Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Achizitie laptop gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010
si ce as putea sa aleg dintre ele?
1300$ cu 6 celule, 750 gb, 12 gb, 765 si vreo 4.5 kg, casual look, 1.5 inch grosime, wifi bng
1400$ cu 9 celule, 1tb, 8 gb, 770 si 5 kg, ultra bad ass look, 2.2 inch grosime, wifi abng

fk me

cred ca merg pe cel de 1300. mam uitat mai atent la poze. e superb si slim. pot sa suravietuiec cu "doar" 8 gb, 765 in loc de 770, 6 celule si wifiul fara noua generatie a. Pretul e extraordinar la ce ofera (zic eu) 4400ron
voi ce ziceti?

Edited by zadenwolf, 17 June 2013 - 15:24.


#38
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011
ce bataie ti-as da copile....

#39
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,817
  • Înscris: 31.10.2010

View Postalexdobre, on 17 iunie 2013 - 15:22, said:

ce bataie ti-as da copile....

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image



E bun si cel la 1300.

#40
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010
bataia o accept cu placere tinand cont de prostiile pe care le-am facut recent...
dar de ce? Posted Image

edit:
hei, tastatura e steelseries Posted Image
edit 2: avem si bluray. pacat ca nu-l voi folosi

Edited by zadenwolf, 17 June 2013 - 15:30.


#41
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011
eu te-as bate dintr-un singur motiv..
tu visezi avioane si altii se chinuie cu un single -core :) unde-i dreptateeaaaaaa

#42
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010
*cought* *cought* asta zic si eu dar din cand in cand, merita sa mai facem niste sacrificii. cand mi-am luat mini-ul, visam la s2. Acum conduc un opel corsa din 2002 sau 2003, desi visez la Tesla Model S. Stau intr-un apartament in Focsani si voi sta 4 ani la camin, dar visez la o casa de pe langa Brasov pe care am aproximat-o la 300-400k euro.
Am un Phenom II x2 545 3.0 ghz, si l-am dus la 3.5
si de asemenea visez sa pun si eu gherutza pe un motocross ca al tau, dar la mine sunt doar vise.
intelegi unde bat?

daca as fi avut un aifon 4s si as plange ca vreau 5 atunci da papi te chem eu sa ma bati, dar cand vreau si eu o jucarie mai scumpa sa ma rasfat si eu, si tu sari la mine, atunci meriti macar sa te cert.

Edited by zadenwolf, 17 June 2013 - 15:42.


#43
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011
yeah...good luck than'

#44
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010
ma bucur, sincer.
Deci, in principiu, ramane jucaria la 1300, cel putin pana ma razgandesc sau apare altceva.
Daca mai gaseste cineva vreun laptop prin aria mea de cautare, il rog sa nu ezite sa arunce cu laptopul (sau desktop replacementul) dupa mine. :)

#45
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013

View Postxeleron, on 17 iunie 2013 - 14:10, said:

Si eu garantez ca ii vad la kinetoterapie in 2-3 ani.
Car in spate cate 6-7 kg de vreo 6 ani si pana acuma nu am nici o problema,si nici prea curand.


On topic: sa nu te puie sfantu sa arunci bani pe laptop-uri,nu-s de treaba si de se strica dai o sapca de bani sa le tomnesti.Asculta de mine ca-s patit,de am schimbat placa video de 700 de ron de 3 ori pe un laptop de "gaming" ca intr-un final sa-mi bag... in el si sa-mi iau pc,care pana acuma nu m-o dezamagit niciodata. Laptop pentru gaming,da chiar pentru gaming nu gasesti decat daca manci cateva luni paine cu salam si rabdari prajite.

Sfatu meu: ia-ti pc si pentru plimbari stanga dreapta smartphone sau un laptop cat de cat.



#46
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010
Pe bune ti-ai facut cont ca sa-mi spui asta? Ai o bere din partea mea.  Oricum nu am batut nimic in cuie. Sunt tot la stadiul de wishlist si nu magrabesc sa arunc cu 4400 mil pe un laptop la care nu am garantie. daca il aduc din state. la OC nici nu-mi permit sa ma gandesc.

#47
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Legat de caratul de greutati, daca esti pitic de 1.70 logic ca s-ar putea sa ai probleme cu spatele, dar cand esti de la 1.80 in sus, respectiv 2m ca mine :lol: nu o sa ai nici o problema.
Gata cu off-ul :lol: .

#48
zadenwolf

zadenwolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2010
e ok daca iau MSI GE70 2OE-017US si sa mai infig in el un mSATA de 60 gb pe care sa pun windowsul?

#49
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postalexdobre, on 17 iunie 2013 - 15:33, said:

eu te-as bate dintr-un singur motiv..
tu visezi avioane si altii se chinuie cu un single -core Posted Image unde-i dreptateeaaaaaa

sa ti mai spun ca am si eu un quad i7?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate