Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Achizitie laptop gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,824
  • Înscris: 31.10.2010

View Postzadenwolf, on 17 iunie 2013 - 14:10, said:

eu nu am putut sa fac The Run sa mearga peste 20 de cadre. si nu era de la gpu.
Si cum FIFA nu joc, cred ca voi incerca sa supravietuiesc cu gandul de a avea un desktop de 5 kb in ghiozdan. Pacat, chiar vroiam si eu sa fac parkour cu laptopul in spate Posted Image)

Iti place sa te plimbi pe la garantie cu el pe motiv ca a vrut unu sa te bata si ti-a dat una in el, nu? (minciuna desigur ca sa ti-l repare).



DECI, ce vrei? Eu recomand PC + telefon pentru ca la facultate sigur sunt toate fitele cu telefoane de nspe milioane (aifoane de 64gb si mai stiu eu ce si nu supravietuiesti cu mini-ul)


edit: 5kb? :))

Edited by dorurad, 17 June 2013 - 14:14.


#20
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005

View Postzadenwolf, on 17 iunie 2013 - 14:03, said:

i3?
gaming pe i3?
glumesti?

i3 pe 1366x768 e mai mult decat necesar...

In alta ordine de idei overclock pe laptop? Nu ai pe ce arunca banii?

@dorurad office pe telefon? Abia poti sa-l folosesti la sms-uri...

Edited by LensFlare, 17 June 2013 - 14:17.


#21
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010
Aaa, exista o posibilitate extrem de mica sa ajung la poli cu un coleg pe care il stiu din clasa I, si sa isi ia el animalul sau de desktop, asa ca eu ii voi lua un desktop replacement, ca sa fiu eu mai pufos.
Cred...
sper...

daca imi iau big daddy, nu prea mai am ce overclocka la el, doar sa-i schimb pasta in pk-1 ca mai am. Adica nu ca nu as avea cum, ci nu as avea de ce Posted Image
desktopul meu l-am overclockat la max cat duce coolerul stock, iar placa video daca ii dau mai mult imi arata artefacte

edit 2:
actually, cu niscai programe capabile, si cu hardware pe masura (s3, s4, htc one, pe aici) se pot face editari foarte bune de office si nu numai

Edited by zadenwolf, 17 June 2013 - 14:25.


#22
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
De ce te mira i3 pentru jocuri? Duce saracul orice ii dai,inca nu caraie in nimic.
Daca un amarat de B960 duce jocurile ok,i3`ul o face chiar bine.

#23
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010
Cred ca as prefera un smartphone capabil in favoarea unui i3

#24
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Alegerea e a ta,dar nu compari quad`urile ARM cu dual-core cu HT Ivy Bride,performanta e de partea i3`ului.

#25
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,824
  • Înscris: 31.10.2010

View Postzadenwolf, on 17 iunie 2013 - 14:17, said:

Aaa, exista o posibilitate extrem de mica sa ajung la poli cu un coleg pe care il stiu din clasa I, si sa isi ia el animalul sau de desktop, asa ca eu ii voi lua un desktop replacement, ca sa fiu eu mai pufos.
Cred...
sper...

daca imi iau big daddy, nu prea mai am ce overclocka la el, doar sa-i schimb pasta in pk-1 ca mai am. Adica nu ca nu as avea cum, ci nu as avea de ce Posted Image
desktopul meu l-am overclockat la max cat duce coolerul stock, iar placa video daca ii dau mai mult imi arata artefacte

edit 2:
actually, cu niscai programe capabile, si cu hardware pe masura (s3, s4, htc one, pe aici) se pot face editari foarte bune de office si nu numai

Iei un i7 din seria K si ii dai in gura ca sa te dai mare in camin ca baaa uite cad duce procesoru' meu (am vazut multi dementi dinastia, cred ca e molipsitoare chestia asta ca am inceput si eu sa caut cooler pt 3570k). Faci la fel si cu placa video.

Pana si galaxy mini duce ceva de office, doar ca are ecranul mic.

Deci tot ca mine faci, pc + telefon (s4), nu?

Edited by dorurad, 17 June 2013 - 14:43.


#26
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010
nu ma refeream la performanta bruta dintre un i3 si un quad ARM. Ma refeream la faptul ca smartphonul il ai tot timpul in buzunar, etc.
si sunt singurul de pe aici care crede ca hyper threadingul e un mare shit?
@dorurad hei padre, inteleg ca iti place s4 dar mai ia o pauza (adica si eu as fi in stare sa-i fac o statuie lui htc one, dar zic pass)(stiu ca s4 are multi senzori si cateva alte jucarii destul de interesante, dar tot la one raman. pot sa supravietuiec cu camera de 4 mpx si lipsa unui card microSD)
si nu, tot nu stiu ce o sa fac pana la urma.
in orice caz ce iau voi lua din 'merica cel mai probabil...

edit:
mai dati-mi si mie niste site-uri americane sau din anglia de PiCi-uri, inafara de newegg...
si revenind la subiect, inafara de alienware si msi-urile gasite de mine, mai stiti si alte desktop replacement cu gpu decent? ca asus (sadly) nu are 770m...

Edited by zadenwolf, 17 June 2013 - 14:49.


#27
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
@zadenwolf, incearca sa scrii o pagina de word (~700 cuvinte) de pe smartphone si discutam dupa. Posted Image

P.S. Ai pe cineva in US care poate sa dea comanda pentru tine? Ca banuiesc ca stii ca newegg nu trimite in EU

Edited by LensFlare, 17 June 2013 - 14:51.


#28
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,824
  • Înscris: 31.10.2010

View PostLensFlare, on 17 iunie 2013 - 14:49, said:

@zadenwolf, incearca sa scrii o pagina de word (~700 cuvinte) de pe smartphone si discutam dupa. Posted Image

Exista tastatura si nu e nici scump adaptorul. Eu am facut asta pe S2 si mergea foarte bine Posted Image.


edit: @zadenwolf: e mai misto cand se incalzeste ecranul si se umezeste putin de la degetele tale si daca il lasi 1 minut in pace se face ecranul plin de mizerie. Asta-i cea mai misto faza :lol:. am avut si am amintiri frumoase cu el.

Edited by dorurad, 17 June 2013 - 14:54.


#29
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010

View PostLensFlare, on 17 iunie 2013 - 14:49, said:

@zadenwolf, incearca sa scrii o pagina de word (~700 cuvinte) de pe smartphone si discutam dupa. Posted Image

have you ever heard of bluetooth keyboard?
m-am jucat cu asa ceva. sunt chiar foarte tari.
lasand gluma la o parte, 700 cuvinte nu am scris intr-un singur fisier, da vreo 250 tot am scris... pe galaxy mini... nu mai vreau...

edit:stiu. crede-ma sunt cel putin cateva motive pt care imi doresc sa scap de mini.

Edited by zadenwolf, 17 June 2013 - 14:56.


#30
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Eu iti spun din start ca daca ai de scris zilnic / saptmanal smartphone-ul e cea mai mare prostie, nici tableta nu este o alegere foarte fericita. Ai nevoie de un laptop ultraportabil, poate un ultrabook daca iti permite bugetul, neaparat cu tastatura buna.

View Postzadenwolf, on 17 iunie 2013 - 14:52, said:

have you ever heard of bluetooth keyboard?

Dar ai incercat sa scrii mai mult folosind asa ceva? Banuiesc ca te referi la versiunea aceea foarte inghesuita...

Edited by LensFlare, 17 June 2013 - 14:57.


#31
vlad84

vlad84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 21.05.2013
nu spune nimeni nimic de alienware?
http://www.alienware...gs/laptops.aspx

#32
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,824
  • Înscris: 31.10.2010
Da, dar exista si adaptoare USB si pui pur si simplu mouse-ul/tastatura cu mufa USB (De exemplu cea de la pc).

Nu mai zic nimic, anunta-ne si pe noi cand te hotarasti ce vrei sa-ti cumperi.

#33
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010
tstatura BT de 27 cm lungime. e chiar ok


revenind, Alienware nu bun. alienware cu ce vreau eu in el se duce 1900$. si nu am atatia bani aruncati intr-un colt al camerei pt un laptop.

Edited by zadenwolf, 17 June 2013 - 15:03.


#34
georgik12

georgik12

    Tech Advisor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,515
  • Înscris: 15.02.2011
Mai nene,aici ramane la alegerea ta. Pe langa Newegg,mai ai si Amazon si cred ca si Best-Buy daca nu ma insel.
Bine,sunt mai multe,astea imi vin in cap acum.

S4 vs One..alegi ce iti place mai mult,tot spre One ma duc si eu,e mai bine inchegat si arata si mai tare.

Cat despre laptop,you`re choice again.
i3`ul iti garantez ca se descurca,nu il pui tu in genunchi cu minecraft.

Ca iti iei desktop + laptop sau doar laptop sau ce combinatie mai vrei,e alegerea ta. :)

#35
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010
http://www.bestbuy.c...4&skuId=9176078

http://www.bestbuy.c...=specifications

am mai gasit 2 jucarii yay

#36
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,824
  • Înscris: 31.10.2010
Amandoua sunt bune

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate