Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#1567
muLLergEo91

muLLergEo91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.07.2013
va multumesc tuturor pentru raspunsuri..pana la urma aleg v1 viper..fie ce o fi

#1568
vf_peti

vf_peti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.11.2012
Sa stii ca nu o sa regreti faptul ca il cumperi. Sa il folosesti sanatos !

#1569
Badazz

Badazz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 18.05.2009

View PostmuLLergEo91, on 01 februarie 2014 - 00:04, said:

va multumesc tuturor pentru raspunsuri..pana la urma aleg v1 viper..fie ce o fi

daca ai posibilitatea, cumpara l pe cel cu 16gb memorie interna, asa nu o sa te trezesti ca ai memoria plina si te pui pe mutat aplicatii pe sdcarduri. eu am vrut de minim 16gb (stiu ca exista si de 64gb) si mi am pus si un card de 32gb (pt filme, muzica..) si n am treaba. desi, e ciudat cum apare "imparteala" spatiului de stocare al telefonului. memoria aia de 16gb, in unele aplicatii, pare ca e "partitionata". in es file explorer de exemplu, cand dai pe storage, "sdcard0" apare ca fiind sd cardul pus de mine si "sdcard1",memoria telefonului (11,10gb...probabil atat ramane, dupa sistem). nu m ar deranja asta, dar cand intru pe sd cardul meu, apar foldere de la aplicatiile ce ar trebui sa apara pe memoria telefonului (daca mai poate cineva confirma ca e asa..). am scos si rebagat cardul, am reinstalat es file..

#1570
katalynmusoiu

katalynmusoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.02.2008

View PostBadazz, on 01 februarie 2014 - 01:04, said:



daca ai posibilitatea, cumpara l pe cel cu 16gb memorie interna, asa nu o sa te trezesti ca ai memoria plina si te pui pe mutat aplicatii pe sdcarduri. eu am vrut de minim 16gb (stiu ca exista si de 64gb) si mi am pus si un card de 32gb (pt filme, muzica..) si n am treaba. desi, e ciudat cum apare "imparteala" spatiului de stocare al telefonului. memoria aia de 16gb, in unele aplicatii, pare ca e "partitionata". in es file explorer de exemplu, cand dai pe storage, "sdcard0" apare ca fiind sd cardul pus de mine si "sdcard1",memoria telefonului (11,10gb...probabil atat ramane, dupa sistem). nu m ar deranja asta, dar cand intru pe sd cardul meu, apar foldere de la aplicatiile ce ar trebui sa apara pe memoria telefonului (daca mai poate cineva confirma ca e asa..). am scos si rebagat cardul, am reinstalat es file..

View PostBadazz, on 01 februarie 2014 - 01:04, said:



daca ai posibilitatea, cumpara l pe cel cu 16gb memorie interna, asa nu o sa te trezesti ca ai memoria plina si te pui pe mutat aplicatii pe sdcarduri. eu am vrut de minim 16gb (stiu ca exista si de 64gb) si mi am pus si un card de 32gb (pt filme, muzica..) si n am treaba. desi, e ciudat cum apare "imparteala" spatiului de stocare al telefonului. memoria aia de 16gb, in unele aplicatii, pare ca e "partitionata". in es file explorer de exemplu, cand dai pe storage, "sdcard0" apare ca fiind sd cardul pus de mine si "sdcard1",memoria telefonului (11,10gb...probabil atat ramane, dupa sistem). nu m ar deranja asta, dar cand intru pe sd cardul meu, apar foldere de la aplicatiile ce ar trebui sa apara pe memoria telefonului (daca mai poate cineva confirma ca e asa..). am scos si rebagat cardul, am reinstalat es file..

Asa e treaba cu cardul.dar asta e un lucru bun pentru ca poti instala mult mai multe jocuri si aplicatii. Asa se intampla si la mine.am tot varianta de 16 si card de 32gb. Am o gramada de aplicatii instalate si jocuri. Nu am avut nici o problema pana acum. Am instalat un rom de la miui. Nu am nici o pata la poze.

#1571
ador13

ador13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 06.01.2006

View PostDANIELUSS, on 24 ianuarie 2014 - 20:37, said:

Si poza cum a fost facuta? Pe ecranul unui TV CRT? Cat timp nu se pun poze la rezolutia originala, sa se poata vedea si EXIF-ul, nu au nicio valoare... Si eu pot sa pun o poza facuta cu DSLR si spun ca am facut-o cu Viper-ul, sa va roadeti toti unghiile...

Merci ca ma faci mincinos.
Poza este de pe Whatsup postata de un prieten cu Iphone 5, dar daca esti Toma necredinciosul, o sa-l rog sa-mi transfere originalul in telefon si il postez iar.
CRT, ne-CRT, tot poza este si cred ca ai prins ideea de baza, cea ca are mov pe mijoc.
In fine, las-o asa.....

#1572
teodor79

teodor79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.02.2014
Buna ziua. Poate cineva sa faca backup la recovery-ul din fabrica? Eu am CWM si as dori sa am si pe cel original in caz de ceva. O zi buna!

#1573
sheratann

sheratann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 10.01.2014
Oare nu a aparut E4?

#1574
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View Postvf_peti, on 31 ianuarie 2014 - 20:56, said:

Spune si de ce e idiot, in foarte mare parte are dreptate.

Pai imi tot spune ca au probleme si aia cu marul si ca nu ar trebui sa ma deranjeze ca al meu mai ieftin decat iphone si  e normal sa fie  defect. Putea sa fie si gratis, tot nu acceptam sa-l am defect. Dar nu am ce sa fac.

Despre camera spune ca nu e defect telefonului e doar o problema de soft. Pe mine nu ma intereseaza ca e problema de soft sau hardware. Atata timp cat pe perete  nu e o pata rosie mi se rupe ca softul a puso acolo si nu parte de senzor foto (si nu apare doar pe perete, am cateva pagini in urma o paza facuta si pe o strada apare o pata rosie,ca de sange, de toate frumusetea - de parca murise cineva acolo ). Softul nu face parte din telefon? Daca e doar o problema mica se ocupa de ea? Cate update am primit pana acum? Mai zice ca daca vreau sa mearga sa instalez eu custom rom. adica sa-l repar eu si sa-i pierd garantia.
Si nu mai continui dar sunt o groaza de aberatii.

Edited by Petrecristi, 01 February 2014 - 19:52.


#1575
vf_peti

vf_peti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.11.2012
Deja exagerezi, pata nu e rosie, e mov. Nu are cum sa fie o pata de sange, ca si cum ar fi murit cineva =)) Lasa merele deocamdata ca sunt scumpe in Romania, eu unul nu as dat 3000 de ron pe un telefon la care vorbesc si ma joc pe el. In Romania iPhone e fitză :)

Cat despre Allview, probabil o sa existe pe viitor un update la soft, astfel de "incidente" au loc atunci cand incepi sa editezi prea mult un soft original. Puteau lasa o parte din Gionee si ca software, ca hardware e 99%.

#1576
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004

View Postador13, on 01 februarie 2014 - 12:00, said:

Merci ca ma faci mincinos.
Poza este de pe Whatsup postata de un prieten cu Iphone 5, dar daca esti Toma necredinciosul, o sa-l rog sa-mi transfere originalul in telefon si il postez iar.
CRT, ne-CRT, tot poza este si cred ca ai prins ideea de baza, cea ca are mov pe mijoc.
In fine, las-o asa.....

Nu te-am facut mincinos, am spus doar ca as vrea sa am originalul tocmai pentru a vedea parametrii din EXIF. Am un coleg cu iphone 5 si stiu cam ce poate acea camera, insa aceasta pare extrem de slaba. Iar daca a fost facuta pe ecranul unui TV, este normal sa iasa prost, TV-ul este construit sa se vada bine pentru ochiul uman, nu pentru senzorii camerelor foto. La capatul opus ar fi o poza facuta tot cu iphone postata de alt coleg cu mai multe pagini in urma care este de exceptie (aceea cu frunzele); cred ca in conditii de iluminare normale nu ai ce-i reprosa camerei de pe iphone... Nu la fel se intampla cu Viperul care, daca nu e lumina puternica, mai baga de la el niste mov pe centru...

#1577
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Hardware e 100% produs gionee (ODM). Soft la fel, peste tot in spate vezi sufix "gn"; absolut peste tot. Singura parte soft care nu e facuta de gionee e camera... si se vede Posted Image

#1578
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
La voi cum se misca iGo? Am incercat cam toate versiunile 2013 (17 si 25 Jul, 25 Oct) si harta nu ruleaza fluent, se misca sacadat. E posibil sa fie de la card (desi este un Kingmax class 10) sau imi scapa mie vreo setare?

#1579
paulsmart

paulsmart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 25.01.2014

View PostDANIELUSS, on 02 februarie 2014 - 12:38, said:

La voi cum se misca iGo? Am incercat cam toate versiunile 2013 (17 si 25 Jul, 25 Oct) si harta nu ruleaza fluent, se misca sacadat. E posibil sa fie de la card (desi este un Kingmax class 10) sau imi scapa mie vreo setare?

Eu am instalat Igo Primo 9.6.7 si se misca destul de ok,doar ca  gaseste foarte greu satelitii
La tine cat dureaza pana se conecteaza?

Edited by paulsmart, 02 February 2014 - 12:42.


#1580
DANIELUSS

DANIELUSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 21.11.2004
Se conecteaza in cateva secunde afara. La sateliti GPS am bifat tot - EPO GPS si A-GPS.
Spune-mi te rog versiunea completa (9.6.7. .........).

#1581
paulsmart

paulsmart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 25.01.2014

View PostDANIELUSS, on 02 februarie 2014 - 16:33, said:

Se conecteaza in cateva secunde afara. La sateliti GPS am bifat tot - EPO GPS si A-GPS.
Spune-mi te rog versiunea completa (9.6.7. .........).

9.6.7.235654

#1582
L3wi

L3wi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.11.2013

View Postpaulsmart, on 02 februarie 2014 - 19:55, said:

9.6.7.235654

Si eu am aceeasi versiune si se conecteaza ff rapid si merge fluent. hartile sunt 20013 Q2. Fata de P4 Duo ce l-am avut inaite ii perfect :) Acela gasea ff greu satelitii.

#1583
Badazz

Badazz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 18.05.2009
nu stiu daca e voie aici...imi puteti da si mie pe privat, un link de dropbox, sau pe transfer.ro  cu versiunea asta si detaliile de instalare? pt un v1 viper.
mailul meu este [email protected]
multumesc!

#1584
babanicoleta

babanicoleta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.10.2009

View PostBadazz, on 03 februarie 2014 - 12:00, said:

nu stiu daca e voie aici...imi puteti da si mie pe privat, un link de dropbox, sau pe transfer.ro  cu versiunea asta si detaliile de instalare? pt un v1 viper.
mailul meu este [email protected]
multumesc!
Vezi pe adimalaescu.com

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate