Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Psiholog bun in Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
batacanda

batacanda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.01.2008
A fost cineva la psihologul Corina Neanu?

Am vazut ca are si o pagina de net: www.psiholog-timisoara.ro

Stiti daca e ok sau nu? Am vazut ca are recenzii foarte bune pe net.
M-ar interesa opinia unora care o cunosc, as dori sa gasesc un psiholog foarte bun pentru niste prieteni care au pierdut pe cineva drag intr-un accident.

merci

#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Tocmai si-a facut reclama pe site doamna doctor.

Quote

• intervenţie în situaţii de criză (accidente, divorţ, deces, tentativă de suicid, etc)
.

Merge si la accidente.

#3
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postbatacanda, on 21 iunie 2013 - 16:30, said:

niste prieteni care au pierdut pe cineva drag intr-un accident.

Tuica de prune...

#4
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

View Postmiki07, on 21 iunie 2013 - 16:38, said:

Tocmai si-a facut reclama pe site doamna doctor.
Doctorii nu sint psihologici si viceversa.

#5
Mary7811

Mary7811

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.07.2013
Sunt din Timisoara si dupa doi ani de Xanax un foarte bun medic psihiatru  Dr. Borzak  Zoltan mi-a recomandat sa fac si psihoterapie, de fapt trebuia sa fac de la inceput pentru ca Xanax-ul nu imi rezolva problemele. Tot dumnealui mi-a recomandat mai multi psihoterapeuti din Timisoara dar mi-a spus ca cele mai bune rezultate le-a avut cu Dna Psiholog Carmen Marginean din Arad, asa ca am decis sa incerc. Chiar daca a trebuit sa fac cateva luni naveta intre Timisoara si Arad nu regret nicio secunda. Acum sunt un alt om, am o gramada de planuri si sunt optimista si plina de viata.

#6
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Si, pe langa realizarile de mai sus, ai facut si 2 posturi pe Softpedia.

#7
ameTz

ameTz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.09.2013
Salutare, eu am fost recent la domnisoara psiholog Miclosina Andreea Florentina, dupa cateva sedinte parca ma simt alt om, nu mai sunt deprimat toata ziua, am capatat incredere in mine si incet imi revin din starea de depresie.

Deisgur sunt si alti psihologi buni in Timisoara, dar am ajuns la dansa datorita unor recomandari.

Toata stima.

#8
Mihai-tec

Mihai-tec

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.02.2015
Mersi ameTz, m-am dus pe mana ta, si am mers tot la psiholog Andreea Miclosina si ma bucur ca m-am lasat convins de ce ai scris tu.
Si eu o recomand si la fel ca ameTz si eu ma simt al om, am mai multa incredere in mine si am ajuns sa ma simt bine cu mine, mai impacat, mai liber. Si nu vreau sa ma opresc aici, simt ca pot mai mult si urmez toate indicatiile psihologului.
O zi buna tuturor!

#9
dorina_d

dorina_d

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.10.2017
Simt sa scriu aici cu toata deschiderea inimii mele cele mai bune ganduri despre un om care m-a ajutat enorm de mult si care poate va poate ajuta si pe voi. Am mers la terapie in urma unor probleme de acomodare cu noul job si noii colegi, eram foarte anxioasa. In urma sedintelor cu psihologul Andreea Miclosina am reusit sa depasesc problemele de anxietate si emotivitate si sa ma integrez de minune. Eu aveam un defect de vorbire de cand eram copil, o mica barbaiala insotita de dificultatea de a incepe o noua propozitie. Nu as fi sperat ca defectul meu de vorbire sa se poate corecta dupa ce am lucrat pe niste amintiri traumatice din trecutul meu, cand mama ne-a lasat si a plecat fara sa mai stim nimic de ea si tot greul ce a urmat fara ea. N-as fi crezut niciodata ca este posibil asa ceva si ca poate sa aiba asa legatura una cu alta. Eu sunt foarte fericita si ma simt un om intregit si sanatos. Va recomand daca aveti nevoie sa mergeti cu incredere!

#10
IoanaZara

IoanaZara

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.02.2015
Multumesc și recomand și eu la rândul meu psihologul - psihoterapeut Andreea Sodolescu (fosta Miclosina). Medicul neurolog mi-a recomandat sa merg la psiholog. Aveam amețeli, frica ca leșin, ca îmi pierd controlul, ca ma fac de rusine, îmi  era frica sa merg singura la mall sau locuri aglomerate și tot timpul ma însoțea cineva. In terapie am înțeles de unde venea toate fricile mele și am lucrat inclusiv pe traume din copilărie. Ce sa spun, terapia mi-a redat libertatea și independenta. Când mai vin anxietăți, știu cum sa le gestionez. Am învățat multe tehnici si ma descurc sa îmi controlez gândurile si emoțiile din diferite situații. Sănătate tuturor!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate