkat apare lolipop...:rolleyes:

Edited by florin3333, 16 October 2014 - 14:38.


#4473
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

 florin3333, on 16 octombrie 2014 - 14:37, said:

Pana la update-ul kitkat apare lolipop...Posted Image

Mai bine sa scoata direct lollipop si gata :D eu credeam ca L vine de la Lion :))

Edited by opsy091, 16 October 2014 - 16:04.


#4474
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Iezact 😜

#4475
daniel d.man

daniel d.man

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.02.2007
Probabil ultimul produs allview cumparat, numai bataie de joc din parta astora, l-am luat cand era 1300lei (varianta de 4GB) direct de la Allview, la o saptamana tot la banii astia au aruncat si un Smart 2 View, ok nimic de zis, la alte 2 saptamani au scos varianta de 16GB la aceiasi banii, din nou nimic de zis, piata evoluaza si trebuie sa tina pasul cu ea, la vre-o luna de Black friday a fost 900lei pe la Altex sau Domo, tot nimic de zis, dar cum pi..da măsi a primit răgălia aia de a4 update, unde este respectul fata de oameni care au facut Allview-ul mare, care au dat 1300, 1500 chiar si 2000lei (X1 xtreme) pe niste chinezarii branduite!!! Si cel mai mult ma deranjeaza faptul ca este posibil ca varianta de 4GB sa nici nu primeasca acest update, adica toti prosti care l-au luat la pretul cel mai mare, am crezut ca au evoluat cei de la Allview, odata cu tehnologia, dar cam ca si restul afacerilor din romania odata ce ti-au luat banii se c..că pe tine și după aia se intrebă de ce nu se cumpara produse romanesti!!!

#4476
eL3ctr1c4L

eL3ctr1c4L

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 05.02.2013
Stai linistit ca se intampla si la case mari (HTC). Eu zic sa te bucuri totusi ca ai primit JB din start, in perioada cand abia aparuse.
O sa vina si KitKat pe ftp de la Gionee, apoi Allview, mai modifica ici-colo cate ceva, practic este acelasi telefon, deci n-au ce mai optimizeze, poate doar sa adauge APN-urile pt. retelele noastre si mici modificari la modem. Eu zic sa ai putina rabdare, sau daca nu ai, exista varianta de la BLU care ruleaza excelent.

#4477
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
Exista oare un cod sursa care se poate optimiza pentru Lolipop ? Android L ( 5.0 ) pentru platforma Mediatek ?

#4478
blackskorpion

blackskorpion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,605
  • Înscris: 10.01.2008
For the stability of these drivers I do not answer, because the firmware test.
There are plans to release the third version IQ4410 KK, based Gionee KK, but it will be no earlier than November.

Attached Files



#4479
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Softul e stupid, am card de 2gb cu diverse de pe telefonul vechi, cand fac poze le stochează pe card, cand se umple cardul le pune in memoria internă. Unde naiba gasesc setarea vieții sa le puna in memoria internă direct??

#4480
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
În setări -> stocare și alegi memorie interna.

#4481
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Mersi dar nu merge așa, am incercat in meniul camerei nu exista, exista ceva cu locație implicită in setarile telefonului dar nici de acolo nu merge.

#4482
dan781

dan781

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 28
  • Înscris: 11.12.2009
Va salut. Am si eu 2intrebari :D .Am un viper i 16gb achizitionat de 4zile. Cum pot sa fac un print screen ? Si a 2a , daca-i fac root ,pierd garantia ?

 AndySoft, on 18 octombrie 2014 - 14:13, said:

Mersi dar nu merge așa, am incercat in meniul camerei nu exista, exista ceva cu locație implicită in setarile telefonului dar nici de acolo nu merge.
Incearca: setari ,toate setarile, memorie si sus ai "locatie preferata instalare".

Edited by dan781, 19 October 2014 - 17:04.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate